Detail destinácie

Južný Male Atoll Maledivy - transparent

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 1 688,48 € - 6 253,10 €.

Južný Male Atol - popis


Ostrov je asi 2 km dlhý a 1 km široký.Je tu hlavné mesto a medzinárodné letisko. Transport z resortu trvá cca 30 min. V atole sú len 3 obývané ostrovy - ostrov Guraidhoo, Maafushi a Gulhi. Opäť tu nájdeme prekrásne lagúny, oslnivo biele pláže, tropickú zeleň a veľa príležitostí k vodným i iným športom.

Atol Južný male atol leží južne od Male. Patrí medzi najväčšie atoly na Maledivách. Ponúka výborné podmienky pre šnorchlovanie, nachádza sa tu známy potápačský resort Emboothu. Strávite tu ideálnu dovolenku v tropickom raji s nádhernou scenériou.

Najznámejšou miestnou atrakciou je Národné muzeum, v ktorého blízkosti je Sultánov park. Nájdete tu tiež prekrásne biele Islamské centrum a mešitu Grand Friday. Na ostrove Malé je asi 20 ďalších mešít. Najstarší je Hukuru Miski, slávná vďaka svojej sochárskej výzdobe. Jeden dlhý panel, vytesaný v 13. storočí, pripomína zavedení islámu na Maledivy. Okolo mešít je cintorín, kde je pochovaný i Abu Al Barakat. Medzi ďalšie pamätihodnosti tu patrí Singapore Bazaar - nákupné centrum.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >