Detail destinácie

Severný Male Atoll Maledivy - transparent

Ponúkame 6 ubytovacích kapacít za cenu 1 459,07 € - 5 351,10 €.

Severný Male Atol - popis


Maledivy, to je 26 atolov s 1.190 maličkými ostrovčekmi dookola, v celkovej dĺžke 820 km zo severu na juh pretínajúc rovník. Sú tak malé, že každý z nich môžete prejsť maximálne za 20 min. peši dookola. 200 je obývaných a 100 je turistickými rezortmi. Na každom z turisticky využívaných ostrovov sa nachádza iba jeden hotelový komplex, ktorý je samostatnou funkčnou jednotkou.

Severný Mále (Mále Atolu Uturuburi doslova "Severný atol Mále") je prírodný atol na Maldivách v Indickom oceáne. Je súčasťou administratívneho atolu Kafú Nachádza sa na ňom 51 ostrovov, 13 obývaných z toho 7 stálo, a jeden (Hululé) na ktorom je zriadené letisko, zvyšné ostrovy sú neobývané. Na tomto atole sa nachádza hlavné mesto Maldív Male. Ostrov Severný Male Atol je pre tých, ktorým na dovolenke nestačí iba nádherná pláž s palmami a kúpanie sa v príjemne teplom mori. Maledivy ponúkajú výborné podmienky pre všetky druhy vodných športov i svetovo unikátne príležitosti pre potápačov. Biele piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora. Na väčšine pláží sú lehátka a slnečníky zdarma. Maledivské pláže a morské lagúny patria k najkrajším na svete.

Male Atol je prírodný atol z Maldív. Tento atol pozostáva z dvoch samostatných atolov: Severný Male Atol a Južný Male Atol. Spolu s Kaashidhoo Island a Gaafaru, Male Atoll tvorí administratívne rozdelenie známe ako Kaafu Atol . Malé, hlavného mesta Maledív , sa nachádza na južnom konci Severného Male atolu. Jediné medzinárodné letisko na Maldivách sa nachádza na Hulhule. Prakticky zo všetkých neobývaných ostrovčekov tohto atolu sa stali počas dvoch posledných desaťročí 20. storočia turistické strediská. Severný Male Atol je najväčším strediskom cestovného ruchu v rámci Maledivy a môže sa pochváliť najväčším počtom stredísk. Známy je aj ako ostrov bieleho zlata vďaka mäkkému bielemu piesku a tyrkysovo priezračnej vode Indického oceánu. Existuje hromada vodných športov, ktoré sa tu ponúkajú, vrátane šnorchlovania, plachtenia, windsurfingu a potápania. Preskúmajte čarovný svet exotických korálov, ktoré ležia v oceáne a užasnuto sledujte, ako pestrofarebné ryby závodia okolo vás. Dovolenka na Maledivách tiež znamená relaxácia, dobré jedlo a slnenie sa. Nájdite si miesto v tieni pod kymácajúcou sa plamou, doprajte si osviežujúcu masáž, vychutnajte si dobrú večeru v reštaurácií, sledujte západ slnka a prežite perfektný deň.

Všetky ostrovy majú svoje vlastné potápačské centrum s profesionálnymi inštruktormi / anglicky a nemecky hovoriacimi – orientačné ceny v USD: Discover Scuba (základný 3 hod. kurz = 80,-), Resort Course (základný 3 hod. kurz + 2 ponory = 200,-). Zapožičanie potápačských okuliarov, trubice a plutví = 6,- na deň, resp. 25,- na týždeň. Podrobný cenník potápačských kurzov a rozličných druhov ponorov a potápačskej výstroje zašleme na požiadanie (každý ostrov má inú štruktúru a ceny).

Najobľúbenejším výletom na Maledivách je tzv. Island hopping, t.j. lodný výlet s návštevou viacerých okolitých ostrovov, obývaných i neobývaných. Cena 40 - 50,- USD.

Behom roku sa tu vyskytujú dva monzúny - severozápadný od mája do októbra, a juhovýchodný od novembra do apríla. Dažde väčšinou prichádzajú v mesiacoch jún a júl, väčšinou ide o príjemný večerný dážď. A tak, pokiaľ sa pýtate na ideálnu dobu pre náštevu Malediv, potom môžeme doporučiť obdobie od novembra do apríla. Turistická sezóna je tu však prakticky po celý rok.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >