Detail destinácie

Ahungalla Sri Lanka - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Hikkaduwa - transparent 27° C Zajtra Počasí v Hikkaduwa - transparent 26 - 27° C20.8. Počasí v Hikkaduwa - transparent 26 - 27° C
21.8. Počasí v Hikkaduwa - transparent 26 - 27° C22.8. Počasí v Hikkaduwa - transparent 25 - 27° C23.8. Počasí v Hikkaduwa - transparent 25 - 27° C
24.8. Počasí v Hikkaduwa - transparent 25 - 27° C25.8. Počasí v Hikkaduwa - transparent 25 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis

Juhozápadná časť talianskej pevniny s bohato členitým pobrežím bola vďaka mimoriadnej úrodnosti a miernemu podnebiu odjakživa najhustejšie osídleným územím Talianska. Živá sopečná činnosť Vezuvu dodala kraju charakteristický ráz. Podmanivé prírodné scenérie pozdĺž Tyrhénskeho pobrežia (Gaetský, Neapolský, Salernský záliv, záliv Policastro, národný park Cilento) sú tu kombinované s významnými historickými pamiatkami (Herkulánum, Pompeje, Paestum). Najdôležitejšie centrá Kampánie sú Neapol a Salerno. Turisticky významné a vyhľadávané je pobrežie v blízkosti miest Paestum, Agropoli, Marina di Camerota a Palinuro. Ideálne klimatické podmienky umožňujú prežitie príjemnej dovolenky od mája do októbra.

Agropoli - významné poľnohospodárske stredisko Kampánie, odkiaľ sa vyváža hlavne južné ovocie, víno a ryby, je vystavané na skalnom masíve, južne od strediska Paestum. Agropoli má veľmi pekné historické centrum, kde na Vás dýchne atmosféra starých úzkych uličiek, kostolov a miestneho hradu, ktorá je sprístupnený verejnosti. Charakteristický je tiež malý turistický prístav.

Historickému centru v Agropoli dominuje Aragonský hrad zo začiatku 14. storočia, v ňom sa mimo iného odohrávajú zaujímavé hudobné a divadelné predstavenia. Zaujímavú tvár dodávajú mestu Agropoli tiež historické veže stojace pri pláži pozdĺž celého mesta. Tunajšie piesčité pláže a čisté more, pýšiace sa modrou vlajkou za čistotu mora činia z Agropoli ideálne miesto pre strávenie príjemne prežitej dovolenky v Taliansku. Poloha Agropoli doslova vyzýva k návšteve historického Amalfi, Paesta, Cilentskej riviéry a jaskyne v Pertose. Nezabudnuteľným zážitkom sa potom pre vás stane výlet plachetnicou na ostrov Licosa a pláž Heraclion či potápanie v krištáľových vodách Tyrhénského mora.

Mesto poskytuje svojim turistom očarujúci pohľad na lodný prístav, ktorý je cez letnú sezónu neustále zaplnený loďami zo všetkých kútov sveta. Jemné pieskové pláže v tejto oblasti majú pozvolný vstup do mora, vhodný aj pre malé deti. Krásne osvetlená palmová promenáda, tiahnuca sa celým pobrežím už od kraja Paesta, naplní romantikou a na svoje si prídu i záujemcovia o rušný večerný život. V meste sa nachádza najväčšia diskotéka Carrubo. Večerné Agropoli - nezabudnuteľná večerná scenéria historického mestečka Agropoli spojená s prechádzkou typicky úzkymi kamennými talianskymi uličkami.