Detail destinácie

Pineda de Mar Španielsko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 209 € - 516 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Calella - transparent 23° C Zajtra Počasí v Calella - transparent 20 - 27° C17.8. Počasí v Calella - transparent 22 - 27° C
18.8. Počasí v Calella - transparent 20 - 25° C19.8. Počasí v Calella - transparent 20 - 27° C20.8. Počasí v Calella - transparent 21 - 28° C
21.8. Počasí v Calella - transparent 22 - 28° C22.8. Počasí v Calella - transparent 22 - 27° C23.8. Počasí v Calella - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis


Pineda de Mar je veľmi pekné rekreačné miesto s nádhernou dlhou plážou na Costa del Maresme. Rozprestiera sa v oblasti Costa Maras, nachádza sa v Katalánsku, cca 50 km severne od Barcelony. Pineda de Mar leží v blízkosti ďalších známych prímorských stredísk ako sú Calella de la Costa, Blanes alebo Arenys de Mar. Disponuje krásnymi a širokými plážami, ktoré sú lemované promenádou, na ktorej sa nachádzajú obchodíky, bary a reštaurácie, ktorá vedie až do susedného letoviska Calella a Santa Susanna. Hlavná pláž získala dokonca \"Modrú vlajku\".

Pineda de Mar vyniká svojou rozmanitosťou, krásou svojej okolitej krajiny a zaujímavou priateľskou atmosférou. Je to malebné prímorské letovisko v Španielsku. V súčasnosti tu žije viac ako 26 000 obyvateľov. Pineda de Mar láka návštevníkov na krásne pláže, bary, reštaurácie, diskotéky a obchody. Pineda de Mar je obľúbené letovisko, ktoré je vhodné predovšetkým pre rodiny s deťmi.

Samozrejmosťou je široká ponuka aktivít. Môžete si tu vyskúšať snáď všetky možné vodné športy. Výhodou pre rodiny s deťmi je, že tu je pozvoľný vstup do mora. (Požičanie lehátka a slnečníka vyjde na 3,5 EURa na deň). Vyhlásené sú aj tunajšie trhy, ktoré sa konajú raz týždenne (v piatok). Je tu aj dostatok obchodov, reštaurácií, barov, kaviarní, cukrární a diskoték. Pineda de Mar disponuje tiež knižnicou či galériami. Nechýba ani široká ponuka kvalitného ubytovania. Okolie mesta je chránenou oblasťou, ktorá je ideálnym miestom pre milovníkov pešej turistiky či cykloturistiky. Zviesť sa tu môžete i na koni. Vydať sa tiež môžete do neďalekého Marineland delfinária či vodného parku Water World.

Pineda de Mar prekvapí každého vynikajúcim turistickým zázemím a určite aj historickým centrom, kde môžete obdivovať zvyšky rímskeho osídlenia. Najvyhľadávanejšiou pamiatkou sú zvyšky rímskeho akvaduktu. Vyhľadávané sú tiež tunajšie úzke uličky s malými námestiami a hradby bývalej pevnosti z 12. storočia. Oblasť dnešného mesta bola osídlená už Rimanmi. Súčasné mesto bolo založené ale až v 18. storočí.

Pineda de Mar je najlepšie dostupné autom. Vedie sem totiž diaľnica C-32. Ak zvolíte letecký variant, môžete využiť medzinárodné letisko v Barcelone. Z Barcelony sa do letoviska dostanete buď vlakom, taxíkom, transferom alebo vypožičaným autom.

Okolie

V okolí mesta môžeme menovať niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Santa Susanna približne 2.8 km, Malgrat de Mar približne 4.7 km, Lloret de Mar približne 16 km, Calella približne 2.8 km, Blanes približne 11 km, Pretekársky okruh Catalunya približne 37 km, Barcelona približne 49 km, Tossa de Mar približne 23 km, Water World Lloret približne 15 km, Marineland približne 7 km.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >