Detail destinácie

Djuni Bulharsko - transparent

za cenu .

Djuni - popis

Djuni je najmodernejšie hotelové stredisko v južnej časti Čiernomorského pobrežia ležiace pozdĺž veľkej, polkruhovej zátoky na piesočnom pobreží. Nachádza sa 12 km severne od Prímorska a 6 km od historického mesta Sozopol.
Rezort bol v r. 1987 navrhnutý v štýle rakúskych dediniek, architektonicky je to veľmi originálny komplex položený v borovicovom háji. Známe luxusné stredisko Djuni v Bulharsku ma pokľudnú romantickú atmosféru a je unikátnym príkladom harmónie a historizujúcej architektúry a komfortu. Djuni je naozaj krásnym miestom pre Váš pobyt. Pýši sa nielen bohatým kultúrnym životom, ale aj krásnym pobrežím s pieskovými plážami, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre najrôznejšie vodné športy.
Stredisko leží v blízkosti päťkilometrovej piesočnej pláže, ktorá má pozvoľný zostup do mora a je veľmi vhodná pre rodiny s malými deťmi.
Letovisko Djuni sa skladá z troch samostatných častí: Pelican, Marina a Panorama. Každá sa vyznačuje originálnou architektúrou, životným štýlom a atmosférou.Nájdete tu čisté a bezpečné more. 
V Djuni je vyše 250 slnečných dní v roku. Transfer z letiska v Burgase do letoviska Djuni trvá asi 45 min.

Djuni - pláž

Letovisko Djuni ponúka výborné podmienky pre kúpanie a vodné športy. Zlato piesočnaté pláže sú viac než 4,5 km dlhé a v priemere 100 m široké, s veľkým množstvom dún. More je pokojné, plytké a je vhodné pre dovolenku s deťmi. Na severnom konci pláže je pred severnými vetrami prírodnými bariérami chránené miesto - lagúna, v ktorej bol postavený Marina Club. Je tu ideálny nástup pre vyznávačov windsurfingu a jachtingu. Potom stačí si už len vychutnávať rozkoš vĺn a vetra. Pri pláži sa nachádza lesný porast na kopcovitom teréne. Počas sezóny sa vyznačuje ovzdušie letoviska Djuni fragmentmi mora a lesa.

Djuni - aktivity

Djuni ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Nachádza sa tu značné množstvo reštaurácii, diskoték, kaviarní, barov. Letovisko je vybavené škôlkou a niekoľkými plochami vyhradenými na hranie pre najmenších. Rezort ponúka vhodné podmienky pre vodné športy, sú tu tenisové kurty a bazény pre deti i dospelých. Letovisko je vhodné pre strávenie aktívnej dovolenky, plnej športu, večernej zábavy a rôznych aktivít, ktoré k príjemne strávenej dovolenke rozhodne patria. Na dovolenke v Djuni si užijete jazdu na vodnom banáne, windsurfing, potápanie, vodné lyžovanie, ale aj výlety a prechádzky do malebného okolia s kúzelnou prírodou. Každý deň môžete zakončiť večernou prechádzkou na miestnej plážovej promenáde plnej barov, reštaurácií a kaviarní s bohatým nočným životom, ktoré sú pre dovolenku v Bulharsku povestné. V neďalekom strediku Primorsko je AQUAPARK.
Djuni je preto veľmi vhodné aj pre aktívnu dovolenku.

Djuni - turistické zaujímavosti

Južne od strediska Djuni je more tradične divoké a pláže prekrásne. Vnútrozemie je oddelené od mora piesočnatými pruhmi širokými cca 320 metrov. Na juhu môžete vidieť ostrov Sv. Tomáša, ktorý je vzdialený asi 300 m od brehu. Ostrovček je neobývaný, v starovekých dobách tu bola klasická grécka svätyňa, populárny je aj vďaka kaktusovým plantážam, vysadených v roku 1932. Mys Maslen je položený pri ústí rieky Ropotamo. Jeho skalnatý profil a prudký svah k moru ponúka veľký zážitok turistom, ktorí vylezú na jeho vrchol. Môžete uvidieť malé a pokojné zátoky medzi úzkym morským zálivom, pokryté okruhliakmi a lastúrami. Ďalej na juh je kemping Perla, umiestnený v jednej z najkrajších zátok na čiernomorskom pobreží. Najbližšie je močiar Stomoplo. Dve prírodné rezervácie chráni túto oblasť - vodné ľalie a Velyov Vir. Každý rok na konci leta sa tu zhromaždí tisícka bocianov, pelikánov, a asi 30 druhov predátorov, skôr ako odletia na juh stráviť zimu.