Detail destinácie

Nesebar Bulharsko - transparent

Ponúkame 13 ubytovacích kapacít za cenu 160 € - 1 086 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Nesebar - transparent 28° C Zajtra Počasí v Nesebar - transparent 23 - 29° C17.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 30° C
18.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 30° C19.8. Počasí v Nesebar - transparent 24 - 30° C20.8. Počasí v Nesebar - transparent 24 - 29° C
21.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 28° C22.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 28° C23.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Nesebar - popis

Nesebar je približne 3000 rokov staré antické mesto. Nachádza sa na bulharskom pobreží na skalnatom polostrove vo vzdialenosti asi 30 km severne od Burgasu. Jeho stará časť s prístavom sa rozkladá na poloostrove, ktorý je s pevninou spojený úzkou šijou. Nesebar bol pôvodne thráckou osadou, potom gréckou kolóniou a Byzantskou pevnosťou. Nesebar (bulh. Несебър) založili starovekí Gréci z Megary v 6. stor. pred Kr. na mieste tráckeho osídlenia. Význam si mesto uchovalo aj v rímskej a byzantskej dobe. Slovanský názov Nesebar je prvýkrát spomenutý v 11. stor. V byzantskej a tureckej dobe tu vzniklo veľa kostolov. V 19. stor. bol Nesebar menšie mesto, osídlené predovšetkým Grékmi, ktorí sa živili lovom rýb a pestovaním hrozna. V roku 1919-1923, kedy sa konala Grécko-bulharská výmena obyvateľov sa miestni Gréci vysťahovali do Grécka. V meste je veľké množstvo dobre zachovaných pamiatok z tráckych čias a z antiky a veľa kostolov, ktoré vznikli v obdobiach od konca staroveku do novoveku. Vzhľadom na výhodnú polohu je to navštevovaná turistická lokalita. Od roku 1983 je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nachádzajú sa tu drevené domy, ktoré dokumentujú typickú čiernomorskú architektúru 19. storočia, kostol Pantokrator zo 14. storočia a prístav. Typické malebné balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a krčmičkami. Nesebar je vyhľadávaným letoviskom aj kvôli svojim výborným reštauráciám, ktoré ponúkajú čerstvé morské produkty za prijateľné ceny. Úzke kameňmi dláždené uličky, nad nimi vyčnievajúce poschodové drevené domčeky, starobylé kostoly zdobené keramikou, to je starý Nesebar, ktorý je vyhľadávaným miestom umelcov, pouličných maliarov a hudobníkov. Najcennejšou pamiatkou tohto ostrova sú rozhodne kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Nesebar je ideálnym miestom na strávenie dovolenky a nezabudnuteľných romantických chvíľ. Čisté more s postupne zvažujúcimi sa zlatožltými plážami v okolí a ponúka širokej škály vodných športov, umocňujú nezabudnuteľné chvíle strávené v tomto čarovnom prostredí. Teplé večerné a nočné prechádzky, spolu s návštevou osvetlených obchodíkov s množstvom suvenírov alebo rázovitých reštaurácií, dotvárajú celkový dojem na prežitie správnej dovolenky. Novovzniknutá panoramatická cesta, ktorá vedie pozdĺž mora od pláže Slnečného pobrežia, spojuje Starý a Nový Nesebar. Na prepravu môžete využiť minivláčik, ktorý tu pravidelne premáva. Nová časť Nesebaru rastie na pevnine pozdĺž piesočnej pláže asi 2 km od centra historickej časti mesta. Časté a pravidelné autobusové spojenia so Slnečným pobrežím umožňujú využívať bohaté ponuky športových a zábavných služieb tohto rozsiahleho rekreačného komplexu. Toto letovisko je ideálne pre tých, ktorí majú radi romantiku, históriu a želajú si spojiť odpočinok na pláži s poznávaním nových miest. Transfer z letiska trvá asi 20 min.

Nesebar - turistické zaujímavosti

V okolí mesta Nesebar je možné navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Vlas vzdialený približne 6 km, Sozopol 27 km, Ravda 4,8 km, Pomorie 14 km, Obzor 22 km, Sredec 57 km, Čiernomorec 25 km, Byala 27 km, Slnečné Pobrežie 4,4 km a Burgas 28 km.

Burgas (210 000 obyvateľov) je piate najväčšie mesto Bulharska. Vzniklo v 14. storočí na mieste malej osady, ktorú založili sozopolskí rybári. Osada sa premenila na mesto a začala sa rozvíjať po oslobodení Bulharska spod tureckého otroctva. Toto krajské prímorské letovisko disponuje druhým najväčším lodným prístavom v krajine (po Varne). Burgas leží na brehu zálivu vo výhodnej polohe. Doky sú umiestnené na okraji mesta, takže nenarušujú jeho vzhľad a neprekážajú rozvoju turistiky. V Burgase je strategicky dôležité letisko pre rozvoj turistiky vo všetkých okolitých letoviskách typu Sozopol či Nessebar.

Carevo je mestečko asi so 7000 obyvateľmi, leží cca 70 km južne od Burgasu a 30 km severne od tureckých hraníc. Letovisko je situované na dvoch malých polostrovoch. Najbližšie pohorie s vrcholom Papija siaha do výšky 502 m. Leží južne od mesta. Carevo je jedno z najvýznamnejších stredisk južného pobrežia s množstvom obchodov, cukrární, reštaurácií, zábavných podnikov a športovísk, v meste je aj nemocnica. Útulné mestečko má centrálne námestie obkolesené kaviarňami, obchodíkmi a trhoviskom, ktoré môžete navštevovať každý deň a stále objavovať niečo nové. V blízkosti je more, pláže a dobrosrdeční ľudia. Mestečko je rozdelené na dve časti: Vasilko a nové Carevo s penziónmi a vilkami. Letovisko ponúka príjemnú dovolenku s možnosťou kúpania a potápania sa na členitom, skalnatom pobreží.

Djuni je najmodernejšie hotelové stredisko v južnej časti Čiernomorského pobrežia ležiace pozdĺž veľkej, polkruhovej zátoky na piesočnom pobreží. Nachádza sa 12 km severne od Prímorska a 6 km od historického mesta Sozopol. Letovisko Djuni sa skladá z troch samostatných častí: Pelican, Marina a Panorama. Každá sa vyznačuje originálnou architektúrou, životným štýlom a atmosférou. Stredisko leží v blízkosti päťkilometrovej piesočnej pláže, ktorá má pozvoľný zostup do mora, je vhodná pre rodiny s malými deťmi. V Djuni je vyše 250 slnečných dní v roku. Stredisko má kľudný charakter, je unikátnym príkladom harmónie jemnej architektúry a komfortu.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >