Detail štátu

Alžírsko Alžírsko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 2 440 € - 3 990 €.

Popis

Alžírsko leží pri Stredozemnom mori. Na severe krajiny sa nachádza pohorie Atlas, ktoré pokrýva väčšinu územia pri pobreží . Na juhu sa rozprestierajú púšte. Klíma Alžírska je medzi severom a juhom krajiny rôzna. Horské regióny na severe krajiny majú teplé, vlhké letá a mierne zimy s častým dažďom. Na juhu krajiny sú letné dni veľmi teplé a suché, v noci je chladno.

   

Alžírsko má veľmi pekné pláže pri Stredozemnom mori. Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie pláže sú Canastel, Sablettes, Les Andalouses alebo Palm Beach.

Na cestu do Alžírska potrebujete platný cestovný pas platný minimálne 5 mesiacov od vstupu do krajiny. Pri ceste autom neplatí tzv. Zelená karta, treba sa ale preukázať technickým preukazom vozidla. Doporučuje sa mať medzinárodný vodičský preukaz. Na hraničnom prechode občan obdrží turistickú kartu s maximálnou platnosťou tri mesiace a musí uzatvoriť turistickú poistku s minimálnou platnosťou na jeden mesiac. (Cena za 3 mesiace je cca 1800 DZA, čo je približne 20 EUR).

Cesty sú vo veľmi zlom technickom stave. Neodporúča sa šoférovať po zotmení. Dopravné značenie je nedostatočné. Takisto verejná doprava je nespoľahlivá, zastávky nie sú označené. Existujú tri druhy taxíkov, cenu si treba vždy vyjednať. V krajine je zopár železničných tratí, sú však vo veľmi zlom technickom stave, tak ako aj samotné vlaky. Pozor na pozemnú hranicu medzi Marokom a Alžírskom, ktorá je uzatvorená, prejsť sa dá iba letecky. Trajekty premávajú do Marseille aj do Španielska.


   

 

   


Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >