Detail destinácie

Raa Atoll Maledivy - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 1 799,48 € - 3 707,10 €.

Raa Atol - popis


Maldivy (často aj Maledivy), alebo dlhý tvar Maldivská republika, je štát na rovnomennom súostroví južne od Indie. Hlavným mestom je Male. Ostrovná republika v Indickom oceáne vzdialená 500 až 1 100 km na západ a juhozápad od južného mysu Indie. Tvorí ju 19 koralových atolov, v ktorých sa vyskytuje asi 2 000 malých ostrovčekov s rozlohou menšou ako 5 km². Desatina z nich je obývaná. Maldivské ostrovy sa vinú od severu na juh v dĺžke asi 880 km pozdĺž 73° východnej dĺžky a zhruba, medzi rovníkom a ôsmym stupňom severnej šírky. Od súostrovia Lakadivy, ktoré administratívne patrí Indii, ich oddeľuje Prieliv ôsmeho stupňa. Maldivy ležia na 2 600 km dlhom páse plytčín vybiehajúcom na západ a juhozápad od Indického polostrova do Indického oceánu. Spolu s nimi ležia v tomto páse súostrovie Lakadivy (na severe) a Čagosské ostrovy (na juhu). K hlavným skupinám atolov patria (od severu na juh) Tilamudati, Ma Faro, Severné Malosmadulu, Miladumadulu, Južné Malosmadulu, Fadiffolu, Kardiva, Male, Ari, Kolufuri, Mulaku, Kolumudulu, Haddummati, Suvadiva, Addu. Povrch ostrovov je plochý a nikde nepresahuje výšku troch metrov. Ostrovné skupiny sú zoradené zväčša do oválu atolov. Zo strany od mora ich obklopuje takmer súvislý pás koralových útesov. Keďže koralové vápence z ktorých sa ostrovy skladajú sú veľmi priepustné, ostrovy trpia nedostatkom pitnej vody a nemajú takmer žiadne vodné toky. Pôdy pokrývajú len časť ostrovov a sú prevažne plytké.


Raa Atol - poloha

Atraktívny ostrov Raa Atol (cca 700 mx 300 m) s krásnou plážou a tyrkysovo modrou lagúnou v južnej časti ostrova, stále do značnej miery v nedotknutej prírody atolu Raa ponúka neformálnu a uvoľnenú atmosféru dovolenky. Poskytuje to približne 80 - 200 m vzdialený útes vhodný na rozsiahle potápanie a šnorchlovanie. Viac možností na potápanie a šnorchlovanie je ľahko prístupné loďou. Transfer na Raa Atol je hydroplánom z Male a trvá asi 45 minút.

Tropický ostrov je raj z kokosových paliem pri mori. Je tu veľký sladkovodný bazén s vonkajším jacuzzi, slnečná terasa, snack bar pri bazéne. Single-oddelil a radových bungalovov v súlade s dobre udržiavanými záhradami. Je tu možnosť posedenia, internet (za príplatok) a satelitná TV miestnosť. Okrem hlavnej budovy sú tu aj Rrestaurant Hasičské Jaafai "(medzinárodná), reštaurácia à la carte "Malaafai" (exotická a európska kuchyňa), gril-bar "Ginifathi" s občerstvením, rovnako ako ďalšie 3 bary. Ostatné vybavenie zahŕňa malú nákupnú pasáž s rôznymi obchodmi, fitnes centrum, plážový volejbal. Je tu aj pravidelná show a večerná zábava so živou hudbou a karaoke, diskotéka, 1x týždenne plážové párty.

Na Maledivy je zakázané dovážať alkoholické nápoje a výrobky z bravčového mäsa. Nudizmus je zakázaný. Pri pohybe na ostrovoch s miestnym obyvateľstvom je nutné mať aspoň tričko a krátke nohavice. Odporúčame dostatok opaľovacieho krému a pokrývku hlavy.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >