Dovolenka 2015 - Albarella, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Albarella Taliansko - transparent

za cenu .

Albarella - popis

Albarella je exkluzívny súkromný ostrov lokalizovaný južne od Benátok, ideálne miesto pre prežitie relaxačnej, aktívnej alebo rodinnej dovolenky. S pevninou je ostrov spojený mostom a vstúpiť naň môžu len jeho obyvatelia a turisti, ktorí majú vopred rezervovaný pobyt. Ostrov je dlhý 5 km a široký 1,5 km, pokrytý zeleňou, typickými stromami je sosna a topoľ biely. V tomto letovisku je podporovaná ochrana životného prostredia, počet i prevádzka áut je veľmi obmedzená, preferuje sa jazda na bicykli, ostrov nemá ulice. Pobyt na ostrove je skutočne nezabudnuteľným zážitkom vďaka svojmu, pokoju, zeleni a bezpečnosti.

Pretože sa jedná skôr o luxusné letovisko, sú tu možnosti zábavy a aktivity na voľný čas pre všetky vekové kategórie. Nespornou výhodou je, že ostrov je bohato pokrytý stromami rôznych druhov, ktoré pokytujú potrebný tieň.
Na ostrove sa tiež nachádza výborné golfové 18 jamkové ihrisko o veľkosti 70 hektárov situované v prírode. V roku 1972 ho vytvoril anglický architekt John Harris. Hneď na brehu mora sa pri ihrisku nachádza prislúchajúci Club House Albarella.

Albarella - výlety

• AQUAPARK IDROFOLLIE (Chioggia)
• MIRABILANDIA (zábavný park nedaleko Ravenny, u mestečka Savio.)
• TRHY (Rosolina Mare, pondelok a štvrtok)
• PRÍRODNÁ ZAHRADA - GIARDINO BOTANICO (Rosolina Mare)
• BENÁTKY (svetoznáme mesto na lagúne s typickými kanálmi, mostmi a námestiami)
• PADOVA (krásne mesto stredovekého rázu s cennými historickými stavbami. Po trase Benátky - Padova pozdĺž rieky Brenta sú honosné vily niekdajšie bohaté benátske aristokracie, napr. v mestečku Stra Villa Pisani alebo Villa Nazionale)
• CHIOGGIA (zaujímavé ostrovné mesto s bohatou históriou - vďaka svojim malebne zanedbaným uličkám a kanálom pripomínajúcim Benátky je hojne navštevované umelcami)