Detail destinácie

Kranevo Bulharsko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Kavarna - transparent 27° C Zajtra Počasí v Kavarna - transparent 22 - 28° C24.8. Počasí v Kavarna - transparent 21 - 26° C
25.8. Počasí v Kavarna - transparent 19 - 27° C26.8. Počasí v Kavarna - transparent 19 - 27° C27.8. Počasí v Kavarna - transparent 21 - 26° C
28.8. Počasí v Kavarna - transparent 18 - 25° C29.8. Počasí v Kavarna - transparent 19 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Kranevo - popis

Prímorské mestečko Kranevo sa nachádza v severnej časti čiernomorského pobrežia, 25 km severne od Varny, 4 km od známeho letoviska Zlaté Piesky a 3 km južne od hotelového letoviska Albena. Turistická vybavenosť sa tu z roka na rok čoraz viac rozvíja. V letovisku sú bohaté možnosti športového vyžitia a nájdete tu i množstvo zábavných podnikov, barov s diskotékami, reštaurácií a obchodíkov. Na mieste pobytu vás milo prekvapia aj ceny jedál i nápojov v reštauráciách. Medzi Kranevom a Albenou sa rozprestiera chránená rezervácia – Batova, kde sú umiestnené vzácné stromy a chránené rastliny. V blízkosti je pevnosť Kraneja, ktorá bola súčasťou prímorského opevnenia. Letovisko sa nazýva aj rezortom detí, pretože tu radi cestujú na prázdniny. V Kraneve sa tiež nachádza množstvo školských táborov. Veľkou výhodou tohto letoviska sú výrazne nižšie cenové relácie.

Kranevo - pláž

Kranevo má dlhú a širokú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorá nadväzuje na pláž letoviska Albena, kam sa môžete dostať aj pešou romantickou prechádzkou. Na okraji centrálnej pláže smerom na Albenu sa nachádza nudistická pláž, je to určite najkrajšia pláž v týchto strediskách.

Kranevo - aktivity

Letovisko Kranevo ponúka výborné podmienky pre rôznorodé aktivity. Podobne ako väčšina malých mestečiek a dediniek v okolí, aj Kranevo expandovalo v ostatných rokoch do turistického priemyslu. Zlepšili sa reštauračné služby a ubytovacie kapacity. Vyrástlo tu množstvo krčmičiek nižších tried, reštaurácií ponúkajúcich tradičnú i fast food potravu, diskoték a obchodíkov.
Rezort Kranevo je priam ideálnym miestom pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Kranevo - výlety

U dovolenkárov je v obľube najmä výlet k jednému z najzachovalejších kamenných kláštorov v Bulharsku– ku kláštoru Aladža. Komplex sa nachádza zhruba 14 km od Varny.
Pre turistov dovolenkujúcich v Kraneve je nemenej zaujímavá aj návšteva chránenej oblasti Balata alebo mysu Kaliakra a Kamen Brjag.