Dovolenka 2015 - Elenite, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Elenite Bulharsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Nesebar - transparent 11° C Zajtra Počasí v Nesebar - transparent 8 - 11° C25.11. Počasí v Nesebar - transparent 10 - 12° C
26.11. Počasí v Nesebar - transparent 8 - 13° C27.11. Počasí v Nesebar - transparent 10 - 13° C28.11. Počasí v Nesebar - transparent 6 - 13° C
29.11. Počasí v Nesebar - transparent 5 - 8° C30.11. Počasí v Nesebar - transparent 8 - 12° C1.12. Počasí v Nesebar - transparent 11 - 15° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Elenite - popis

Relatívne nové letovisko Elenite sa nachádza cca 10 km severovýchodne od najväčšieho bulharského strediska - Slnečné pobrežie a asi 40 km od letiska v Burgase. Elenite patrí k menším strediskám na južnom pobreží Bulharska, medzi ktoré patria (od severu k juhu): Elenite, Sv. Vlas, Aheloy, Ravda, Pomorie, Sarafovo, Burgas, Černomorec, Krajmorie, Primorsko, Kiten, Lozenec, Achtopol, Sinemoreč, Rezovo. Eleniteje dedinka ležiaca v tichom zálive s veľkou piesočnatou plážou a zelenými lúkami. Elenite je taktiež známy vďaka svojej architektúre. Prevažujú tu Fínske domčeky, ktorých sa tu nachádza viac ako 220, väčšina týchto bielych stavieb s červenou strechou ponúka výhľad na more. Ponúka dovolenkárom primerané množstvo zábavy a aktivít, preto je veľmi vhodné pre aktívnu dovolenku, ale tiež ponúka dovolenku plnú oddychu a relaxu. Celý areál strediska Elenite, vrátane pláží s jemným svetlým pieskom je dobre udržiavaný, nie je nič nezvyčajné, keď počas prechádzky stretnete voľne sa prechádzajúce pávy či srnky.

Elenite - pláže

Pláž v letovisku Elenite je tvorená jemným pieskom a dunami a je skoro 8 km dlhá a až 200 m široká. Do mora sa zvažuje pozvoľna, a preto je vhodná aj pre dovolenkárov s malými deťmi. Zelené parky a osviežujúce zákutia chránia dovolenkárov pred horúčavou.
Na pláži sú šmykľavky, hojdačky, bazény. Za poplatok je možné prenajať si slnečník alebo ležadlo.
V letovisku Elenite je doprava zabezpečená minivláčikmi. Autobusy zabezpečujú spojenie s Nesebarom, Elenite, Burgasom a Varnou. Slnečné pobrežie je držiteľom medzinárodného ocenenia Modrá vlajka za čistotu prírodného prostredia.

Elenite - aktivity

Letovisko Elenite ponúka výborné podmienky pre zábavu a rôznorodé množstvo aktivít. Diskotéky, bary, folklórne predstavenia, zábavné podniky, variete, kasíno, reštaurácie, obchodné stredisko, kiosky, pošta, poliklinika, detské atrakcie, športové zariadenia ponúkajú všetko, čo je potrebné pre krásnu a príjemnú dovolenku. Pre deti je určený Cartoon klub.
Pre športové aktivity je vymedzený jacht - klub, škola vodných športov, ihrisko pre futbal a volejbal, mini golf, tenisové kurty, kryté bazény, sauny, škôlka atď. Servis pre turistov je v Elenite na veľmi dobrej úrovni. Milovníci vodných športov si môžu prenajať vodné lyže, vodné bicykle, windsurfing, vodné skútre,..
Zábavný program pre deti i dospelých je každý deň. Elenite je teda priam stvoreným miestom pre aktívnu dovolenku.

Elenite - výlety

Letovisko Elenite a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie výletov. U dovolenkárov je v obľube najmä návšteva mesta Sozopol, v ktorom sa nachádza svetlý pieskovcový kostol Sveti Zosim, uctievajúci svätého patróna námorníkov. Kostol je reakciou pravoslávnej cirkvi na Apollóna. Mestečko je známe aj vďaka starobylej architektúre drevených domov.
Z letoviska Elenite je taktiež možné navštíviť aj jazero Apolo alebo ústie rieky Ropotamo, ktorej okolie sa vyznačuje porastom charakteristickým pre džungľu.

Sozopol – celodenný výlet do malebného historického mestečka s jedinečnou atmosférou, spojený s možnosťou potápania v mori medzi skalnatými útesmi pod vedením skúseného inštruktora.
Bulharská dedina – večerný výlet do bulharskej ľudovej reštaurácie, folklórny program s ukážkou tancov na pahrebe a chutná večera ukončená tanečnou zábavou.
Piknik – celodenný výlet plachetnicou, z ktorej môžete vidieť celkovú panorámu polostrova Pomorie, spojený s lovením lastúr a so zastávkou na pláži v blízkom kempe a piknikom.
Nesebar – večerný výlet autobusom alebo poldenný loďou do historického mestečka, ktorého pamiatky sú zapísané v zozname UNESCO; návšteva kláštora sv. Georgia, prehliadka mesta a voľný program.
Varna– výlet autobusom do hlavného mesta Bulharska - návšteva delfinária + program, za príplatok je možné si pozrieť aj morské akvárium a námornícke múzeum.
Istanbul – jednodňový výlet do tureckého mesta ležiaceho „na dvoch kontinentoch“– návšteva historických a kultúrnych pamiatok, voľný program na nákupy.