Detail destinácie

Sveti Vlas Bulharsko - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 160 € - 1 218 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Nesebar - transparent 29° C Zajtra Počasí v Nesebar - transparent 24 - 29° C20.8. Počasí v Nesebar - transparent 24 - 28° C
21.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 28° C22.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 28° C23.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 28° C
24.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 29° C25.8. Počasí v Nesebar - transparent 23 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Sveti Vlas - popis

Sveti Vlas je menšie pokojné letovisko ležiace severne od Slnečného pobrežia, s ktorým má dobré spojenie pravidelnými linkami autobusov MHD. Letovisko Sveti Vlas sa každou sezónou rozširuje a mení svoju tvár. V tesnej blízkosti strediska sa zdvíhajú svahy pohoria Stara planina. Poloha na úbočí pohoria Stara planina zabezpečuje stredisku priaznivé podnebie. Sveti Vlas bol v minulosti v Bulharsku známy ako klimatické kúpele. V porovnaní so Slnečným pobrežím je Sveti Vlas doteraz relatívne pokojné rekreačné stredisko. Sveti Vlas je dobrým východiskom pre turistické výstupy. Mestečko sa z väčšej časti rozkladá vo svahu. Zo strediska Sveti Vlas sa ponúka široký rozhľad na susedné Slnečné pobrežie a na historický Nesebar, ktorý leží na opačnom konci zálivu. Najväčším lákadlom sú pieskové pláže s očarujúcim výhľadom na Slnečné pobrežie a historický Nesebar. V srdci letoviska nájdete novovybudované centrum s obchodíkmi a reštauráciami, milovníci nočného života nájdu už aj v tomto pokojnom stredisku štýlové bary a diskotéky. Na spestrenie dovolenky okrem prechádzky po pláži k malebnému miestnemu prístavu, sa dá absolvovať nenáročná turistika na pohorie Stara Planina, ktoré sa týči nad Sveti Vlasom. Sveti Vlas ponúka celý rad ubytovacích kapacít. K dispozícii sú moderné hotely a najmä celý rad moderných i starších penziónov. Stavebný ruch nie je zďaleka tak čulý ako v niektorých ďalších bulharských letoviskách.

Sveti Vlas - pláž

Malebné letovisko Sveti Vlas poskytuje výborné podmienky pre kúpanie a vodné športy. Celková dĺžka miestnych pláží je 1 km a šírka 16 m. Pláž v letovisku Sveti Vlas je piesočnatá, miestami kamenistá a najmä oveľa menej zaplnená než u susedov, taktiež má pozvoľný vstup do mora, preto sú vhodné aj pre dovolenkujúcich s malými deťmi. Okrem centrálnej pláže sa vo Svetim Vlase nachádza ešte jedna menšia pláž nazývaná Campinga ležiaca za kempingom, ktorá sa tiahne od komplexu Sun Palace po komplex Riviera. Atrakciou, najmä pre deti, môže byť neďaleký Aquapark Elenite.

Sveti Vlas - aktivity

Letovisko Sveti Vlas ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Predovšetkým sa jedná o športy ako tenis, pre ktorý sú tu vybudované tenisové kurty. V hotelových komplexoch Svetiho Vlasu je možné si zahrať aj stolný tenis, biliard, šípky, elektronické hry. Pre relax je možné využiť fitnes, saunu alebo masáže.

 

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >