Dovolenka 2015 - Argentína, 11 zájazdov v cene od 2 673€

Detail štátu

Argentína Argentína - transparent

Ponúkame 11 ubytovacích kapacít za cenu 2 673 € - 7 380 €.

Argentína - Popis

Argentína, oficiálny názov Argentínska republika, je štát na juhu Južnej Ameriky s 4 984 km dlhým pobrežím Atlantiku. Na severe hraničí s Bolíviou (832 km) a Paraguajom (1 880 km), na východe s Brazíliou (1 224 km) a Uruguajom (579 km) a na západe s Čile (5 150 km). Meno krajiny je odvodené z latinského argentum – striebro, pretože keď sa prví Európania, stroskotanci z nevydarenej expedície vedenej Juanom Diazom de Solis stretli s domorodými obyvateľmi, dostali od nich do daru predmety vyrobené zo striebra. Na území Argentíny vystupuje päť výrazne odlišných krajinných oblastí – západné pohraničie zaberajú Andy s rozsiahlym predhorím, ktoré má charakter skalnatej púšte, na severnej časti sú horúce stepi, savany a lesy argentínskej časti oblasti Gran Chaco, južne od nej sa takmer na štvrtine územia Argentíny rozprestiera oblasť pámp so subtropickým, suchým podnebím, nížinná, miestami močaristá oblasť medzi riekami Paraná a Uruguaj patrí k hlavným poľnohospodárskym územiam Argentíny, a napokon južnú časť Argentíny, asi od 38° južnej šírky zaberá suchá Patagónia. Argentína je krajinou s takmer neobmedzenými turistickými možnosťami. Exotická kultúra, prírodné bohatstvo, veľhory Andy či metropola Buenos Aires - to všetko Argentína ponúka. Turistika v krásnej prírodne Južnej Ameriky, miestne kulinárske špeciality, návšteva opery či tango sa tak môžu stať príjemnou náplňou dovolenky v Argentíne. Buenos Aires je najkrajšie mesto Južnej Ameriky so slávnym prezidentským palácom Casa Rosada. Buenos Aires má veľmi rušný nočný život. V mnohých koncertných sálach a divadlách vystupujú známy medzinárodný umelci. Príjemnú zábavu ponúkajú aj malá kluby (Boites). V Buenos Aires sa zrodilo fascinujúce Tango, ktoré postupne dobilo celý svet. Kasína sa nachádzajú po celej Argentíne.Argentína si získala mnoho turistov svojou okúzľujúcou prírodou. Zem sa pýši na jednej strane sedemtisícovými vrcholkami And, neprístupnou džungľou, preslávenou suchou pampou, nádhernými ľadovcovými jazerami a prímorskými plážami na strane druhej. K prírodným skvostom patria vodopády Iguazu na hraniciach s Brazíliou (Cataratas del Iguazú) a ľadovec Moreno Glacier pri hraniciach s Chile. Môžete zvoliť buď horskú turistiku v Rio Negro (San Martin de los Andres, Bariloche, Villa La Angostura) alebo výlet do delty rieky Paraná. Argentina môže ponúknuť i skvostnú faunu a flóru. Entomologicky najcennejšia je neprípustná oblasť na severe. Tu nájdete motýle, ktoré sa inde na svete nevyskytujú. Na juhu sa dá zasa pozorovať rypúše slonie i dôstojné tučniaky.

Argentína - Všeobecné informácie

Štátne zriadenie: prezidentská republika. Rozloha: 2 766 889 km². Počet obyvateľov: 40 677 348. Hlavné mesto: Buenos Aires. Počet obyvateľov hlavného mesta: 3,1mil (s predmestiami - 10.7 mil., údaj z roku 2009). Ďalšie dôležité mestá: Córdoba, Rosario, Mendoza. Administratívne usporiadanie: 23 provincií, jeden federálny obvod (hlavné mesto), antarktický výsek, ostrovy v južnom Atlantiku (Malvíny, Južné Georgíny, Južné Orkády, Južné Sandwichove ostrovy). Úradný jazyk: španielčina. Rasové a národnostné zloženie: potomkovia Európanov (97%), mestici a indiáni (3 %). Náboženstvo: rímskokatolícke (92,8 %), židovské (1,4 %), evanjelické (1 %), iné (4,8 %). Napätie v elektrickej sieti: 220 V, 50Hz. Časové pásmo: GMT - 3/ GMT - 4 (SAET).

Španiel Juan Díaz de Solis pristál pri brehoch Argentíny v roku 1516. Domorodí Indiáni boli za tri storočia španielskej nadvlády takmer vyhubení. V roku 1819 bola vyhlásená nezávislosť. Argentína, ktorá viedla mnohé vojny so susednými štátmi si v obidvoch svetových vojnách zachovala neutralitu. Až v roku 1945 vyhlásila formálne vojnu Nemecku i Japonsku. V povojnovom období dochádzalo k častému striedaniu civilných a vojenských vlád, výnimkou bolo až obdobie J.D.Peróna (1946-1955). V roku 1982 obsadili argentínski vojaci Falklandské ostrovy, ktoré patria Veľkej Británii. Po prehratej vojne, čo prispelo k pádu vojenskej junty a nastoleniu demokratických reforiem, sa Argentína z ostrovov stiahla.

Argentína - Počasie

Na južnej pologuli sú ročné obdobia v porovnaní so severnou pologulou naopak. Hlavná turistická sezóna v Argentíne je v mesiacoch január a február (letné prázdniny) a júl (zimné prázdniny). Prejavuje sa to aj na zvýšených cenách v tomto období. Buenos Aires možno navštíviť počas celého roka, hoci v januári a februári býva príliš teplo. Leto (január, február, časť decembra a marca) sú vhodným obdobím na návštevu Patagónie, centrálnych oblastí (Córdoba, San Luis) a prímorských letovísk. V zime (jún, júl, august) sa odporúča navštíviť sever a severozápad krajiny, nakoľko tak často neprší a teploty sú nižšie. Júl a august sú najvhodnejšími mesiacmi na lyžovanie v zimných strediskách na juhu krajiny. Zima a jar sa odporúčajú na návštevu provincie Misiones a vodopádov Iguazú (leto v tejto oblasti je príliš teplé).

Argentína - Gastronómia

Reštaurácie ponúkajú mnohé severoamerické, európske a ázijské pokrmy. Domáca kuchyňa má baskický, španielsky a taliansky pôvod. Hlavne hovädzie mäso je na jedálnych lístkoch zastúpené v najrôznejších úpravách a variáciách. Churrasco sú známe steaky, Parrillada je grilované mäso, vnútornosti a klobásky. K argentínskym špecialitám patrí Asado (pečené mäso), Arroz con Pollo (hustá polievka s ryžou, kuracím mäsom, zeleninou a ostrou omáčkou), Puchero de Gallina (kura, klobásky, kukuričné múka a zemiaky) a Queso y dulce (hrubý plátok syra a jedným plátkom duly). Dobré reštaurácie bývajú označené tabuľou s troma vidličkami. Čašník sa oslovuje slovíčkom \"Mozo\". Národným nápojom je osviežujúci čaj (maté), pije sa zo zvláštnych pohárov s kovovou stopkou. V miestnych páleniciach sa vyrába značkový alkohol ako whisky a gin. Domáce vína sú vynikajúce. Z karibského a juhoamerického rumu sa pripravujú najrôznejšie koktaily.

Argentína - Turistické strediská

Futbal, tenis, golf, polo, konské dostihy a automobilové závody sú najobľúbenejšími druhmi športov. Argentínskou národnou vášňou je futbal - národné mužstvo vyhralo v rokoch 1978 a 1986 titul majstrov sveta. Po celej Argentíne sa nachádzajú stajne, kde si môžete zajazdiť na koni, ako aj vyraziť na niekoľkodenný jazdecký výlet. Dobré podmienky na vodné športy ponúkajú malé turistické strediská na pobreží Atlantického oceánu. Río San Antonio je ideálnym miestom na vodné lyžovanie. Medzi najlepšie miesta na surfovanie patrí Río de la Plata. Rybárčenie je možné na pobreží Atlantiku, v početných umelých jazerách a v Rió Paraná. Jazerá sú plné rôznych druhov rýb.

Buenos Aires – najkrajšie mesto Južnej Ameriky, so slávnym prezidentským palácom Casa Rosada, a preslávenými barmi s podmanivým tangom. Vodopády Iguazú -  brutálna sila prírody  je tu natoľko podmanivá, že spomienky na ostatné vodopády zapadnú spolu s kvapkami padajúcej vody. Caminito – krátky chodník s pestro pomaľovanými kovovými budovami je pýchou  chudobnej štvrti La Boca, nezabudnite, že štvrť je chudobná dodnes a pohybovať sa mimo turistických chodníkov môže byť nebezpečné (aj vo dne aj v noci). Península Valdés – polostrov v Patagónii, jedno z najlepších miest na pozorovanie veľrýb, kosatiek, tuleňov a tučniakov. Ľadovec Perito Moreno – aj keď nemusíte natrafiť na odlamujúce sa ľadové bloky veľkosti viacposchodových budov, pohybujúci sa ľadovec patrí medzi prírodné divy kontinentu. Talampaya a Ischigualasto – národné parky, ponúkajúce až mimozemské krajiny červených útesov, alebo mesačných krajín ošľahaných vetrami. Fitz Roy – jeden turistických magnetov Argentíny, El Chaltén je turistická dedinka ležiaca pod zasneženými vrchmi pohoria Fitz Roy, ponúkajúca horský kemping a trekking svetovej úrovne. Quilmes pôvodná andská pevnosť z predhispánskeho obdobia (okolo roku 1000), je najväčšou argentínskou archeologickou pamiatkou. Museo Casa Ernesto 'Che' Guevara – rodinná rezidencia Guevarovcov prestavaná na múzeum slávneho „Che“. Exponáty sa koncentrujú na jeho mladšie roky, je vidieť že Che bol silná osobnosť keď mal 16 rokov. Jeho „cool“ vzhľad začal potom, ako dovŕšil vek 20 rokov.

Argentína - Nakupovanie

Pre Argentínu sú typické výrobky z kože všetkých druhov (rukavice, topánky, bundy, peňaženky atď.), výrobky z vlny (predovšetkým z lamej vlny), striebro, polodrahokamy a gitary.

Argentína - Zdravotná starostlivosť

Na občanov SR sa nevzťahuje očkovacia povinnosť. V Argentíne nehrozí výskyt žiadneho infekčného ochorenia. Odporúča sa však preventívne očkovanie proti týfusu a hepatitíde A a B. Pred cestou do krajiny je potrebné zaobstarať si zdravotné poistenie. Verejné zdravotnícke zariadenia poskytujú v urgentných prípadoch ošetrenie zdarma, ich úroveň je však nízka. Súkromné kliniky sú kvalitné a drahé. Turistom pred cestou sa odporúča informovať sa o poistení v CK, na ktoré zariadenia sa uzavreté poistenie vzťahuje. Aktuálne informácie ohľadne výskytu infekčných a cudzokrajných ochorení v celom svete sú na web stránke polikliniky cudzokrajných chorôb: www.cudzokrajne.sk.

Argentína - Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia je relatívne dobrá v lepších štvrtiach mesta Buenos Aires. V centre mesta, jeho okrajových častiach a v chudobných štvrtiach sa bezpečnostná situácia veľmi zhoršila, časté sú krádeže, prepady a násilné trestné činy. Vzrástol počet ozbrojených útokov a náhodných únosov za účelom vymáhania výkupného. Turistom sa odporúča dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia - uschovať si rezervnú finančnú hotovosť a letenky v hoteli, používať služby overených taxi služieb, nenosiť šperky, drahé hodinky a iné predmety zo žltého kovu, nepútať pozornosť exkluzívnym oblečením, preverovať si miesta pohybu a mať pri sebe istú finančnú hotovosť, ktorú v prípade prepadu treba vydať delikventom bez kladenia odporu alebo sebaobrany. Upozorňujeme tiež, aby si turisti nechali cestovný pas v hoteli a pohybovali sa po meste len s jeho fotokópiou. V Buenos Aires dochádza pravidelne k masovým demonštráciám nezamestnaných a kritikov vlády, ktorí blokujú hlavné komunikácie a spojenia v meste. Cudzím návštevníkom sa odporúča vyhýbať týmto protestným akciám, ktoré môžu prerásť do násilných akcií. Rovnako sa neodporúča navštevovať rizikové miesta ako chudobné a zastrčené štvrte v meste. V prípade straty resp. odcudzenia finančnej hotovosti je možné zaslať poškodenému zo SR peniaze prostredníctvom služby WESTERN UNION, ktorú poskytuje TATRA BANKA. V prípade odcudzenia cestovného dokladu občana SR je potrebné kontaktovať ZÚ SR v Buenos Aires. Časté bývajú prípady, kedy delikventi turistu ostriekajú krémom, alebo kečupom a iná časť skupiny sa následne k nemu priblíži a pod zámienkou pomoci ho okradne. Ostražitosť treba zachovať osobitne pri výbere hotovosti z bankomatu. Výnimkou nie je ani vydávanie falošných bankoviek turistom taxikármi a predavačmi malých obchodov, pričom bankovky sa na prvý pohľad nie veľmi odlišujú od pravých.

Argentína - Víza a cestovné doklady

Na vstup do Argentíny je potrebný biometrický cestovný pas, ktorého platnosť nesmie končiť v nasledujúcich 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas SR. Vo všetkých ostatných prípadoch (študijné pobyty, vykonávanie platenej činnosti (aj umeleckej) je potrebné príslušné vízum. Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky. Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň). Pri prekročení doby pobytu v krajine hrozí pokuta.

Argentína - Colné a devízové predpisy

Clu nepodlieha tovar v hodnote do 300 USD pokiaľ ide o veci osobnej potreby a tovar zakúpený vo "free shop" v hodnote do 300,- USD. Odporúča sa prihlásiť na colnici pri prechode hraníc drahšie fotografické aparáty, resp. videokamery. Je prísne zakázaný dovoz potravín, horľavín a zbraní (bez príslušného povolenia). Cigarety a alkohol sú povolené v primeranom množstve určenom na osobnú spotrebu. Z Argentíny je možné vyviesť v hotovosti maximálne 10.000.- USD. Colná kontrola je prísna.

Argentína - Mena

Argentínske peso (1 argentínske peso = 100 centavov). Kurz máj 2012: 1 000,00 EUR = 5 633,80 ARS.

Výsledky hľadania
Argentína, Brazília
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.9.2019 12 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 673 €+príplatky Detail
 23.10.2019 12 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 673 €+príplatky Detail
 23.11.2019 12 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 673 €+príplatky Detail
Argentína, Brazília + Buzios
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 12.9.2018 15 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 894 €+príplatky Detail
 16.11.2018 15 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 2 894 €+príplatky Detail
 4.3.2019 15 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 394 €+príplatky Detail
Silvester v Riu - Argentína, Brazília
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 23.12.2018 12 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 373 €+príplatky Detail
Patagónia, Argentína, Brazília
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 8.9.2018 16 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 824 €+príplatky Detail
 12.11.2018 16 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 824 €+príplatky Detail
 28.2.2019 16 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 824 €+príplatky Detail
Argentína - Uruguaj - Chile
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 13.11.2018 15 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 3 858 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 19.11.2019 19 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 3 944 €+príplatky Detail
 8.9.2018 19 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 044 €+príplatky Detail
 28.2.2019 19 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 044 €+príplatky Detail
Patagónia, Ohňová zem
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 23.2.2019 13 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 370 €+príplatky Detail
 17.10.2019 13 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 370 €+príplatky Detail
 10.11.2019 13 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 370 €+príplatky Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 19.12.2018 16 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 614 €+príplatky Detail
Veľký okruh Argentínou s Patagóniou
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.11.2018 14 dní Raňajky leteckyleteckyPraha 4 748 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 4.9.2018 20 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 790 €+príplatky Detail
 15.11.2018 20 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 4 790 €+príplatky Detail
 15.12.2018 20 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 5 980 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >