Detail destinácie

Balčik Bulharsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Kavarna - transparent 28° C Zajtra Počasí v Kavarna - transparent 21 - 29° C17.8. Počasí v Kavarna - transparent 22 - 31° C
18.8. Počasí v Kavarna - transparent 22 - 31° C19.8. Počasí v Kavarna - transparent 22 - 30° C20.8. Počasí v Kavarna - transparent 22 - 29° C
21.8. Počasí v Kavarna - transparent 22 - 28° C22.8. Počasí v Kavarna - transparent 22 - 29° C23.8. Počasí v Kavarna - transparent 21 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Balčik - popis

Balčik leží v severnom Bulharsku v oblasti Južná Dobrudža, 45 km severne od Varny a 7 km severovýchodne od hotelového letoviska Albena. Balčik je malé prímorské letovisko.
Toto viac ako 2600 rokov staré mesto Balčik (prv známe ako Dionýsos - Dinoysopolis) je romantické letovisko s kľudnou atmosférou.

Nachádza sa v severnej časti Bulharského prímoria, z časti na pobreží a z časti na výšine. Výškový rozdiel medzi pobrežím a vyššie položenými časťami Balčiku je až 250 metrov. V súčasnosti tu žije približne 14 000 obyvateľov. Mesto sa rozprestiera v terasovito členenom svahu, bohato pokrytom zelenými stromami, nad menším zálivom tvoriacim rybársky prístav. Balčik je vďaka svojím bielym skalám, radovým domčekom, úzkym uličkám a malebnej krajine nazývané perlou Čiernomorského pobrežia. Už rímsky básnik Ovídius obdivoval jeho krásu a nazval ho „Bielym mestom“. Táto charakteristika platí dodnes vďaka typickým „bielym“ domčekom postavených z bieleho kameňa a unikátnym „bielym“ pieskovcovým skalám, medzi ktorými sa Balčik rozprestiera. Miestne pláže sú obľúbeným miestom pre kľudnú dovolenku. Na návštevníka zapôsobí pohľad na pobrežie k mestečku. Kvôli tomuto výhľadu povedal Ovidius: "Mesto bieleho kameňa, skláňam sa pred touto nenapodobiteľnou krásou."
Je neuveriteľné, že aj napriek blízkosti obrovského letoviska Albena ostal Balčik len málo poznamenaný medzinárodným cestovným ruchom. Naďalej si zachoval pokojnú atmosféru čiernomorského prístavného mestečka s nedotknutou prírodnou scenériou a špecifickou architektúrou.
Návštevnosť tohto letoviska umocňuje aj nádherná botanická záhrada s množstvom exotických kaktusov, rastlín a stromov privezených z celého sveta. Niet sa čo čudovať, že si toto miesto s nádhernými priľahlými parkami zvolila rumunská kráľovná Mária ako miesto pre svoj oddych a dala si na tomto mieste postaviť svoje letné sídlo.

Balčik - pláž

Letovisko Balčik ponúka výborné podmienky pre kúpanie a vodné športy. Preto je veľmi vhodné pre strávenie aktívnej dovolenky. Balčik má slávnu piesočnú pláž, ktorá sa tiahne pozdĺž mestského pobrežia. Je dlhá 4 km s pozvoľným vstupom do mora. Preto je vhodná aj pre dovolenkujúcich s malými deťmi. Ďalšia menšia pláž je situovaná v južnej časti mesta; nachádza sa tu aj tobogan. Pláže sú pomerne úzke.

Balčik - aktivity

Letovisko Balčik ponúka veľmi vhodné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Pre aktívnejších dovolenkárov sú k dispozícií vodné a plážové športy. V Balčíku sa nachádza taktiež veľa reštaurácií, barov s tanečnými terasami, diskoték a obchodov.
Letovisko Balčik je známe aj vďaka svojej unikátnej botanickej záhrade. Je to najväčšia a najrozsiahlejšia botanická záhrada na Balkáne. Môžete tu vidieť rastliny zo Stredomoria, Tichého oceánu, Čierneho mora, Južnej Ázie a Ameriky. Ďalej tu nájdete viac než 3 000 druhov koreňov (cca 250 z nich kaktusov).

Balčik - výlety

V okolí mesta Balčik môžeme navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad mesto Varna vzdialené približne 29 km, Dobrič 32 km, Šabla 33 km, Kavarna 14 km, Zlaté piesky 17 km, Albena 8 km, Sv. Konstantin a Elena 23 km, Golf course 1,2 km, Balčik Palace 1,6 km a Lighthouse Golf Course 4,8 km.