Detail destinácie

Val Thorens Francúzsko - transparent

za cenu .

Popis


Val Thorens je svetovo známa oblasť. Lyžovanie na vysokých blištiacich snehových pláňach vo Val Thorens je nezabudnuteľným zážitkom. Stredisko patrí do 3-Vallées skupiny prepojených lyžiarskych oblastí Courchevel, Meribel, Les Menuires, Saint Martin de Bellevile, Val Thorens - Orelle. Strediská aj samostatne spĺňajú podmienky pre 5-hviezdičkové lyžovanie. Spoločne disponujú 600 km kvalitnej lyžovačky na upravených zjazdovkách a ďalšími stovkami km na voľných terénoch. Tri Údolia spája strediská Val Thorens, Les Menuires, Meribel–Mottaret a Courchevel/La Tania za pomoci 200 najmodernejších vlekov a lanoviek a umožňuje tak lyžovanie na stovkách km lyžiarskych terénov mimo zjazdovky, na bubnoch, freestyle. Obľúbeným sa stáva prístup do lyžiarskej oblasti Val Thorens kabínovou lanovkou z Orelle, údolie Maurienne. Val Thorens leží v nadmorskej výške 2300 m a je európsky najvyššie položeným lyžiarskym strediskom. Tento lyžiarsky raj navštevujú rekreační lyžiari aj závodníci, snowboardisti, freerideri, skialpinisti ... Každy tu nájde pre seba to čo potrebuje. Val Thorens leží v údolí Bellevile, kde spolu so susednými strediskami leží polovica zjazdoviek v 3-Vallees. Vysoká poloha strediska (nad 1.800 m) s prevýšením 1.400 m garantuje prírodný sneh od konca novembra do konca aprila a práve vďaka svojej polohe Val Thorens ponúka ideálne podmienky pre jarné lyžovanie na prašane až do polovici mája a následne letné lyžovanie na ľadovci Peclet. Jednou zo zvláštností je visutá kabínová lanovka na Cime de Caron (3195 m), ktorá naraz vezme až 150 lyžiarov. Športový palác sa rozkladá na 9000 m2 a ukrýva bazén, vírivky, saunu, horolezeckú stenu, tenisové kurty, squash, bedminton, ihrisko na futbal alebo volejbal, fitness centrum a golfový simulátor. Dá sa vyskúšať jazda na snežných skútroch, paragliding, lietanie na motorovom rogale.

Val Thorens 2300 centrom lyžovania je turistická dedinka vybudovaná v extrémne vysokej nadmorskej výške, odkiaľ smerujú vleky a lanovky na všetky strany. Smerom na Col de La Chambre vedú 4 lanovky, lyžuje sa na modrých zjazdovkách, ale hlavný význam je prepojenie do Meribelu. Do tejto oblasti patrí aj sedačková lanovka, ktorej údolná stanica leží v 1.800 m a nachádza sa smerom do údolia pod vrchom Ponte de La Mase. Je to najnižšie miesto vo Val Thorens, nižšie ležia už lanovky patriace susednému Les Menuires. Táto sedačka je nadpojená ďalšími lanovkami, ktoré vedú až na vrchol

Cime de Caron (3.200 m) odkiaľ vedú nádherné červeno čierne a v nižšších častiach modré zjazdovky, alebo sa dá spustiť na druhú stranu vrchola do Orelle, do ktorého vedie aj susedný prechod Breche de Brosael (3.000 m). Medzi týmito dvomi prechodovými vrcholmi leží na strane Val thorens mnoho dlhých zjazdoviek všetkých obtiažností, snowpark, detský areál "espace junior" a stredisko pre paragliding.

Glacier Peclet nad strediskom sa nachádzajú tri oblasti pre ľadovcové lyžovanie. Vedľa slalomového štadiónu, ktorý sa nachádza nad osadou Val Thorens vedú tri lanovky na ľadovec Peclet až do výšky 3.101 m, ktorý leží pod vrcholom Aiguille de Peclet (3.562 m). Nadol vedú prevažne červené zjazdy.

Glacier Thorens tromi lanovkami sa dostanete do výšky 3.133 m pod vrchol Thorens (3.266 m). Zjazd po ľadovci začína červenou zjazdovkou a po 1/3 pokračuje modrou.

Orelle - Glacier Bouchet z dediniek Orelle a Francoz (880 m) vedie kabínka "3vallees express" do Plan Bouchet (2.300 m). Je to najdlhšia lanovka na svete (5 km). Z vrcholovej stanice sa tiahnu smerom k vrcholom Thorens a Rocher dve obrovské ľadovcové údolia. Do jedného z nich vedú 2 lanovky, ktoré sprístupňujú ľadové pláne ľadovca z výšky 3.230 m (najvyšší bod v 3-Vallees. Prevýšenie z ľadovca do údolia Orelle je 2.400 m, je lákadlom pre najzdatnejších majstrov lyžovania.