Dovolenka 2015 - Stubaital, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Stubaital Rakúsko - transparent

za cenu .

Popis


Stubaitalský ľadovec patrí k najväčším a najkvalitnejším oblastiam ľadovcového lyžovania v Rakúsku. Na stubaiskom ľadovci si za svoje peniaze užije vari každý. Milovníci dlhých rezaných oblúkov na carvingových lyžiach aj snowboardoch sa spúšťajú po piatich širokých a upravovaných pláňach s dĺžkou okolo dvoch kilometrov, lyžiarski klasici iste dájú prednosť štyrom rovnako dlhým, ale užším zjazdovkám, na ktorých sa často mení smer aj sklon. Medzi tým všetkým sú ešte krátke prudké svahy, ktoré nikto neupravuje a na ktorých sa dá učiť technika jazdy v hlbokom snehu. Kráľom medzi stubaiskými zjazdmi je 10-kilometrová trasa zvaná \"Divoká jama\". Z tritisícovej výšky vedie označená trasa neupravovaným snehom najprv pozdĺž zjazdoviek a potom osamelým údolím o tisícpäťsto metrov nižšie.

Nadmorská výška strediska je v rozpätí 960 - 3210 m n.m. Celkový počet zjazdových tratí má dĺžku 91 km a celkový počet bežeckých tratí má 120 km.

Ľadovec Stubai: cca 36 EUR/deň a cca 147 EUR/5 dní. Schlick: cca 29 EUR/1 deň a cca 120 EUR/5 dní s možnosťou ich zakúpenia na mieste v pokladniach lyžiarskych centier.

Orientačná vzdialenosť: z Bratislavy asi 550 km po trase, Bratislava–Wien-smer Innsbruck–smer Brenner–Schönberg–odbočka do údolia Stubaital–smer Fulpmes–Neustift.