Detail destinácie

Zlaté Piesky Bulharsko - transparent

Ponúkame 12 ubytovacích kapacít za cenu 209 € - 741 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Pozsony - transparent 31° C Zajtra Počasí v Pozsony - transparent 21 - 31° C24.8. Počasí v Pozsony - transparent 22 - 27° C
25.8. Počasí v Pozsony - transparent 20 - 28° C26.8. Počasí v Pozsony - transparent 17 - 25° C27.8. Počasí v Pozsony - transparent 13 - 16° C
28.8. Počasí v Pozsony - transparent 16 - 21° C29.8. Počasí v Pozsony - transparent 14 - 22° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Zlaté piesky - popis

Najväčší turistický komplex v severnej časti pobrežia Čierneho mora sa nachádza 17 kilometrov od Varny. V unikátnom rekreačnom stredisku Zlaté piesky sa harmonicky spája zelená sviežosť lesa s jemným zlatožltým pieskom, podľa ktorého dostalo stredisko aj svoj názov. Najznámejšie bulharské rekreačné stredisko Zlaté piesky, vzniklo v roku 1956. Má 4 km dlhú a miestami 150 až 200 m širokú piesočnatú pláž. Zlaté piesky sú držiteľom ocenenia Modrá vlajka za čistotu prírodného prostredia. Priemerná teplota v auguste a v júli je 27°C. V júni a v septembri sa priemerná teplota pohybuje okolo 24°C. Prednosťou Zlatých pieskov je citlivé zasadenie do udržiavanej parkovej úpravy.

Hotely na Zlatých pieskoch sú väčšinou vybavené bazénmi, kurtmi a pod. Staršie hotely prešli zväčša rozsiahlou rekonštrukciou, po ktorej už spĺňajú aj medzinárodné normy, väčšinou sú zaradené do kategórie troch až štyroch hviezdičiek, čím sa tak zaradili do vyššej kategórie poskytovaných služieb a komfortu. Oproti iným letoviskám sa tunajšia pláž zvažuje príkrejšie do mora a uzavretými nudistickými plážami. Pláž je vybavená občerstvením, sprchami, bazénmi, ležadlami a slnečníkmi, v jej blízkosti sa nachádzajú tenisové kurty, minigolf a ihriská. V letnom období je letovisko miestom rôznych kultúrnych podujatí, má množstvo vinární, reštaurácií, barov, diskoték, bohaté sú aj možnosti športových aktivít. Na tunajších známych diskoték sa stretávajú mladí ľudia z celej Európy. Príjemnú prechádzku ponúka pobrežná promenáda, pre romantické strávenie teplých večerov sú pripravené štýlové reštaurácie so špecialitami bulharskej kuchyne a folklórnym programom. Architektonické riešenie a umiestnenie nočných klubov nenarúša nočný pokoj ostatných rekreantov. Dopravu v stredisku zabezpečuje mini vláčik premávajuci medzi hotelmi, postavenými vo svahoch nad plážou.

V blízkosti letoviska sa nachádzajú minerálne pramene, ktoré poznal už rímsky Cézar. Pre turistov sú k dispozícii liečebné terapie: balneoterapia, hydroterapia, antistres, fytoterapia, relax a revitalizačný program, apiterapia a aromaterapia. Klubová Karta zliav, ktorú máte možnosť získať, Vás oprávňuje k 5 – 15% zľavám z alkoholických a nealkoholických nápojov, aj jedál vo vybratých reštauračných a klubových zariadeniach.

Zlaté piesky - okolie

V okolí Zlatých pieskov je možné navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Valča vzdialené 42 km, Varna 13 km, Dobrič 36 km, Šabla 49 km, Obzor 53 km, Kavarna 29 km, Durankulak 60 km, Bjala 47 km, Albena 10 km, St. Konstantin a Elena 7 km.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >