Detail destinácie

Ras Al Khaimah Spojené arabské emiráty - transparent

Ponúkame 12 ubytovacích kapacít za cenu 604,89 € - 5 456 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 40° C Zajtra Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 33 - 42° C20.8. Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 32 - 40° C
21.8. Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 31 - 40° C22.8. Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 32 - 39° C23.8. Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 31 - 41° C
24.8. Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 33 - 42° C25.8. Počasí v Ras Al Khaimah - transparent 33 - 40° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Emirát Ras Al-Khaimah leží v severnej časti Arabského polostrova, kde susedí s Ománom. Aj dnes sa veľká časť obyvateľov tohto emirátu venuje rybolovu a poľnohospodárstvu. Oblasť je známa vďaka svojej modernej turistickej výstavbe a golfu. V emiráte sa tiež nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi. Vzdialenosť od Dubaja cca 90 km.

Prírodne je Ras al-Khaimah zo všetkých emirátov najrozmanitejší, nájdete  tu hory a úrodné údolia, ale aj púšte a more. Vďaka horským prameňom je z neho najúrodnejšie územie a darí sa tu poľnohospodárstvu. Ras al-Khaimah sa stal dôležitou zásobárňou pre ostatné emiráty. Nachádza sa tu aj menšie ropné nálezisko pomenované Saleh. V roku 2004 boli ohlásené veľmi smelé plány. Na hore Jebel Jais bude otvorené obrovské lyžiarské stredisko. Umelý sneh by sa tu mal v zime bez problémov udržať vďaka dostatočnej nadmorskéj výške. Zjazdovky sú  plánované vo výškach 1600 – 1900 metrov nad morom. Nebudú tu chýbať ani vleky, lanovky a bobová dráha. Luxusné hotely, honosné vily a horské chaty majú poskytnúť ubytovanie pre 3000 ľudí.

Hlavné mesto Ras al-Khaimah sa rozprestiera okolo morského zálivu. Najväčšia pamiatka v meste je stará pevnosť, dnes slúži ako múzeum. Rozkladá sa v západnej časti mesta medzi obchodmi, úradmi a rezidenčnými štvrťami. Jedná sa o bývalú pevnosť a tiež o jednu z najkrajších pamiatok Perszkého zálivu, ktorá pochádza z 18. stor. Pôvodne slúžila ako sídlo vládcov. Múzeum sa z nej stalo v roku 1987. Nájdete tu tri sály plné archeologických pokladov, pričom niektoré nálezy pochádzajú až z doby 2500 rokov pred Kristom. Ďaľším lákadlom  sú cenné zbierky šperkov a mušlí. Samotné staré mesto nie je veľmi veľké, ale určite stojí za pozornosť. Nájdete tu okrem iného tradičné obchodíky a stánky s klasickým sortimentom, ako sú koberce, látky, šperky, voňavky a ďaľšie suvenýry. V porovnaní s ostatnými emirátmi tu nie je toľko turistov a tiež ceny sú o niečo priaznivejšie. Za návštevu iste stojí tiež starodávny prístav, ktorý kedysi slúžil ako mezinárodné obchodné centrum. V jeho blízkosti je novo postavená kamenná pevnosť a ešte o kúsok ďalej sa nachádza archeologická lokalita Wadi Haqil, ktorá sa môže pochváliť prevažne keramickými nálezmi.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >