Detail štátu

Filipíny Filipíny - transparent

Ponúkame 7 ubytovacích kapacít za cenu 1 469 € - 3 259 €.

Destinácia:

Filipíny - popis

Filipíny, oficiálny názov Filipínska republika, sú ostrovným štátom v juhovýchdnej Ázii, ktorého hlavným mestom je Manila. Zo 7107 ostrovov je iba 2000 obývaných a 2500 ostrovov dokonca nemá ani svoje meno. 91 miliónová zem ponúka fantastické spektrum prírodných krás. 37 vulkánov, z nich 18 je stále aktívnych, takmer 3000 m vysoké hory, 34 národných parkov, ryžové terasy Banaue, nazývané ôsmy div sveta, skvelé pláže a výborné podmienky pre potápanie vytvárajú z tejto zeme perfektné miesto pre odpočinok. Väčšina z filipínskych ostrovov je sopečného pôvodu s hornatým povrchom. Filipíny objavil v roku 1521 moreplavec Magalhaes a o dva roky neskôr dostali svoj súčasný názov po kráľovi Filipovi II. Od začiatku 20. storočia boli Filipíny americkou kolóniou a v roku 1946 získali nezávislosť. Na Filipínach je horské počasie takmer po celý rok. Pestujú sa tu kokosové palmy, ryža a rôzne tropické ovocie od rambutanu po durian. Na Filipínach sa hovorí národným jazykom pilipino a desiatkou rôznych nárečí. Takmer na všetkých miestach je možné sa dorozumieť anglicky alebo španielsky. 80% obyvateľov sú kresťania. Hlavným mestom je Manila s 10 miliónmi obyvateľov. Na Filipíny sa dostanete po 15 hodinách letu z Európy. Odporúčame kombináciu s pobytom v Hongkongu, Singapuru alebo Bangkoku.

Filipíny - všeobecné informácie

Rozloha: 300 000 km2. Počet obyvateľov: 92 681 453. Hlavné mesto: Manila (10 330 100 obyv.).Štátne zriadenie: republika . Administratívne usporiadanie: 15 regiónov a okruh hlavného mesta. Úradný jazyk: filipínsky. Rasové a národnostné zloženie: Tagalci (28%), Cebuánci (13%), Ilokánci (9%), Indonézania, Polynézania. Náboženstvo: ímski katolíci 80,9 %, protestanti 7,3 %, Kristova cirkev 2,3 %, filipínska nezávislá cirkev 2 %, islam 5,1 %, budhizmus 0,1 % a iní.

Na Filipínach je po celý rok horúco a vlhko. Prevládajú tri ročné obdobia: obdobie dažďov (jún – október), zimné suché obdobie (november – február), letné suché obdobie (marec – máj). Priemerná teplota v Manile sa po celý rok pohybuje medzi 25-28 °C. Bežné sú tajfúny, povodne, zemetrasenia a zosuvy pôdy. Obdobie tajfúnov a povodní trvá od mája do novembra. Najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do mája, kedy je chladnejšie a vlhkosť vzduchu je nižšia.

Filipíny - gastronómia

Americký, čínsky, japonský, malajský a hlavne španielsky vplyv sa podpísal i na miestnej kuchyni. Základom filipínskeho kulinárstva je ryža a naozaj pestrý výber tropického ovocia. Národné špeciality: Lechon (grilované prasiatko) sa pripravuje počas rodinných osláv. Kare-kare (kúsky mäsa v arašidovej omáčke) ochutené kreveťou pastou (bagoong). Sinigang (zvyčajne rybacie mäso v kyslom náleve). Adobo (bravčové alebo kuracie mäso dusené v sójovej omáčke s octom a cesnakom). Morské plody ako bangus, kraby, krevety, ustrice, tuniaky a homáre sú neuveriteľne lacné, chutné a vždy čerstvé. Nápoje: Miestne pivo ako napríklad San Miguel. Filipínsky rum.

Filipíny - nakupovanie

Filipíny sú rajom nakupovania. Zjednávanie cien na lokálnych trhoch je bežné. V suvenírovej ponuke sú známe vyšívané pánske košele z delikátnej látky jusi (barong tagalog), lampy vyrobené z mušlí, strieborné šperky, pletené košíky, drevené figúrky svätých, cigary, koralové skrinky a mnoho iných netradičných produktov.

Filipíny - nočný život

Možnosti nočnej zábavy v Manile sú priamym odrazom filipínskej spätosti s hudbou. 5- hviezdičkové hotely ponúkajú všetko od svetovej hudby cez tradičné kultúrne vystúpenia až po koncerty miestnych pop hviezdičiek. V niektorých parkoch sa každý týždeň uskutočňujú koncerty lokálnych skupín a umelcov na voľnej nohe. Skvelým zážitkom je i vystúpenie orchestra Pangkat Kawayan, ktorého členovia hrajú na hudobné nástroje z bambusu. Kasína nájdete rozosiate na jednotlivých ostrovoch Filipín v mestách ako napríklad Cebu, Davao, Ilocos Norte, Iloilo, Manila, Pampanga a Zamboanga.

Filipíny - mena

Filipínske peso (PHP)= 100 centavos. Bankovky sú v hodnotách 1 000, 500, 100, 50, 20, 10 a 5 PHP, mince sú v hodnotách 5, 2 a 1 peso a 50, 25 a 10 centavos. 1 000,00 EUR = 56 482,00 PHP (kurz marec 2012).

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >