Dovolenka 2015 - Sissi, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Sissi Grécko - transparent

za cenu .

Popis


Takmer 280 km dlhý ostrov Kréta skrýva nádhernú prírodu, dlhé pláže, krásne a cenné pamiatky i výbornú grécku kuchyňu, domy sú to modro-biele, celý ostrov má neopakovateľné kúzlo. Sever ostrova s hlavným mestom Heraklionem je hektický a preplnený turistami, naproti tomu juh je omnoho voľnejší - návštevníkov sem chodí menej. Nájdete tu rybárske dedinky i zabudnuté zákutia. Ktorákoľvek pláž na ostrove bude dobrou voľbou. Pobrežie Kréty je dlhé 1050 kilometrov a nájdete tu ako miesta nabité turistami, tak pláže zastrčené, kam sa ešte turistický ruch nedostal. Krétske pláže sú väčšinou piesočnaté a voda okolo Kréty patrí medzi najčistejšie v Grécku.

Letovisko Sissi leží v severnej časti ostrova Kréta, približne 40 km východne od hlavného mesta Heraklion. Je to malé, ale príjemné letovisko, ktoré je v sezóne pomerne rušné, aj keď je odčlenené od iných severných, ešte rušnejších letovísk. Mestečko Sissi ponúka veľmi dobré vybavenie pre všetky možné druhy spoločenskej zábavy a športového využitia. Podarilo sa v ňom zachovať pokojnú atmosféru bežného malého mestečka s tradičnou krétskou klímou.

Milovníkom spoločnosti sa v Sissi ponúka celá rada plážových barov, vodných športov, taverní a posedení priamo na hranici mora, ale i milovníci pokoja si tu príjdu na svoje. Môžu nájsť svoje miesto v niektorej z mnohých malých zátok, ktorými je Sissi obklopené a ktoré poskytujú dostatok súkromia. V Sissi nájdete malé romantické pláže, ktoré sú piesočné a miestami prerušované skalnatým brehom. Rada reštaurácií a taverní vám tu v Sissi ponúkne najrozmanitejšie tradičné grécke pochúťky. V letovisku Sisi je veľmi bohatý spoločenský život a to ako cez deň, tak i v noci. Je tu veľké množstvo taverní, barov, diskoték, karaoke barov a nočný život tu končí až v skorých ranných hodinách. Pravidelnou autobusovou dopravou sa dostanete z Sissi do tradičných dediniek Vrahasi a Epano Sisi. Neďaleko Sissi, priamo v Hersonissos, cca 8 km západne, sa nachádza veľký vodný park StarBeach WaterPark.