Detail destinácie

Albena Bulharsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Kavarna - transparent 27° C Zajtra Počasí v Kavarna - transparent 22 - 28° C24.8. Počasí v Kavarna - transparent 21 - 26° C
25.8. Počasí v Kavarna - transparent 19 - 27° C26.8. Počasí v Kavarna - transparent 19 - 27° C27.8. Počasí v Kavarna - transparent 21 - 26° C
28.8. Počasí v Kavarna - transparent 18 - 25° C29.8. Počasí v Kavarna - transparent 19 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Albena - popis

Albena je dôležité letovisko na pobreží Čierneho mora v severovýchodnom Bulharsku. Vzdialená je 36 km severne od Varny. Albena vznikla v roku 1958 ako malé mestečko s jednotnou modernou architektúrou. Albena môže slúžiť na rekreáciu, alebo ako východiskové miesto pre návštevy okolitej kopcovitej panenskej prírody a historických miest na pobreží. Je známa aj svojím balneoprogramom so špecializáciou na choroby pohybového ústrojenstva a kožné ochorenia. Dopravu v stredisku zabezpečuje mini vláčik. Samozrejmosťou sú špičkoví terapeuti, ako aj lekári – špecialisti. Svojim klientom poskytujú tú najlepšiu starostlivosť na vysokej európskej úrovni. Letovisko je pod trvalou ochranou bezpečnostných služieb a polície, so stráženým parkoviskom a vysokým štandardom služieb. Súbor hotelov so zaujímavým terasovitým urbanistickým riešením dopĺňajú vilky a balneologické centrum, umiestnené v prírodnej chránenej rezervácii. Hotely,väčšinou s vlastným bazénom, prešli dôkladnou rekonštrukciou a ponúkajú vysoký štandard. Umiestnené sú pozdĺž pláže alebo o niečovyššie vyššie, v zelenej časti strediska.

Albena - pláž

Najväčšou atrakciou mesta Albena je 5 km dlhá a 150 m široká pláž s veľmi jemným pieskom. More je krištáľovo čisté, kľudné a pomerne aj teplé. Pláž získala ocenenie Modrá vlajka ako výraz medzinárodne uznávaného štandardu kvality.

Svetoznáma široká pláž s jemným pieskom, podľa odborníkov je jednou z najkrajších v Európe, pozvoľne sa zvažuje do mora. Je ideálna pre rodiny s malými deťmi. K dispozícii sú bazény, šmykľavky, ihriská, minigolf, požičovňa bicyklov. Na pláži je možné prenajať si za poplatok lehátka a slnečníky.

Albena - aktivity

Letovisko Albena ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít, ktoré spríjemnia vašu dovolenku. Nočný život je veľmi pestrý a bohatý na rozmanité varietné a folklórne programy v nočných kluboch a podnikoch. Vyhľadávaná je Bulharská fiesta, megadiskotéky, reštaurácie s bulharskou i medzinárodnou kuchyňou. Vychýrená je diskotéka v známej ukotvenej lodi Albena. Albena ponúka svojim návštevníkom možnosť športového vyžitia v rámci areálu i na pláži: paragliding, požičanie vodných bicyklov, vodných lyží, motorových člnov, windsurfing, jazda na vodnom banáne, rogalo, tobogán, jazda na koňoch. V rámci areálu sú to volejbalové, basketbalové, futbalové ihriská, tenisové kurty, minigolf, bowling, lukostreľba, kolky a iné.

Albena - okolie

V okolí mesta je možné navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Valcha Dol vzdialené cca 43 km, Varna 22 km, Dobrich 30 km, Tervel 69 km, Shabla 41 km, Kavarna 22 km, Durankulak 51 km, Bayla 57 km, Zlaté piesky 10 km, St. Konstantin a Elena 16 km.