Detail destinácie

Vrsar Chorvátsko - transparent

Ponúkame 11 ubytovacích kapacít za cenu 57 € - 1 538 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Vrsar - transparent 30° C Zajtra Počasí v Vrsar - transparent 26 - 29° C24.8. Počasí v Vrsar - transparent 26 - 27° C
25.8. Počasí v Vrsar - transparent 24 - 27° C26.8. Počasí v Vrsar - transparent 24 - 26° C27.8. Počasí v Vrsar - transparent 18 - 23° C
28.8. Počasí v Vrsar - transparent 20 - 24° C29.8. Počasí v Vrsar - transparent 21 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Vrsar je mestečkom s typickou atmosférou stredomorskej rybárskej osady, s prírodne chráneným malebným prístavom a množstvom okolitých zelených ostrovčekov. Leží 10 km južne od Poreča na Istrijskom polostrove. Panoráme dominuje fara sv. Martina a k nej novopostavená veža. Ďalšími pamiatkami sú bazilika sv. Márie z 12. stor., mestská brána z 13. stor. a kostol sv. Antona zo 17. st. Strmé, kamenisté a kľukaté uličky sa točia medzi bielymi stenami a červenými strechami starých domov dolu k moru. Romantiku Vrsaru si obľúbil aj slávny milovník a dobrodruh Casanova a v rokoch 1743-44 ho niekoľkokrát navštívil. Južne od Vrsaru je známe výletné miesto, 9 km dlhý Limský záliv, prírodná rezervácia s chovom rýb a mušlí.

Vrsar má veľmi dobré možnosti kúpania na pekne upravených plážach, kde sú okruhliaky, štrk a kamene, skalné platne, doplnené betónovými doskami a trávnatými plochami na slnenie. Návštevníci vyhľadávajú aj kúpanie na niektorom z blízkych členitých a zalesnených ostrovčekov (doprava miestnymi najatými člnmi, ktoré popoludní zase rekreantov odvážajú späť, tiež je možné najať si čln na dlhšiu dobu). Z pláží vo Vrsare boli vyznamenané tzv. Modrou vlajkou pláže: pláž autokempingy Valkanela a Porto Sole, pláž Vala, pláž hotelového komplexu Belvedere a pláž naturistického strediska Koversada. Bohatú turistickú ponuku Vrsaru tvorí ubytovanie v apartmánoch, kempoch i pohodlnných hoteloch. Turistický rozvoj začal už v roku 1957 založením prvého podniku "Lim" (dnes "Anita"). Rozvoj cestovného ruchu neohrozil prírodné prostredie, pretože vo Vrsari sa ochrane prírody venuje zvláštna pozornosť. Svedčí o tom i čisté more vrsarského pobrežia. Vrsar je oblkopený 18 ostrovmi, je to nádherná prírodná scenéria pre krásnu dovolenku, na ktorú určite budete mať nazabudnuteľné zážitky.

Výborné podmienky má Vrsar aj pre vodné športy - windsurfing, vodné lyže, potápanie (potápačské centrum pri hoteli Petalon), športový rybolov. Možno hrať tenis, malý futbal, volejbal (aj plážový), minigolf. kolky, stolný tenis. Je tu viacúčelové ihrisko. Možno jazdiť na koni, požičať si horský bicykel a vydať sa na cyklotrasy. Z miestneho športového letiska Crljenko je možné prevádzkovať aj letecké športy, ako paragliding ap. Organizujú sa odtiaľ aj vyhliadkové lety nad pobrežím. Je tu aj požičovňa športových potrieb.

Starobylé mestečko so stredovekou spleťou ulíc a uličiek je terasovito rozložené na pahorku s dominantou zámku (Kaštel), ktorý bol letným sídlom vrsarských biskupov, prevažne z rodu Vergottiniovcov. Zámok je dnes schátraný. Pozostatky mestského opevnenia sú väčšinou včlenené do domových priečelí, zostali však obe mestské brány, hlavná a západná. Barokový kostol sv. Antonína (Sveti Antun) z 18. stor má klenutú vonkajšie predsieň, miestne zvanú lopica, ktorá je typická pre niektoré istrijskej sakrálne stavby. Mariánsky kostol (Sveta Maria od mora) z 12. stor. na kopci patrí k popredným románskym stavbám v Istrii. Tam, kde bola pri pobreží na úpätí kopca najstaršia časť mesta, boli nájdené zvyšky starokresťanského kostola s nartexom s krásnou podlahovou mozaikou zo 4. stor. (Tieto nálezy na dvore miestneho domu, majú byť v blízkej dobe sprístupnené). Kostol sv. Fosky (Sveta Foška) zo 17. stor. slúži dnes ako koncertná sieň.

V priebehu sezóny sa konajú rôzne ľudové slávnosti, súťaže, hry, veľké tanečné zábavy, diskotéky, show, promenádne koncerty. Vrsar má aj mnoho príťažlivých gastronomických zariadení. V susednej Koversade sa niekoľkokrát za sezónu konjú veľmi obľúbené dni - Deň Koversada (Dan Koversada) s celodenným zábavným programom, vrcholom je voľba Miss Koversada. Hlavnou letnou kultúrnou akciou je vrsarské kultúrne leto, v rámci ktorého sa konajú koncerty klasickej hudby v niektorom z miestnych kostolov.

   
Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >