Detail destinácie

Grado Taliansko - transparent

Ponúkame 4 ubytovacích kapacít za cenu 89 € - 1 070 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Grado - transparent 27° C Zajtra Počasí v Grado - transparent 24 - 29° C20.8. Počasí v Grado - transparent 25 - 30° C
21.8. Počasí v Grado - transparent 26 - 30° C22.8. Počasí v Grado - transparent 26 - 29° C23.8. Počasí v Grado - transparent 25 - 29° C
24.8. Počasí v Grado - transparent 25 - 27° C25.8. Počasí v Grado - transparent 23 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Grado - popis

Grado je vyhlásené európske prímorské letovisko a turistická oblasť v Taliansku. Leží v severnej časti Jadranu, na Benátskej riviére medzi mestami Trieste a Benátky. Grado bolo významným letoviskom už za čias Rakúska-Uhorska. Jeho história však siaha až do obdobia Ríše Rímskej, kedy bolo predmestím mesta Acquileia. Dnes sa letovisko Grado radí medzi najlepšie kúpeľné letoviská sveta.

Historické centrum je tvorené krásnymi, úzkymi uličkami s námestiami. Samozrejmosťou je veľké množstvo obchodíkov, reštaurácií, kaviarní a pizzérií. Medzi najvýznamnejšie pamiatky v meste patria sakrálne stavby Santuario di Santa Maria di Barbiana a Basilica di sant\'Eufemia. Bazilika je datovaná rokom 579. Ďalej je to Basilica Santa Maria delle Grazie, ktorá bola postavená na prelome 4. - 5. storočia nl a Basilica Santa Maria della Salute, ktorá bola postavená v 6. storočí. Posledná menovaná bazilika vytvára ojedinelú scénu pre organizovanie letných koncertov, literárnych čítaní a ďalších aktivít.
Hlavná pláž Grado patrí podľa mnohých k najkrajším plážam Talianska. Každý rok získava ocenenie. Celkovo je tu 15 km pláží.

Grado - aktivity

Na svoje si v letovisku Grado prídu aj milovníci športov. K dispozícii sú tu tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbal a ďalšie športové ihrisko. Okolie je vhodné k výletom na bicykli. Nechýba ani možnosť vodných športov ako je vodné lyžovanie, windsurfing či potápanie. Milovníci rybárčenia si tu tiež prídu na svoje. Miestne Spa Center ponúka masáže, fitness centrá, sauny, fyzioterapiu, parné kúpele i špeciálne inhalácie.

Samozrejmosťou je bohatá nočná zábava a organizovanie rôznych festivalov. Medzi tie najvyhľadávanejšie patrí akcia "perdon de Barban", ktorá je zasvätená panne Márii a koná sa už od roku 1237. Ďalej je to stretnutie spisovateľov "Autori sotto l\'ombrellone\" a sviatok patrónov mesta "Festa dei SS.Ermagora e Fortunato". Tí, ktorí majú radi filmy, môžu v letovisku Grado navštíviť jedno z niekoľkých letných kín. Na neďalekom zámku potom prebiehajú jazzové koncerty a uvádzajú sa antické hry.

V okolí mesta môžeme menovať niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Lignano Sabbiadoro, Savudrija, Portorož, Piran, archeologické náleziská s patriarchálnou bazilikou v Aquileia, Bibione a mnohé iné.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >