Detail destinácie

Caorle Taliansko - transparent

Ponúkame 38 ubytovacích kapacít za cenu 39,80 € - 1 342 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Caorle - transparent 30° C Zajtra Počasí v Caorle - transparent 26 - 31° C24.8. Počasí v Caorle - transparent 24 - 30° C
25.8. Počasí v Caorle - transparent 23 - 28° C26.8. Počasí v Caorle - transparent 20 - 25° C27.8. Počasí v Caorle - transparent 19 - 23° C
28.8. Počasí v Caorle - transparent 21 - 24° C29.8. Počasí v Caorle - transparent 20 - 25° C30.8. Počasí v Caorle - transparent 21 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Caorle - popis

Caorle je významné prímorské letovisko v Taliansku v regióne Veneto. Nachádza sa v severnej časti Jadranu, cca 50 km od Benátok. História mesta siaha do staroveku. Oblasť dnešného Caorle bola osídlená už okolo roka 1000 p.n.l. Dnešné mesto Caorle bolo založené Rimanmi v roku 40 p.n.l. Naozajstný turistický boom tu nastal v roku 1911, kedy tu bol postavený prvý hotel.
Dnes je Caorle pulzujúce mesto s 200 hotelmi a viac ako s 15 km dlhou plážou. Miestne úzke uličky a malé námestíčka pripomínajú zmenšenú verziu neďalekých Benátok. Stará časť mesta má svoju atmosféru a pôvab. Reštaurácie ponúkajú vynikajúce rybie špeciality. Najvychytenejšie rybie reštaurácie sú Ristorante All a Orologio. K dispozícii sú tu samozrejme aj nočné kluby. V lete sa tu tiež koná veľa rôznych festivalov. Okolie letoviska Caorle je ideálne pre cykloturistiku a jazdu na koni. Nechýba tu ani golfové ihrisko alebo tenisové kurty. Vodným športom dominuje vodné lyžovanie a potápanie. Na svoje si tu prídu i milovníci rybárčenia.

Malebné romantické mestečko, so starou rybárskou tradíciou bolo založené už pred 2000 rokmi starými Rimanmi. V tejto oáze pokoja žil a tvoril spisovateľ Ernest Hemingway. Zaujímavou atrakciou počas dovolenky je plavba bárkou do blízkych lagún k trstinovým rybárskym obydliam, ktoré si zachovali starý ráz a kde Vás ponúknu rybími špecialitami. Z blízkeho prístavu je možné absolvovať plavbu do Benátok, alebo sa vo večerných hodinách plaviť popri pobreží a obdivovať svetelnú panorámu mestečka.

Priaznivcom športu je v Caorle k dispozícii veľký areál s tenisovými kurtmi, golfové ihrisko, bowling alebo veľký vodný park s množstvom vodných šmykľaviek a tobogánov a iných atrakcií, ktoré určite očaria nielen deti ale i dospelých.

Caorle - pláž

Letovisko Caorle je posiate množstvom úchvatných, piesočnatých pláží, ktoré poskytujú možnosť poriadne si užiť slnka a nádherné Jadranské more.
Na pláže pozdĺž Lungomare si môžete vychutnať relaxáciu, ale tiež prechádzky, alebo beh v piesku. Nenechajte si ujsť východy a západy slnka, ktoré sú najkrajšie z celej riviéry práve tu, v Caorle! Po celej dĺžke sú pláže súkromné alebo verejné.

Caorle - šport

 

Asi nie je ani možné, aby ste sa v Caorle nudili! V Caorle a najbližšom okolí sa môžete venovať všetkým športom, ktoré Vás napadnú. Caorle sa môže pochváliť vybudovaním dvoch nových športových palácov: Pallamare a Palaexpomar. Slúži nielen atlétom, ale môžete si tu zahrať aj tenis, pretiahnuť sa vo fitness centre, dokonca si zahrať golf. Na plážach si môžete užiť aktivít, ako je ranný jogging v žiare vychádzajúceho slnka, popoludní nie je nič jednoduchšie, ako si zahrať treba plážový volejbal. Hotely ponúkajú veľa rôznych aktivít, ako je plávanie, bodybuilding, rekreačná gymnastika a ďalšie. K dispozícii sú aj tenisové kurty aj iné športové ihrisko. 
Medzi najvyhľadávanejšie športy v tejto oblasti patrí jazda na bicykli, jazda na koni, tenis, golf, ale aj lukostreľba, najvyhľadávanejšími vodnými športmi sú jazda na vodných lyžiach, potápanie, plachtenie na jachte, jazda na vodných lyžiach, windsurfing, rybárčenie a vodné pólo. 
Určite dobrou voľbou je, urobiť si počas slnečných letných dní čas na prechádzku, pretože je tu na tento účel úplne ideálna takmer 15 km dlhá pobrežná promenáda. Je to naozaj jedinečný a nezabudnuteľný pocit!
 
Caorle - zábava
 
Mesto má veľa výborných reštaurácií a klubov, kde môžete stráviť noc po dni plnom slnka a kúpania. Najvyhlásenejšie rybie reštaurácií v meste je "Ristorante All 'Orologio". Rybie špeciality, od polievok, predjedál až po špeciality šéfa kuchyne si určite nenechajte ujsť! 

V lete mesto ožíva a plní ho veľa turistov. Už od apríla prebieha viacero festivalov a prehliadok. Práve v apríli by Vašej pozornosti nemal uniknúť Jazzový festival. V júni sa môžete tešiť na unikátnu akciu - "Scogliera Viva". Ide o medzinárodné sympózium sochárov z celého sveta, ktorí pod holým nebom prezentujú svoje výtvory. Takáto galéria sa len tak niekde nevidí!
V auguste si nenechajte ujsť "Festival San Gaetano".
V septembri prebieha "Festival pouličného divadla", pouličné slávnosti, hudba, prehliadky divadla a tanca, ohňostroje. Od súmraku do úsvitu oslavuje celé pobrežie.
Ďalšou významnou udalosťou kultúrneho kalendára je, opäť v septembri, "Vivistoria, rybárske slávnosti". Pôvod týchto osláv patrí už do 10. storočia, kedy došlo k záchrane benátskych dievčat z pazúrov dalmáckych pirátov. Celú operáciu za ich oslobodenie riadil benátsky Doge Pietro Candiani II. Ide o najvýznamnejšie podujatie kultúrneho leta! Priláka Vás hudba a množstvo zábavy, čo je zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Caorle - okolie

V okolí mesta môžete navštíviť niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Lignano Sabbiadoro vzdialené približne 23 km, Lido di Jesolo 18 km, Grado 41 km, archeologické náleziská s patriarchálnymi bazilikami v Aquileia 43 km, Bibione 16 km, Most Rialto 45 km, Bazilika sv. Marka 45 km, Grado Beach 44 km, Parco Zoo Punta Verde 17 km, Aquasplash 20 km.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >