Detail štátu

Reunion Reunion - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 2 398 € - 4 408 €.

Reunion - popis

Réunion, oficiálny názov Réunionský zámorský departmán, je ostrov a zároveň zámorský departement a zámorský región Francúzska. Neobyčajný ostrov v Indickom oceáne, známy hlavne horským masívom vulkanického pôvodu v centrálnej časti, vo vzdialenosti 800 km od Madagaskaru. Hlavné mesto Saint Denis, celkový počet obyvateľov je 800 000. Réunion spolu s Mauríciom a Rodriguezom tvoria súostrovie Maskarény ležiace východne od ostrova Madagaskar. Najvyššou horou je Piton des Neiges meracie 3 069 metrov, ale na ostrove sa nachádza tiež 2 631 metrov vysoká činná štítová sopka , ktorá nesie meno Piton de la Fournaise a je najaktívnejšou sopkou na Zemi. Ostrov má rozlohu 50 x 50 km. Na rozdiel od ďalších ostrovov v Indickom oceáne ponúka mimoriadne podmienky pre aktívnu dovolenku uprostred nádhernej prírody vrátane možností trekkingu. Réunion priťahuje návštevníkov svojimi horskými údoliami, bujnými tropickými lesmi a úchvatnými pahorkami, vodopádmi a krištáľovými horskými jazierkami, koralovými lagúnami a tropickými záhradami. Západné pobrežie je jedinou oblasťou na Réunione, kde sa nachádzajú piesočné pláže.

Reunion - všeobecné informácie

Francúzsko formálne zabralo Réunion (vtedy Île-de-Bourbon) v roku 1638 a v roku 1642 ho začalo aj osídľovať. Od roku 1674 bol v držbe Compagnie des Indes Orientales (francúzskej Východoindickej spoločnosti) premenovanej v 20. rokoch 18. storočia na Compagnie des Indes (Indickú spoločnosť). Od roku 1718 jej fakticky patril aj susedný Maurícius (vtedy Île-de-Maurice, od roku 1722 Île-de-France) a z nich ovládla aj všetky ďalšie neobývané ostrovy v západnej časti Indického oceánu, predovšetkým od roku 1744 Seychely (vtedy Îles de La Bourdonnais, 1756 zabrané ako Îles de Séchelles) alebo Labutie ostrovy (dnes Britské indickooceánske územie ). Všetky tieto ostrovy okrem Réunionu, stratil Francúzsko v roku 1814 po skončení napoleonských vojen. Súčasťou Francúzska je od tej doby nepretržite. V roku 1946 sa stal zámorským departementoch a v roku 2003 aj zámorským krajom. Úradný jazyk: francúzsky. Náboženstvo: 86% rímskokatolíckeho vyznania, ďalej hinduisti, moslimovia. Obyvatelia sú prevažne francúzskeho, ale i portugalského a indického pôvodu. Časový posun: +3 hodiny. Let z Európy trvá cca 11 hodín, na vyžiadanie je možná kombinácia s Mauriciom, Seychelami alebo Rodrigues.

Bývalé francúzske zámorské kolónie (tzv. departementy) priťahujú každoročne (najmä keď sa v Európe ochladí) tisíce turistov. Či už je to Guadeloupe, Tahiti, Martinique, alebo aj Reunion – ostrov „neďaleko“ Madagaskaru. Mnohí ho považujú za rajskú záhradu, exotiku v pravom zmysle slova. V počte turistov tento neveľký ostrov (po obvode má len 205 km) dokonca predbehol v ostatných rokoch už aj známejšie Seychely a zo všetkých francúzskych departementov je pred ním už len Maurícius.

Reunion - počasie

Na ostrove sa striedajú v podstate dve odlišné sezóny: horúce, daždivé leto od decembra do apríla a suché, chladné zimné obdobie od konca apríla do októbra. Východné pobrežie je o dosť vlhkejšie než na západe, ale najdaždivejšie podnebie vás samozrejme zastihne na východných svahoch sopky. Sezóna cyklónov je zhruba od decembra do marca. Teploty na pobreží sa pohybujú v priemere od 22 °C v zime a 27 °C v lete. V horách zvykne klesnúť aj na 11 °C v noci a 18 °C cez deň. Suchšie zimné mesiace sú veľmi vhodné na pešiu turistiku.

Reunion - gastronómia

Vynikajúce hotely a reštaurácie ponúkajú kvalitnú francúzsku kuchyňu a špeciality kreolskej kuchyne. Napriek tomu nájdeme v miestnej kuchyne zmes rôznych kuchýň, ako napríklad africkej, čínskej a indickej kuchyne. Špeciality: rougail (morské plody s omáčkou). Špecialitou sú aj kari jedlá - ide o kačicu, úhory a chobotnice na karí (zourite). Brèdes, vynikajúca miestna zelenina podobajúca sa nášmu špenátu. Obľúbené nápoje sú arabská káva (café Bourbon ), či biely rum s vanilkou, orchideou, anízom a škoricou. Kvalitný miestny rum je veľmi obľúbený u domácich obyvateľov. Miestne pivo a víno však tiež stojí za to ochutnať.

Reunion - turistické strediská

La Saline les Bains - príjemné letovisko sa rozprestiera na západnom pobreží ostrova cca 3 km od Saint Denis. Pobrežie je zvlnené vulkanickým pohorím a zarastené bujnou tropickou vegetáciou. Krajina tvorí úchvatnú panorámu horských štítov, smaragdových pralesov, modravých vĺn oceánu a kľudné lagúny. Jediné miesto na ostrove s dlhou piesočnou plážou s vonkajšími reštauráciami a kaviarňami.

Boucan Canot - Niektorí hovoria, že Boucan Canot je tropické St-Tropez. Je to malé letovisko, ktorého všetka pozornosť je sústredená na jeho krásne, pieskom zaliate pláže. Ako náhle sa dostanete na nežnú krivku jasne bielo-piesočnatých pláží, lemovanými palmami a stromami, orámované čadičovými skalami a útesmi, hneď si toto miesto zamilujete.

Sant Denis - hlavné mesto leží na najsevernejšom cípe ostrova. Predstavuje kombináciu modernej súčasnosti s históriou koloniálneho obdobia. Mesto je obklopené nádhernými horami, kam sa usporadúvajú organizované výlety alebo kam si môžete zájsť individuálne autom. Saint-Denis je obklopené horami z troch strán a má niekoľko zaujímavých miest, vrátane Natural History Museum a Léon Dierx galéria so zbierkou obrazov francúzskych impresionistov. Existujú tu aj rôzne chrámy, mešity a katedrála, to všetko svedčí o kultúrnej a náboženskej rozmanitosti obyvateľov ostrova.

 

St-Gilles-les-Bains - St-Gilles predstavuje veľké stredisko cestovného ruchu, kde nájdete na plážach biely piesok, plno reštaurácii, nočných klubov a najmä búrlivú atmosféru. Toto letovisko je vhodné pre tých, ktorý hľadajú skutočnú akciu a zábavu. Pláže vám ponúkajú početné možnosti vodných športov, od potápania až po hlboko morský rybolov. Ako surfer tu tiež určite neostanete sklamaný.

Sopečné údolie - zvláštnosťou na Réunione sú tzv. kary - veľké sopečné údolia obklopené horami, vytvárajúce prírodný amfiteáter asi 10 km (6 míľ) v priemere. Najkrajšie údolie je pravdepodobne Salazie, s jeho nádhernými vodopádmi, a to najmä vodopád Le Voile de la mariée (Závoj nevesty). Bezosporu je to najväčšia turistická atrakcia, nachádza sa v centrálnej časti ostrova. Možnosť prechádzok po železitých lávových poliach, 1 - 2 krát ročne pozorovanie erupcií a vytekajúcej žeravej lávy.

La Fournaise - urobte si výlet na ostrov ešte stále aktívnej sopky, La Fournaise. Nez-de-Boeuf (ox nos), poskytuje nádherný výhľad na rieku des Remparts. Enclos Fouque kráter a najvyšší vrchol (2631 m) Fournaise môžete bezproblémov zdolať pešou turistikou. Stále aktívny Bory a Brûlant krátery sú tiež zaujímavé miesta na výlety.

Botanická záhrada - inhalovať vôňu nádherných tropických kvetov, stromov a ovocia vo vás zanechajú nezabudnuteľný zážitok v botanickej záhrade v Saint-Denis, ktorej cieľom je návštevníkom ukázať často sa nevyskytujúce rôzne druhy flóry a fauny.

Cavadee - pozrite sa na úžasné rituály indickej komunity obyvateľov Reunionu, hlavne Tamil hinduistov. Tieto obrady sa nazývajú Cavadee, čo je indický obetný sprievod, ktorý v podstate zahŕňa robenie „piercingu“ a iné hrôzu naháňajúce veci, ktoré však predstavujú úctievaný symbol. Konajú sa v meste Saint-André.

Horská turistika - ostrov ponúka vynikajúce možnosti na prechádzky v horách. Ostrov má viac ako 600 km značených trás. Cilaos, kedysi neslávne známe ako útočisko pre utečencov otrokov, je krásna horská oblasť s úchvatnými výhľadom z Le Bras a a Ilet à Cordres. Piton des Neiges, je najvyšší bod na ostrove, Mafate sa nachádza na samote v doline, ktorá je úplne odrezaná od okolitého sveta.

Reunion - víza a cestovné doklady

Réunion je integrálnou súčasťou Francúzska, pri vstupe na ostrov platia rovnaké pravidlá ako pri vstupe do Francúzska.

Reunion - mena

EURO €.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >