Detail destinácie

Carevo Bulharsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Kiten - transparent 26° C Zajtra Počasí v Kiten - transparent 23 - 27° C17.8. Počasí v Kiten - transparent 23 - 28° C
18.8. Počasí v Kiten - transparent 24 - 28° C19.8. Počasí v Kiten - transparent 23 - 28° C20.8. Počasí v Kiten - transparent 24 - 27° C
21.8. Počasí v Kiten - transparent 23 - 27° C22.8. Počasí v Kiten - transparent 23 - 27° C23.8. Počasí v Kiten - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Carevo - popis

Carevo je malé mesto a prímorské letovisko v juhovýchodnom Bulharsku. Nachádza sa v provinci Burgas, na dvoch malebných polostrovoch na pobreží Čierneho mora. Carevo leží 65 km juhovýchodne od mesta Burgas. Historické vykopávky antických amfor, červenej leštenej keramiky z oblasti Sýrie a severnej Afirky dokazujú, že Carevo bolo už v 6. storočí pred n.l. dôležitým obchodným centrom. V roku 1882 zničil požiar takmer celé mesto. Ale už v roku 1989 malo podľa kroniky mesto 460 nových domov. Miestni obyvatelia sa živia rybolovom a spracovaním dreva. V okolí mesta sa pestujú južné a subtropické kultúry, ako sú granátové jablká, figovníky a zázvorové jablká. Nachádzajú sa tu aj zriedkavé druhy rastlín a stromov. Dnes patrí Carevo medzi najnavštevovanejšie letoviská na južnom bulharskom pobreží. Je veľmi pohostinné a ponúka perfektný servis pre turistov, veľa atrakcií a bohatý trh. Organizujú sa tu preteky jácht, windsurfingu a potápania, a iné kultúrno-spoločenské akcie. Malé a útulné letovisko Carevo je vhodnou destináciou pre rodiny s deťmi. Existuje tu dosť reštaurácií, ktoré ponúkajú špeciality bulharskej národnej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Carevo sa líši od ostatných čiernomorských mestečiek aj tým, že ponúka najnižšie ceny. Hlavná pláž je menšia, ale príjemná a obklopená zeleňou. Medzi najvýznamnejšie pamiatky mesta patrí kostol Uspenie Bogorodičnoj, zvyšky starovekého opevnenia, neďaleko mesta sa nachádza najvyšší vrchol celej oblasti, Papio, ktorý je vysoký 502 m. V Careve v súčasnosti býva cca 6 tisíc obyvateľov.

Carevo - všeobecné informácie

V antických časoch bolo miesto, kde sa v súčasnosti nachádza Carevo, obývané kolóniou, ktorá sa nazývala Vassiliko. Mesto Carevo bolo začlenené do územia Bulharska až v r. 1912. Názov Carevo bolo pôvodné do 30-tych rokov 20. storočia, avšak po komunistickom prevrate v r. 1944 bolo premenované na Mičurin podľa známeho ruského biológa. Po zmene režimu mesto prijalo opäť pôvodný názov. V súčasnosti je Carevo aj medzinárodným prístavom.

Carevo - pláž

Letovisko Carevo poskytuje výborné podmienky pre kúpanie a vodné športy. Piesočnaté pláže sú tvorené jemným pieskom, priezračnou vodou a veľkým výberom vodných športov. Centrálna pláž v Careve má tvar podkovy a je taktiež pokrytá jemným pieskom. Okrem mestskej pláže by si dovolenkári nemali nechať ujsť severnú pláž - Arapiu, na ktorú je možné sa dostať otvoreným autobusom; a južnú pláž - Nestinarky, kde turistov dopravuje typický výletný vláčik.

Carevo - výlety

Letovisko Carevo a jeho okolie poskytuje viacero možností pre absolvovanie príjemného výletu. U dovolenkárov je v obľube najmä výlet na vrchol Papija (502 m), na ktorom sa vyskytujú pozostatky starobylých opevnení. Je situovaný južne od Careva.
Pre milovníkov prírody je ešte možnosť navštíviť národného parku Strandža, kde sa nachádzajú rezervácie Silkosiya a Tisovitsa, ktoré sú súčasťou národného parku. Tam je možné vidieť až 200 rokov staré stromy.
Zaujímavý je aj výlet z Careva k horským dedinkám vyznačujúcim sa osobitým koloritom a architektúrou. Približne 22 km juhovýchodne od Careva sa nachádza dedinka Kolodovo. Dedinka Bulgari je vo vzdialenosti 17 km. Bulgari je známe vďaka tzv. nestinarskemu tancu.

Carevo - aktivity

Carevo ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. K dobrej dovolenkovej atmosfére tiež prispieva diskotéka na pláži HENIG.
K najznámejším reštauráciám patrí Yalta Restaurant a Passat Snack Bar. V Careve sa nachádza aj množstvo menších reštaurácií, stánkov, trhovísk. Ryby za veľmi nízke ceny je možné nakúpiť u miestnych rybárov.Dovolenkárom sa taktiež odporúča zúčastniť sa tzv. nestinarskeho tanca, pri ktorom miestni obyvatelia tancujú bosí na žeravých uhlíkoch.Carevo preferujú miestni i zahraniční surfisti kvôli priaznivým poveternostným podmienkam.

Carevo - turistické zaujímavosti

V okolí mestečka Carevo je možné si pozrieť niekoľko turistických miest, ako napríklad Sozopol vzdialený približne 30 km, Rezov 26 km, Malko Tarnovo 34 km, Lozenec 5 km, Kiten 10 km, Sredec 58 km, Čiernomorec 35 km, Brašljan 37 km, Achtopol 11 km a Burgas 65 km. Letovisko Carevo a jeho okolie poskytuje viacero možností pre absolvovanie zaujímavého výletu. U dovolenkárov je v obľube najmä výlet na vrchol Papija (502 m), na ktorom sa vyskytujú pozostatky starobylých opevnení. Je situovaný južne od Careva. Pre milovníkov prírody je ešte možnosť navštíviť Národný park Strandža, kde sa nachádzajú rezervácie Silkosiya a Tisovitsa, ktoré sú súčasťou národného parku. Tam je možné vidieť až 200 rokov staré stromy. Zaujímavý je aj výlet z Careva k horským dedinkám vyznačujúcim sa osobitým koloritom a architektúrou. Približne 22 km juhovýchodne od Careva sa nachádza dedinka Kolodovo. Dedinka Bulgari je vo vzdialenosti 17 km. Bulgari je známe vďaka tzv. nestinarskemu tancu.