Detail štátu

 - transparent

za cenu - .

Popis

Bermudy sú samostatné zámorské teritórium Veľkej Británie. Teritórium sa skladá z približne 138 ostrovov, ale najznámejší a najväčší je Main Island, ktorý je často nazývaný Bermuda. Bermudy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne severne od Karibiku, východne od pobrežia USA. Turistov lákajú najmä malebnými domčekmi pastelových farieb, rozprávkovými plážami s ružovým pieskom a romantickými západmi slnka. Na Bermudách je vlhké subtropické podnebie. Najteplejší mesiac je august. Počas celého roka padne pomerne veľké množstvo zrážok.

Nachádza sa tu niekoľko desiatok nádherných pláží. Určite nevynechajte ružovo-biele pieskové duny pláže Warwick Long Bay, alebo najznámejšiu a turisticky najvyhľadávanejšiu Horseshoe bay.

Na ostrove je dobre rozvinutá verejná doprava (autobusy, taxíky, skútre alebo dokonca kone s povozom). Autopožičovne tu neexistujú, keďže nie sú potrebné. Trajekty spájajú hlavné mesto Hamilton s ostrovmi Paget, Warwick a oblasťou Somerset.

Bermudy patria medzi bezpečné krajiny.

Za suvenírmi je dobré sa vybrať na miestny trh Bermuda Craft Market, kde lokálni umelci a remeselníci predávajú svoje výrobky.

Stravovanie

Medzi bermudské jedlá patrí solená treska varená so zemiakmi, jednoduché jedlo z varenej ryže a fazule. Medzi ďalšie jedlá patrí porciovaný žralok, rybie koláče, želatína z divého hrozna, banány podávané s treskou a zemiakmi. V baroch a krčmách sa podávajú britské jedlá.

Okolie

Za pozretie je vhodné navštíviť Hamilton (hlavné mesto), South Shore Park (národný park na pobreží), Cristobal Colon (vrak jednej z najväčších lodí, aké kedy vstúpili do bermudských vôd), Horseshoe Bay (počas letných dní úplne preplnená najkrajšia pláž na Bermudách).

Vízová povinnosť

Je nutné mať cestovný pas platný najmenej 6 mesiacov po návrate z krajiny. Na pobyt do 90 dní v tejto krajine nepotrebuje občan SR víza. Pre medzipristátie v USA je potrebné americké vízum.

Zdravie

Nie sú povinné očkovania. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A.