Detail destinácie

Sillian-Hochpustertal Rakúsko - transparent

za cenu .

Popis


Sillian Hochpusteral (Osttirol – Východné Tyrolsko), Gailtalske Alpy, je lyžiarske centrum strednej veľkosti (60 km zjazdoviek) pri hranici s Talianskom. Táto slnečná, tichšia rekreačná oblasť je cieľom pobytu zväčša rodín s deťmi. Obce v údolí Obertillach a Ausserwillgarten sú pôsobivé svojim vidieckym charakterom. Lyžiarske terény sú však pravé alpské. Centrom lyžovania je však pohraničný Sillian a neďaleký Obertillach. Sillian je však výnimočný nádhernou 11 km dlhou zjazdovkou Thurntaler.

Celá oblasť je vhodná predovšetkým pre začiatočníkov, pohodových vyznávačov carvingu a pre rodinnú dovolenku. Sú tu tiež terény pre freeride (napr. pri hornej stanici gondoly zo Sillianu) aj pre snowboarding (napr. dobre vybavený Snowpark so 100 metrovou U-rampou). Stredisko má však väčšie ambície – uvažuje sa o prepojení Sillianu s talianskym Monte Elmo (Stredisko Hochpusteral/Val Alta Pusteria). Najdlhšie stopy pre bežecké lyžovanie vedú pozdĺž Drávy v Pustertale, najkrajšie sa potom nachádzajú v Gailtale. Náročná trasa je vytrvalostná trať Internazionale. Pre skúsených lyžiarov je zaujímavá stopa pozdĺž hranice z Hollbrucku až do Untertillachu.

Sillian má nadmorsku výšku strediska/oblasti 1087–2407 m n. m., zjazdových tratí 45 km, nočné lyžovanie, bežkárske trate, snowboard, snehové delá, klziská a krytý bazén. Skipassy sú v cene cca 32 EUR/1 deň, cca 135 EUR/5 dní. www.hochspustertal.at

Orientačná vzdialenosť z Bratislavy je cca 540 km. Trasa: Bratislava–Wien–Linz–Salzburg–Lofer–Zell am See–Mittersill–Felbertauerntunel–Matrei–Sillian.