Dovolenka 2015 - Limassol, 2 zájazdov v cene od 684€

Detail destinácie

Limassol Cyprus - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 684 € - 3 062 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Limassol - transparent 20° C Zajtra Počasí v Limassol - transparent 16 - 21° C23.3. Počasí v Limassol - transparent 18 - 23° C
24.3. Počasí v Limassol - transparent 17 - 20° C25.3. Počasí v Limassol - transparent 15 - 18° C26.3. Počasí v Limassol - transparent 14 - 20° C
27.3. Počasí v Limassol - transparent 14 - 21° C28.3. Počasí v Limassol - transparent 16 - 20° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Limassol - popis


Cyprus je tou pravou destináciou pre každého, kto miluje nádherné pláže, čisté a príjemne teplé more a kvalitné hotely s výbornými službami. „Ostrov lásky“ alebo „Afroditin ostrov“, aj to sú prezývky, s ktorými sa pri popise tohto ostrova stretnete. Práve tu sa totiž podľa gréckej mytológie z morskej peny zrodila grécka bohyňa lásky a krásy Afrodita. Miesto jej narodenia nemohlo byť vybraté lepšie, členité pobrežie obmýva nádherné more, ktorého vlny rozprávajú príbehy viažuce sa k histórii tohto miesta. Ostrov ponúka nepreberné množstvo aktivít, pri ktorých si odpočiniete, spoznáte veľa nového a vzrušujúceho a mnohé z aktivít zaujmú aj deti. A viete, že Cyprus sa nazýva tiež ostrov zamilovaných a mnoho novomanželov z celého sveta sem prichádza stráviť svoje medové týždne? Zrejme je to aj vďaka prekrásnemu prostrediu, ktoré tú na zamilované páry čaká. Nájdete tu romantiku malých dediniek uprostred tajomných hôr alebo reštaurácie priamo pri mori v ktorých sa budete môcť započúvať do šumenia vĺn mora. Môžete tu tráviť celé dni poznávaním archeologických nálezísk, na ktorých budete môcť objavovať zvyšky obydlí starých tisíc rokov a predmetov. Prekrásne farebné mozaiky vám priblížia spôsob života v dávnych dobách svojimi zobrazeniami. Krásne fresky, byzantské kostoly a kláštory vás určite nenechajú chladnými a ponúknu vám posolstvo z dávnych dôb. Môžete sa túlať po horách a horských lúkach uprostred nádhernej, nepoškvrnenej prírody a pozorovať pri tom rastliny a živočíchy. Cyperská republika vytvorila na svojom území aj nespočetne veľa turistických a cyklistických trás rôznych dĺžok. Na útesoch nájdete nádherné vyhliadky na more a do okolia, ktoré vám snáď nikdy nemôžu zmiznúť zo spomienok.

Limasol je druhé najväčšie cyperské mesto a leží na juhu ostrova. Stará časť mesta s malými uličkami a trhmi dýcha orientalnym koloritom, nová časť s krásnou prístavnou promenádou, početnými obchodmi, kaviarňami, reštauráciami a možnosťami zábavy vyvoláva dojem veľkomesta. Základom pre vznik mesta bol antický Amáthous, ktorého pozostatky je možné tu a tam vidieť a na jeho mieste sa dnes týčia do výšky moderné hotely.

Limassol je známy ako centrum vinárskeho priemyslu a ako centrum obchodu s nápojmi vôbec, známe je napr. pivo miestnej výroby KEO alebo kvalitné ovocné šťavy a vína. V mestských záhradách sa konajú pravidelne bujaré vinárske slávnosti a festivaly. Miestni architektonický mix zahrňuje stavby z mnohých rôznych dôb od Osmanov, Križiakov až po súčasné moderné hotelové a priemyslové zóny. Známou pamiatkou je rovnakomenný hrad, dnes spojený s múzeom byzantských predmetov, brnení a keramiky, na ktorom sa v roku 1191 ženil Richard Levie srdce s nevestou, ktorú si se prišiel vyslobodiť zo zajatia obyvateľov Cypru. V okolí hradu je množstvo tržníc ponúkajúcich rôzne ručne vyrábané výrobky, korenie, olivy, dary mora, apod. Najstaršie osídlené miesto mesta dnes leží pod mnohými hotelmi na východnom okraji dnešného Limassolu. Neprehliadnuteľný je taktiež minaret patriaci k najväčšej mešite v meste.

Miestne pláže sú miestami piesočnaté, miestami oblázkové, lokalít vhodných ku kúpaniu je tu menej než v iných letoviskách, ale sú. Hotely sa snažia nahradiť chýbajúce pláže všadeprítomnými bazénmi, poskytujú i široké spektrum ďalšieho vyžitia, predovšetkým športového - stolný tenius, fotbal, nohejba, biliard, a pod.

Limassol - okolie

Na západ od mesta je hrad Kolossi, hlavné sídlo rytierov Sv. Jána Jeruzalemského z 13. storočia. Na juhu je slané jazero Akrotiri, v zime domov tisícok plameniakov. Mesto je ideálnym miestom ako východisko k rôznym výletom, ako sú napr. pohorie Troodos, do malých vnútrozemských dediniek, do miest Larnaka, Paphos a Nikósia, k archeologickému nálezisku Kouríon alebo do amfiteátru v Episkopi.

Výsledky hľadania
Grand Resort
FM
starstarstarstarstar
letecky Viedeň
Raňajky, Polpenzia
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 11.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 684 €konečná cena FM Detail
 7.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 689 €konečná cena FM Detail
 14.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 689 €konečná cena FM Detail
St. Raphael Resort
FM
starstarstarstarstar
letecky Viedeň, Bratislava, Košice
Raňajky, Polpenzia, All inclusive, Ultra all inclusive
Hodnotenie:
5,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 3.5.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 792 €konečná cena Detail
 17.5.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 814 €konečná cena Detail
 13.5.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 816 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >