Detail štátu

Etiópia Etiópia - transparent

Ponúkame 7 ubytovacích kapacít za cenu 2 040 € - 5 712 €.

Etiópia - popis

Etiópia, plným názvom Etiópska federatívna demokratická republika (po amharsky Itjopja federešn dimokrasiawi ripublik) je vnútrozemský štát nachádzajúci sa v Africkom rohu vo východnej Afrike. Susedí na severe s Eritreou, na východe s Džibutskom a Somálskom, na juhu s Keňou a so Sudánom a Južným Sudánom na západe. Addis Abeba je hlavné mesto Etiópie, leží vo výške 2 440 mnm v centrálnych vysočinách. Hlavnými turistickými lákadlami sú: miestna univerzita, katedrála (St George’s Cathedral), Etnologické múzeum, Menelikovo mauzóleum, kostol sv. Trojice, palác Ghibi a tiež jeden z najväčších trhov v Afrike. Aksum Bývalá kapitola ranného etiópskeho kráľovstva sa rozkladá na severe krajiny. Bola preslávená vďaka niekoľko poschodovému granitovému obelisku a kostolu, o ktorom sa tvrdí, že je sídlom Stratenej archy zmluvy. Národné parky V Etiópii sa nachádza deväť národných parkov: Národný park Simien (v severnom horskom masíve), Národný park Awash (východne od hlavného mesta), Národné parky Omo a Mago (juhozápadne od kapitoly), Národný park Shalla-Abijatta (južne od Addis Abeba), Národný park Gambella National (v regióne Ilubabor), Národný park Nechi Sar (v regióne Gambo), Národný park Yangudi-Rassa (v regióne Harerge) a Národný park Bale, ležiaci v južných slatinách krajiny, ktorý disponuje unikátnou faunou a flórou. Iné miesta Vodopády Modrého Nílu (známe i pod názvom Tissisat) patria medzi najkrajšie africké vodopády. Gondar bol hlavným mestom Etiópie od r. 1632 do r. 1855 a na jeho území sa rozkladá množstvo zrúcanín. Neďaleko sa rozprestiera najväčšie etiópske jazero Tana s 37 ostrovmi. Lalibela sa preslávila svojimi kostolmi zo sekaného kameňa z 12. storočia. Harar je opevnené moslimské mesto, známe i ako centrum obchodu s kávou. Skupina trhlín zaplavených vodou predstavuje prekrásny jazerný komplex Valley Lakes, pozostávajúci zo siedmych jazier (Ziway, Langano, Awasso, Abiyata, Shalla, Abaya a Chamo).

Etiópia - podnebie

V Etiópii prevládajú tropické vlhké letá a suchá zima, teploty se líšia podľa nadmorskej výšky. Výskyt obdobia dažďov a sucha.

   

Etiópia - mena

Etiópsky Birr (ETB) = 100 centov. Bankovky sú v hodnotách 100, 50, 10, 5 a 1 ETB a mince sú v hodnotách 50, 25, 10, 5 a 1 cent.

Etiópia - gastronómia

Etiópska kuchyňa je založená na pokrme, ktorý nazývajú we’t (červené, biele mäso alebo zelenina pripravená v pikantnej paprikovej omáčke). Ako príloha sa servíruje injera (chlebová placka). Recepty v sebe často zahŕňajú misir (hrášok či šošovicu na etiópsky štýl) a tibs (do chrumkakava prepečený steak). Pre Etiópiu je typický i bohatý výber sladkovodných rýb a morských darov. Miestne nápoje: Etiópska káva z provincie Kaffa je často domorodcami nazývaná „Adamovo zdravie“.Miestne červené a suché, biele víno stoja za ochutnanie. Talla (etiópske pivo). Kaitaka (čistá obilná pálenka) a tej (miestna medovina).

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >