Dovolenka 2015 - Lozenec, 3 zájazdov v cene od 295€

Detail destinácie

Lozenec Bulharsko - transparent

Ponúkame 3 ubytovacích kapacít za cenu 295,16 € - 826 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Sofia - transparent 5° C Zajtra Počasí v Sofia - transparent -1 - 5° C23.3. Počasí v Sofia - transparent -4 - 2° C
24.3. Počasí v Sofia - transparent -4 - 2° C25.3. Počasí v Sofia - transparent -2 - 5° C26.3. Počasí v Sofia - transparent 2 - 7° C
27.3. Počasí v Sofia - transparent 4 - 9° C28.3. Počasí v Sofia - transparent 4 - 9° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Lozenec - popis

Lozenec sa nachádza v Bulharsku na pobreží Čierneho mora, južne od Kitenu, smerom k tureckým hraniciam. Od Burgasu je vzdialený cca 65 km. Južne od dedinky je situované mestečko Carevo. Blízko dedinky sa nachádzajú rozsiahle vinice, figové a lesné háje. Malá rybárska dedinka bola založená v roku 1924 na úpätí pohoria Strandža. Príroda okolo dediny je mierne zvlnená. Lozenec, to je kľudné malé letovisko, v ktorého okolí sú lesy, vinice i figové háje a patrí medzi lacnejšie destinácie. Nájdete tu ubytovanie pre menej náročných klientov, dva kempy a ubytovanie v súkromí. More je krásne a čisté, s piesčitými plážami a miernym vstupom do vody, vhodné aj pre malé deti. Na pobreží nájdete aj malé zátoky, kde môžete byť úplne sami. Je to ideálne miesto na strávenie pokojnej a nerušenej dovolenky. Môžete si tu zapožičať športové vybavenie pre vodné športy alebo sa prejsť na bicykli v rozsiahlych viniciach a hájoch. V letovisku nájdete okrem útulných reštaurácií, ktoré ponúkajú na jedálnom lístku špeciality z morských rýb a výber miestnych vín aj preplnené uličky predajcov so suvenírmi a plné obchody čerstvého ovocia a zeleniny. Prednosťou sú nižšie ceny ako vo veľkých strediskách.

Lozenec - všeobecné informácie

Dedina Lozenec bola založená v r. 1924 romantickými milovníkmi mora, ktorí sa sem premiestnili z vnútrozemskej dediny Velika. Usadlosť sa pôvodne nazývala Emberli podľa názvu obľúbenej miestnej hroznovej odrody. Neskôr bola premenovaná na Lozenec podľa mnohých vinohradov rozprestierajúcich sa v okolí dedinky. V obci žije približne 250 rodín. Dedinka Lozenec zažíva obdobie veľkého rastu a tomu zodpovedá aj stále sa zlepšujúca kvalita služieb, ubytovania, stravovania, atď. Stredisko je určené pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku na kľudnom a nepreľudnenom mieste. Malebné letovisko Lozenec ponúka výborné podmienky pre kúpanie a vodné športy. Lozenec má nádhernú a dlhú piesčitú pláž, v blízkosti ktorej sa nachádzajú dva kempingy. Pláž je pod dozorom plavčíkov, má zostupný spád, preto je vhodná aj pre dovolenkárov s malými deťmi. V okolí Lozenca nájdete hneď niekoľko pláží. Čím ďalej od centra sa pláž nachádza, tým je pokojnejšia a menej zaplnená ľuďmi. Hlavná pláž v Lozenci je dostatočne priestranná s povrchom tvoreným jemným svetlým pieskom. Na okrajoch tejto pláže sú väčšie kamenné útesy, vhodné pre šnorchlovanie a poznávanie podmorského života. Ak by ste chceli vyskúšať potápanie do väčších hĺbok, alebo už ste skúsenými potápačmi, určite oceníte fakt, že v Lozenci sa nachádza už známe potápačské centrum riadené čechmi. Výhodou tohoto strediska sú pomerne nízke ceny v porovnaní s veľkými hotelovými komplexmi.

Lozenec - turistické zaujímavosti

V okolí Lozenecu je možné navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Sozopol vzdialený približne 25 km, Rezov 31 km, Carevo 5 km, Malko Tarnovo 34 km, Kiten 4,2 km, Sredec 54 km, Čiernomorec 30 km, Brašlyan 36 km, Ahtopol 16 km a Burgas 45 km. V dedinke Lozenec je možné si pozrieť kostolík, ktorý bol postavený pred 4. storočiami. Finančne naň prispeli migranti zo Sofie. Medzi miestnu atrakciu patrí pomerne vysoký komín. Stredisko je predurčené k romantickým prechádzkam alebo k vychádzkam na horských bicykloch, ktoré sú k dispozícii v miestnych požičovniach. Lozenec a jeho okolie ponúka veľa možností pre absolvovanie príjemných výletov. Dovolenkármi je obľúbený výlet do letoviska Carevo alebo do mesta Burgas. Neďaleko dedinky Lozenec tečie rieka Ropotamo, po ktorej môžete vykonať splav na člne. Rieka tečie cez hustý Longozský les, ktorý sa vyznačuje typickou tropickou klímou. Nemenej zaujímavá je aj návšteva národného parku Strandža.

 

Výsledky hľadania
Belite Skali
letecky kombinovaná Praha, Brno, Ostrava
Bez stravy, Raňajky, Polpenzia, Plná penzia
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.6.2018 13 dní - kombinovanákombinovaná 295,16 €+príplatky Detail
 1.6.2018 13 dní Bez stravy kombinovanákombinovaná 295,16 €+príplatky Detail
 5.9.2018 14 dní Bez stravy kombinovanákombinovanáPraha 295,16 €+príplatky Detail
Stará Kašta
starstarstar
letecky kombinovaná Praha, Brno, Ostrava
Raňajky, Polpenzia, Plná penzia
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.6.2018 13 dní Polpenzia kombinovanákombinovaná 332,76 €+príplatky Detail
 1.6.2018 13 dní Raňajky kombinovanákombinovaná 332,76 €+príplatky Detail
 5.9.2018 14 dní Raňajky kombinovanákombinovanáPraha 332,76 €+príplatky Detail
Ativa
LM
letecky kombinovaná Praha, Brno, Ostrava
Polpenzia
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.6.2018 13 dní Polpenzia kombinovanákombinovaná 443,68 €+príplatky Detail
 5.9.2018 14 dní Polpenzia kombinovanákombinovanáOstrava 461,54 €+príplatky Detail
 5.9.2018 14 dní Polpenzia kombinovanákombinovanáBrno 461,54 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >