Detail destinácie

Tahiti Francúzska Polynézia - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Papeete - transparent 24° C Zajtra Počasí v Papeete - transparent 23 - 25° C20.8. Počasí v Papeete - transparent 23 - 24° C
21.8. Počasí v Papeete - transparent 22 - 24° C22.8. Počasí v Papeete - transparent 22 - 23° C23.8. Počasí v Papeete - transparent 22 - 25° C
24.8. Počasí v Papeete - transparent 23 - 25° C25.8. Počasí v Papeete - transparent 23 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis


Hornatý ostrov Tahiti leží v súostroví Francúzskej Polynézie v Tichom oceáne a skladá sa z dvoch častí - Tahiti Nui (veľký ostrov) a Tahiti Iti (malý ostrov). Jeho rozloha je 1042km² s najvyššou horou Orohena (2241). Na severovýchodnom pobreží nájdete hlavné mesto Papeete, ktoré je ekonomickým a politickým centrom destinácie. Obklopené je pásmom hôr a ostrovmi, na ktorých sa nachádzajú luxusné letoviská a mnoho turistických zaujímavostí.


Tahiti, ostrov Francúzskej Polynézie je nazývaný aj Kráľovnou Pacifiku. Predovšetkým je vhodný pre milovníkov aktívnej dovolenky, avšak je tu možné hrať golf, jazdiť na koni, potápať sa, surfovať, rybárčiť alebo plaviť sa na jachte či katamarane, veľmi populárne je aj šnorchlovanie. Známe čierne perly sú dôležitým prvkom obchodu a miestneho folklóru, je ich možné dostať takmer všade. Kráse tohto ostrova neodolal ani svetoznámy maliar Paul Gauguin, ktorého múzeum je obľúbeným cieľom turistov.

Ostrov Tahiti sa týči nad Tichým oceánom, obklopený mohutným pohorím, vnútri ktorého sa skrývajú hlboké údolia, čisté priezračné riečky a honosné vodopády. Pevnina je domovom mnohých druhov tropických kvetov a väčšiny obyvateľov zo súostrovia Spoločenské ostrovy vo Francúzskej Polynézii.

Pre dovolenkárov ponúka ostrov Tahiti výber z neobmedzeného množstva aktivít, a je tak vynikajúcim miestom pre váš oddych či už v luxusnom hoteli, či na idylickej pláži s bielym pieskom. Ponúka ideálny reliéf pre pešiu turistiku, priezračne čisté lagúny vhodné pre šnorchlovanie, potápanie a surfovanie. Môžete tiež len relaxovať v príjemnom prostredí miestnych kúpeľov alebo bazénov. 

Na ostrove Tahiti žije väčšina obyvateľov Francúzskej Polynézie. Domorodci sú veľmi ústretoví ľudia a ich pokojný a neuponáhľaný život je až neskutočne nákazlivý. Menou Francúzskej Polynézie je Francúzky Tichomorský Frank (CFP), ale prijímané sú tu ako eurá, tak tiež americký dolár. Iné meny možno vymeniť za miestne franky priamo na letisku, alebo vo veľkých letoviskách. 
 
Francúzska Polynézia leží v časovom pásme GMT-10. Časový posun od Slovenska činí teda 11 hodín v zimnom čase a 12 hodín v čase letnom. Destinácia je vzdialená cca 22 hodín letu z Prahy a 23 hodín letu z Viedne.