Detail destinácie
Katar » Doha

Doha Katar - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 2 418 € - 2 528 €.

Popis


Doha, hlavné mesto Kataru, je zároveň aj centrom obchodu a kultúry. Žije tu viac ako 80% populácie. Rýchlo a dynamicky sa rozvíjajúce mesto sa rozprestiera na polceste pozdĺž východného pobrežia polostrova.

Nájdete tú pravú zmes arabskej tradície a modernej architektúry. Ulice sú široké, veľmi čisté a bez križovatiek. Všetky dôležité vládne budovy ležia na parádnom bulvári Corniche, lemovanom palmami.

Nakúpiť tu môžete skoro všetko – či už na tradičnom arabskom bazáre, na autentickom souku alebo v moderných klimatizovaných nákupných centrách (5-poschodový City Center spolu so svojou atrakciou – klziskom je jedno z najväčších nákupných centier na Arabskom polostrove), či značkových butikoch všetkých svetových mien.

Všetky naše zájazdy do Kataru majú v cene zahrnuté raňajky formou bufetových stolov s možnosťou doplatku na polpenziu. Veľa návštevníkov však uprednostňuje stravovanie a’la carte. Vzhľadom na početné národy, ktoré sú v Katare zastúpené, ponúkajú reštaurácie množstvo jedál Stredného východu, Číny, Indie, Japonska, Thajska, Talianska, Francúzska a Mexika. K miestnym špecialitám patria čerstvé ryby a dary Arabského mora a pomaly pečená jahňacina. Určite nevynechajte rozmanité predjedlá (Mezze) servírované v arabskom chlebe. Alkohol sa bežne servíruje iba v hoteloch, v miestnych reštauráciách nie je podávanie alkoholu bežné. Ceny jedál, nápojov a tovaru v obchodoch, resp. v duty-free shopoch na letisku sú porovnateľné s cenami v Dubaji.

Skoro každý väčší hotel má svoje centrum vodných športov. V hoteloch sú často k dispozícii tenisové kurty, stolný tenis, fitness, squash. Jediné 18-jamkové golfové ihrisko s visačkou svetovej kvality, paradoxne vybudované uprostred púšte, je právom pýchou krajiny.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >