Detail štátu

Bolívia Bolívia - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 3 618 € - 3 618 €.

Bolívia - popis

Vnútrozemská krajina v strednej časti Južnej Ameriky upúta krajinou drsne nádherných hôr a hrdými indiánskymi obyvateľmi. Bolívia je jedinou krajinou amerického kontinentu, kde prevažujú čistokrvní Indiáni nad potomkami španielskych dobyvateľov, conquistadorov. V opustenej vysokohorskej krajine sa nachádzajú malé mestečká, ktoré ožívajú pri pestrých fiestách, oslavách kresťanských svätých i tradičných bohov. Pončá halucinogénnych farieb, ťahavé tóny indiánskych píšťal, neustále žuvanie koky, rákosové člny na jazere Titicaca, kúzelné hlavné mesto La Paz a vysokohorské púšte patria k symbolom Bolívie. Hoci tu dobyvatelia nenašli báječné El Dorado. je Bolívia krajinou neobyčajného bohatstva krás prírody a folklóru.

Bolívia - všeobecné informácie

Rozloha: 1 098 581 km2. Počet obyvateľov: 9 247 816. Hlavné mesto: Sucre (145 000 obyv. ), administratívne centrum La Paz.Štátne zriadenie: republika. Administratívne usporiadanie: 6 dištriktov: Belize, Cayo, Corozal, Orange Walk, Stann Creek, Toledo. Úradný jazyk: španielčina. Rasové a národnostné zloženie: kečuánski a ajmarskí Indiáni (60 %), mestici (29 %),- iní – kreoli (11 %). Náboženstvo: rímskokatolícke (85 %), evanjelické (10 %), iné (5 %).

Najindiánskejší a zároveň najchudobnejší štát Južnej Ameriky je skutočnou cestovateľskou lahôdkou. Človek má pocit, akoby tu zastal čas. Chýba tu turistická infraštruktúra, poriadne cesty, nenájdete tu žiadne luxusné hotely a o kúrení v ubytovniach môžete iba snívať. Práve to však vytvára neopakovateľný šarm Bolívie.

 

Bolívia - počasie

Mierna klíma s veľkými rozdielmi medzi nocou a dňom. Obdobie medzi novembrom a marcom je najviac zrážkové. Na severovýchodných úbočiach Ánd vládne subtropické počasie. Mesto La Paz je čo sa týka počasia označované za veľmi príjemné. V horách je cez noc veľmi chladno. Verzia pre tlač

Bolívia - gastronómia

Bolívijská kuchyňa je nezameniteľne dobrá. Národnými jedlami sú Empanada Salteńa (mäso, pažítka, hrozienka, zemiaky, ostrá omáčka a paprika, všetko zapečené v cestíčku), Lomo Montado (jemný steak s dvoma vajíčkami, ryžou a pečenými banánmi), Picante de Pollo (kuracina, pečené zemiaky, ryža a šalát s čili), Chuńo (sublimačne vysušené zemiaky, uvarené v polievke Chairo). Nápoje Veľmi dobrým nápojom je bolívijské pivo a to predovšetkým Cruzena. Pálenka Chicha sa destiluje z obilia a kukurice a je veľmi silná. Minerálku a nealkoholické nápoje dostanete všade.

Bolívia - nakupovanie

Obľúbenými suvenírami sú drevorezbárske práce, šperky, lamie deky, indiánske ručné práce ako aj zlaté a strieborné šperky.

Bolívia - nočný život

V La Paza je mnoho nočných klubov, ktoré väčšinou otvárajú okolo polnoci, a nespočetné Whiskerias, ako domorodci nazývajú miestne bary. V piatky a soboty sa asi o 20.00 konajú tanečné a hudobné predstavenia. V mestách Cochabamba a Satna Cruz sú bežné diskotéky.

Bolívia - časové pásmo

Slovensko -6 hod.

Bolívia - mena

1 Boliviano = 100 Centov. Menová skratka: Bs, BOB. Bolívijská mena ja viazaná na US dolár. V obehu sú bankovky nominálnych hodnôt 200, 100, 50, 20, 10 a 5 Bs ako aj mince v hodnotách 2 a 1 Bs, 50, 20 a 10 Centov.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >