Detail destinácie

Sharjah Spojené arabské emiráty - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 584,10 € - 2 865,10 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Sharjah - transparent 39° C Zajtra Počasí v Sharjah - transparent 30 - 38° C24.8. Počasí v Sharjah - transparent 31 - 40° C
25.8. Počasí v Sharjah - transparent 31 - 40° C26.8. Počasí v Sharjah - transparent 31 - 36° C27.8. Počasí v Sharjah - transparent 30 - 37° C
28.8. Počasí v Sharjah - transparent 31 - 36° C29.8. Počasí v Sharjah - transparent 29 - 36° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Sharjah leží na pobreží Perzského zálivu. Dnes je Sharjah centrom kultúry a priemyslu. Oblasť dnešného mesta je osídlená už po dobu 5000 rokov. Sharjah vďaka svojej centrálnej polohe susedí so všetkými 6 Emirátmi, plochou a počtom obyvateľov je na treťom mieste. Najbližším susedom je svetoznámy Dubai. V súčasnosti žije v meste Sharjah cca 800 000 obyvateľov.

Emirát sprevádza na jednej strane povesť kultúrneho centra Spojených Arabských Emirátov – nájdete tu množstvo múzeí a galérií, na druhej strane je to prísne dodržiavanie islamských tradícií – ako jediný Emirát veľmi dbá na absolútny zákaz predaja alkoholu. Rovnomenné hlavné mesto sa nachádza pri pobreží Perzského zálivu a tvorí veľkú mestskú aglomeráciu s Dubajom na juhu a Ajmanom na severe. Pláž s hotelmi je situovaná na západnom brehu zátoky Khor Khalid. Lagúna sa smerom do vnútrozemia rozširuje a vytvára jazero obklopené zeleňou – obľúbené miesto na relaxáciu.

Medzi najvyhľadávanejšie turistické ciele patrí Modrý souk. Ide o supermoderné klimatizované obchodné centrum, kde môžete nakúpiť všetko od oblečenia po šperky. Je odtiaľ tiež krásny výhľad na celé mesto. Neďaleko Modrého souku potom stojí najväčšia mešita v meste, mešita Kráľa Fajsala, ktorá dokáže pojať až 3000 veriacich. V meste sa nachdáza ale mnoho ďalších mešít a pamiatok, ako je napríklad pevnosť Sharjah Fort, ktorá bola postavená v roku 1820. Vyhľadávané je tiež jedno zo sídiel šejka Sultana bin Mohammeda Al Qasimi, vládca emirátu. Sharjah disponuje tiež mnohými múzeami. Tým najnavštevovanejším je asi Sharjah Heritage Museum a Múzeum Islamu. Hlavným námestím a tepnou mesta je námestie Cultural Square.

Pokiaľ si v Sharjahu chcete užiť trochu zábavy a alkoholu, tak máte smolu. Maximálne v nejakom z hotelov bude diskotéka. V meste však nečakajte žiadne kluby. Emirát Sharjah totiž patrí k jedným z najprísnejších emirátov. S tým súvisí aj obliekanie. Je nevhodné tu odhaľovať ramená a kolená. Preto ako sa sem vydáte zbaľte si to správne oblečenie. To platí ako pre ženy, tak pre mužov. Za nevhodné oblečenie vás môžu v Sharjahu aj zavrieť do väzenia. Ak sa chcete ale v noci pobaviť, stačí sadnúť do taxíka a vyraziť do jedného zo šiestich susediacich emirátov. V Dubaji ste taxíkom za 20 min. a tu si môžete užiť nočnú zábavu, ktorá je tu povolená. Cez deň sa však môžete v Sharjahu pobaviť v zábavnom parku Al Jazeirah Fun Park. Pre relaxáciu je tiež vhodný verejný park Al Buheirah Corniche.

Sharjah ponúka tiež nádherné pláže s bielym pieskom a azúrovo modrým morom. Všetky pláže sú tu krásne a udržiavané. Turistom sa ale odporúča chodiť po hotelovej pláži, kde sa môžu ženy kúpať v bikinách. Na verejných plážach to totiž nie je možné. Tu sa ženy kúpajú celé oblečené a muži majú dlhé nohavice.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >