Detail destinácie

Skopelos Grécko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 962,20 € - 1 988,20 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Skopelos - transparent 27° C Zajtra Počasí v Skopelos - transparent 26 - 29° C19.8. Počasí v Skopelos - transparent 26 - 29° C
20.8. Počasí v Skopelos - transparent 26 - 28° C21.8. Počasí v Skopelos - transparent 25 - 28° C22.8. Počasí v Skopelos - transparent 25 - 27° C
23.8. Počasí v Skopelos - transparent 25 - 27° C24.8. Počasí v Skopelos - transparent 25 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Skopelos je kľudný, malebný ostrov, doposiaľ ušetrený od negatívnych prejavov masovej turistiky. Nemá letisko a dá sa naň dopraviť iba loďou zo susedného, aj keď menšieho ostrova Skiathos. Spolu s ďalším jeho susedom – ostrovom Alonissos a niekoľkými malými ostrovčekmi patrí do Morského chráneného parku Severné Sporady. Ekologické štandardy sú tu teda prísnejšie ako kdekoľvek inde v Grécku. Na Skopelose nájdete niektoré z najkrajších pláží a zálivov v Egejskom mori.

V tomto zelenom raji sa nadýchnete morského vánku, cítite jeho slanú chuť, vôňu oregána a tymiánu vznášajúcu sa vo vzduchu. Vidíte farebné okenice domov v prístave ako nespočetné množstvo gombíkov. Tu sa čas zastavil a nastúpila nostalgia. Hlboko vo vnútri sa zrazu prebudí túžba... zostať tu navždy. Krása tohto ostrova je zjavná už pri prvom zrakovom kontakte. Pri príchode loďou sa pred vami vynorí panoráma malebného hlavného mesta v náručí prístavu so žiarivobielym kostolíkom Panagia ston Pyrgo. Tento najfotografovanejší kostolík v Grécku je poznávacím znamienkom Skopelosu. Pre autentickú atmosféru ostrova vsadili americkí filmári dej slávneho muzikálu Mamma Mia!

V blízkosti prístavu nazývaného Loutraki sa nachádzajú ruiny rímskych kúpeľov, antická citadela zo 4. storočia pred n. l., ako aj zrúcanina svätyne bohyne Atény z 5. storočia. Pri potulkách ostrovom nezabudnite ochutnať skopeloskú tiropitu – zapečený, špirálovito stočený koláč z lístkového cesta plnený syrom feta a stifado psariu – v jednom hrnci varená ryba so sladkými cibuľkami. K tradičným domácim dezertom v pohári patria „amigdalato“ – dezert z mandlí alebo „resedes“ – lupienky ruží v sirupe.

Okolie

Ak si prenajmete čln, naskytne sa vám možnosť zaplávať si k nádherným opusteným plážam. Autom, mopedom alebo autobusom, ktorý pravidelne premáva medzi severným a západným pobrežím, objavíte už približne po 4 km od hlavného mesta jednu z najkrajších pláží ostrova, piesočnato – kamienkovú pláž Stafilos. Susedná nudistická pláž Velanio s priezračnou vodou je ukrytá medzi brehmi ohraničenými bujnou vegetáciou. Cesta ďalej vedie do letoviska Agnontas – s malým prístavom, lemovaným borovicami a pestrofarebnými rybárskymi člnmi. Tu sa cesta stáča do vnútrozemia a more sa objaví až v zálive Panormos. Dedina Panormos má dlhú pláž s drobnými kamienkami, krištáľovo čistým morom, s početnými tavernami a kokteil barmi priamo na pláži. Len 2 km od Panormosu natrafíte na „ nekonečnú“ pláž Milia, najväčšiu pláž ostrova, ktorá doslova ťahá oči žiarivou bielobou okruhliakov. Mnoho ďalších pláží a zálivov v rôznych častiach tohto čarovného ostrova čaká na svojich návštevníkov – Kastani, Limnonari, Kanapitsa, Agios Ioannis, Agios Konstantinos, Mavraki, Karamoto, Spitalia.


Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >