Detail destinácie

Bibione Taliansko - transparent

Ponúkame 82 ubytovacích kapacít za cenu 38,09 € - 2 135 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Bibione - transparent 27° C Zajtra Počasí v Bibione - transparent 22 - 29° C17.8. Počasí v Bibione - transparent 24 - 29° C
18.8. Počasí v Bibione - transparent 25 - 29° C19.8. Počasí v Bibione - transparent 24 - 30° C20.8. Počasí v Bibione - transparent 25 - 30° C
21.8. Počasí v Bibione - transparent 25 - 30° C22.8. Počasí v Bibione - transparent 25 - 29° C23.8. Počasí v Bibione - transparent 26 - 30° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Bibione - popis

Bibione leží na pobreží Jadranského mora v blízkosti ústia rieky Tagliamento, cca 85 km severovýchodne od malebných a romantických Benátok. Ešte v roku 1959 tu boli iba močiare. Potom sa tu vysadila vegetácia a Bibione sa začalo premieňať na moderné letovisko. V 80. rokoch sa už začali stavať aj hotely. Od 90. rokov 20. storočia profituje Bibione z cestovného ruchu. Bibione je jedným z najznámejších letovísk medzi Benátkami a Triestom. Je ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Vyznačuje sa vynikajúcou klímou, vhodnou infraštruktúrou, plážami a ponukou najmodernejších kvalitných služieb.

Letovisko je známe dobrou talianskou kuchyňou, odporúčame ochutnať pizzu, špagety, kanelóny alebo lazane v niektorej pizzérii na korze alebo v známej prístavnej reštaurácii.
V centre Bibione sa nachádzajú kúpele „Bibione Thermae“, ktoré sú nielen oddychovým ale aj liečebným centrom. Na námestí Piazza Fontana sú príjemné obchodíky, kde môžete stráviť príjemný večer.
K miestnym zaujímavostiam patrí maják nachádzajúci sa v Lido dei Pini. Bibione sa stalo obľúbeným cieľom slovenských turistov.

Bibione - pláž

Dlhé pobrežie je lemované píniovými hájmi, pláž s pozvoľným vstupom do mora si obľúbili najmä rodiny s deťmi. 8 km dlhá piesková pláž, ktorá sa pozvoľne zvažuje do Jadranského mora je v tejto oblasti bohatá na jód a minerálne soli. Pláže sú v Bibione veľmi dobre vybavené. K dispozícii sú lehátka so slnečníkmi, WC a sprchy. Pozdĺž pláže sa nachádza veľa obchodíkov, predajní s občerstvením, ako aj butikov s najrôznejším oblečením.

Bibione - aktivity

V centre Bibione sa nachádza lunapark - Aqualand je vo vzdialenosti 5 km.
Sú tu reštaurácie, kaviarne, cukrárne, bary, pizzerie a diskotéky. V letovisku Bibione si môžete vybrať z celého radu zábavy. Je tu aj možnosť vyskúšať paragliding, windsurfing, šliapacie loďky, vodné skútre, tenis alebo aj jazdu na koni.

Bibione - okolie

V okolí mesta môžete navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Terst vzdialený približne 55 km, Lido di Jesolo 33 km, Umag 42 km, Poreč 62 km, Benátky 61 km, Pula 105 km, Medulin 114 km, Rosolina Mare 80 km, Parco Zoo Punta Verde 2,5 km a Aquasplash 5 km.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >