Detail štátu

Bahamy Bahamy - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 2 378 € - 5 358 €.

Bahamy - popis

Bahamy, resp. Bahamské spoločenstvo, je nezávislý anglický hovoriaci štát v oblasti Karibského mora. Je to súostrovie 700 ostrovov a ostrovčekov. Bahamy sa nachádzajú na rovnomennom súostroví v západnej časti Atlantického oceánu. Skladá sa z 29 väčších a cez 1000 malých korálových ostrovov, najväčší ostrov sa volá Andros. Rovnako ako ďalšie ostrovy v karibskej oblasti obývali i Bahamy domorodí obyvatelia ktorí však boli postupom času vyhubení kolonizátormi. Ich éra začala behom slávnej plavby Kryštofa Kolumba, ktorý bol prvým Európanom, ktorého noha na Bahamy vstúpila. V polovici 16. storočia sa Bahám zmocnili Briti, ktorí o súostrovie museli koncom 18. storočia vybojovať so Španielskom víťaznú vojnu. Samostatným celkom sú Bahamy od roku 1973. Z takmer 300 000 obyvateľov je 55% protestantov, 20% anglikánov a 18% katolíkov. Nájdete tu mnoho obchodov, kasín, pestrý nočný život, krásne pláže a tyrkysové more.

Bahamy, to je nie len daňový, ale aj turistický raj, ktorý láka turistov stovkami veľkých či malých ostrovov. Preslávená čistota mora, prívetivosť domorodcov a svetoznámy miestny rum dáva zabudnúť na všedné starosti. Väčšina bahamských ostrovov je pokrytá píniovými lesmi. Vďaka pomerne plytkému moru sú v okolí väčšiny zo 700 ostrovov ideálne podmienky pre potápanie, a preto nesmie nikto zabudnúť na výbavu pre šnorchlovanie.

Celoročne je tu veľmi príjemné podnebie. Priemerná teplota vzduchu sa pohybuje okolo 20,8 °C v zime a 28,5 °C v lete, teplota mora je od 23 do 27 °C. Najväčší výskyt zrážok je v máji, v júli a auguste.

Bahamy - všeobecné informácie

Rozloha: 13 939 km2. Počet obyvateľov: 307 451. Hlavné mesto: Nassau (180 000 obyv.).Štátne zriadenie: konštitučná monarchia v rámci Commonwealthu. Administratívne usporiadanie: 21 distriktov (districts). Úradný jazyk: angličtina. Rasové a národnostné zloženie: černosi (72 %), mulati (14 %), belosi (12 %), iné (2 %). Náboženstvo: baptistické (32 %), anglikánske (20 %), rímskokatolícke (19 %), iné (29 %).

Bahamy - gastronómia

Výborná ponuka reštaurácií a barov. Medzi špeciality patrí Conch (morské mušle), Grouper (ostriež), grilované, varené, dusené a opekané Crawfish (langusty) a rybie filé v marináde. Zo sladkostí je to Guavaduff (puding) servírovaný s rumovou polevou. Ovocie ako mango, ananás a papaya pochádza s ostrovov Out Islands. Nápoje Rum je dôležitou súčasťou mnohých miestnych nápojov. Nassau Royal Rum sa servíruje čistý alebo s kávou.

Bahamy - nočný život

Veľa hotelov má bar alebo nočný klub, okrem toho sa tu konajú početné plážové party a diskotéky. V Nassau a Freetowne sú niektoré bary, kasína a nočné kluby otvorené po celú noc.

Bahamy - nakupovanie

Ponúkaný je porcelán, príbory, výrobky z kože, látka, britský alkohol, sklo a výrobky zo skla zo Škandinávie, švajčiarske hodinky, nemecké a japonské fotoaparáty a francúzske parfémy. Ku domácim produktom patria výrobky zo slamy, šperky z mušlí a ručné práce z dreva.

Bahamy - šport

Tenis, squash, basebal, softbal, basketbal, volejbal, futbal, rugby, golf, americký futbal a kriket patria medzi najpopulárnejšie a najviac praktizované športy. Tenisové a squashové ihriská sú výborné. Vodné športy: Bahamy sú rajom pre vodné športy. Plachtenie, padákové plachtenie, preteky motorových člnov, potápanie a vodné lyžovanie. Teplota vody klesá len zriedka pod 22°C. Potrebnú výstroj si môžete prenajať v obchodoch, hoteloch a jachtových prístavoch.

Bahamy - časové pásmo

Slovensko -6 hod.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >