Dovolenka 2015 - Limassol, 4 zájazdov v cene od 547€

Detail destinácie

Limassol Cyprus - transparent

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 547 € - 3 163 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Limassol - transparent 30° C Zajtra Počasí v Limassol - transparent 26 - 30° C19.7. Počasí v Limassol - transparent 25 - 31° C
20.7. Počasí v Limassol - transparent 25 - 29° C21.7. Počasí v Limassol - transparent 25 - 29° C22.7. Počasí v Limassol - transparent 25 - 29° C
23.7. Počasí v Limassol - transparent 26 - 30° C24.7. Počasí v Limassol - transparent 26 - 30° C25.7. Počasí v Limassol - transparent 26 - 31° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Limassol - popis


Cyprus je tou pravou destináciou pre každého, kto miluje nádherné pláže, čisté a príjemne teplé more a kvalitné hotely s výbornými službami. „Ostrov lásky“ alebo „Afroditin ostrov“, aj to sú prezývky, s ktorými sa pri popise tohto ostrova stretnete. Práve tu sa totiž podľa gréckej mytológie z morskej peny zrodila grécka bohyňa lásky a krásy Afrodita. Miesto jej narodenia nemohlo byť vybraté lepšie, členité pobrežie obmýva nádherné more, ktorého vlny rozprávajú príbehy viažuce sa k histórii tohto miesta. Ostrov ponúka nepreberné množstvo aktivít, pri ktorých si odpočiniete, spoznáte veľa nového a vzrušujúceho a mnohé z aktivít zaujmú aj deti. A viete, že Cyprus sa nazýva tiež ostrov zamilovaných a mnoho novomanželov z celého sveta sem prichádza stráviť svoje medové týždne? Zrejme je to aj vďaka prekrásnemu prostrediu, ktoré tú na zamilované páry čaká. Nájdete tu romantiku malých dediniek uprostred tajomných hôr alebo reštaurácie priamo pri mori v ktorých sa budete môcť započúvať do šumenia vĺn mora. Môžete tu tráviť celé dni poznávaním archeologických nálezísk, na ktorých budete môcť objavovať zvyšky obydlí starých tisíc rokov a predmetov. Prekrásne farebné mozaiky vám priblížia spôsob života v dávnych dobách svojimi zobrazeniami. Krásne fresky, byzantské kostoly a kláštory vás určite nenechajú chladnými a ponúknu vám posolstvo z dávnych dôb. Môžete sa túlať po horách a horských lúkach uprostred nádhernej, nepoškvrnenej prírody a pozorovať pri tom rastliny a živočíchy. Cyperská republika vytvorila na svojom území aj nespočetne veľa turistických a cyklistických trás rôznych dĺžok. Na útesoch nájdete nádherné vyhliadky na more a do okolia, ktoré vám snáď nikdy nemôžu zmiznúť zo spomienok.

Limasol je druhé najväčšie cyperské mesto a leží na juhu ostrova. Stará časť mesta s malými uličkami a trhmi dýcha orientalnym koloritom, nová časť s krásnou prístavnou promenádou, početnými obchodmi, kaviarňami, reštauráciami a možnosťami zábavy vyvoláva dojem veľkomesta. Základom pre vznik mesta bol antický Amáthous, ktorého pozostatky je možné tu a tam vidieť a na jeho mieste sa dnes týčia do výšky moderné hotely.

Limassol je známy ako centrum vinárskeho priemyslu a ako centrum obchodu s nápojmi vôbec, známe je napr. pivo miestnej výroby KEO alebo kvalitné ovocné šťavy a vína. V mestských záhradách sa konajú pravidelne bujaré vinárske slávnosti a festivaly. Miestni architektonický mix zahrňuje stavby z mnohých rôznych dôb od Osmanov, Križiakov až po súčasné moderné hotelové a priemyslové zóny. Známou pamiatkou je rovnakomenný hrad, dnes spojený s múzeom byzantských predmetov, brnení a keramiky, na ktorom sa v roku 1191 ženil Richard Levie srdce s nevestou, ktorú si se prišiel vyslobodiť zo zajatia obyvateľov Cypru. V okolí hradu je množstvo tržníc ponúkajúcich rôzne ručne vyrábané výrobky, korenie, olivy, dary mora, apod. Najstaršie osídlené miesto mesta dnes leží pod mnohými hotelmi na východnom okraji dnešného Limassolu. Neprehliadnuteľný je taktiež minaret patriaci k najväčšej mešite v meste.

Miestne pláže sú miestami piesočnaté, miestami oblázkové, lokalít vhodných ku kúpaniu je tu menej než v iných letoviskách, ale sú. Hotely sa snažia nahradiť chýbajúce pláže všadeprítomnými bazénmi, poskytujú i široké spektrum ďalšieho vyžitia, predovšetkým športového - stolný tenius, fotbal, nohejba, biliard, a pod.

Limassol - okolie

Na západ od mesta je hrad Kolossi, hlavné sídlo rytierov Sv. Jána Jeruzalemského z 13. storočia. Na juhu je slané jazero Akrotiri, v zime domov tisícok plameniakov. Mesto je ideálnym miestom ako východisko k rôznym výletom, ako sú napr. pohorie Troodos, do malých vnútrozemských dediniek, do miest Larnaka, Paphos a Nikósia, k archeologickému nálezisku Kouríon alebo do amfiteátru v Episkopi.

Výsledky hľadania
Harmony
starstarstar
letecky Viedeň, Bratislava
Raňajky, Polpenzia, All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 20.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 547 €konečná cena Detail
 16.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 551 €konečná cena Detail
 16.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 573 €konečná cena Detail
Poseidonia
starstarstarstar
letecky Viedeň, Bratislava
Raňajky, Polpenzia, Plná penzia, All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 20.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 631 €konečná cena Detail
 16.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 638 €konečná cena Detail
 29.9.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 656 €konečná cena Detail
Grand Resort
LM
starstarstarstarstar
letecky Viedeň
Raňajky, Polpenzia
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 18.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 632 €konečná cena Detail
 11.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 657 €konečná cena Detail
 7.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 743 €konečná cena Detail
St. Raphael Resort
LM
starstarstarstarstar
letecky Viedeň, Bratislava, Košice
Raňajky, Polpenzia, All inclusive, Ultra all inclusive
Hodnotenie:
5,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 16.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 898 €konečná cena Detail
 14.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 906 €konečná cena Detail
 11.10.2018 8 dní Raňajky leteckyleteckyViedeň 907 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >