Detail destinácie

Apulia Taliansko - transparent

Ponúkame 17 ubytovacích kapacít za cenu 88 € - 1 126 €.

Destinácia:

Apulia - popis

Apúlia je región na juhovýchode Talianska. Hraničí na východe s Jadranským, na juhovýchode s Iónskym morom a na juhu s Otrantským prielivom a Tarentským zálivom. Južná časť regiónu známa ako Salento tvorí „opätok“ na tzv. „talianskej čižme“ a severnú časť tvorí historický a geografický sub-región Gargano. Susedí aj s ostatnými talianskymi regiónmi, s Molise na severe, Kampánia na západe a Basilicata na juhozápade. 
Územie dnešnej Apúlie bolo považované za strategicky dôležité a snažili sa ho ovládnuť snáď všetky významné mocnosti, vystriedala sa tu nadvláda Grékov, Ríma, Arabov i Španielov. Všetci tu zanechali svoje stopy, či už v architektúre, miestnej kuchyni alebo v mentalite ľudí samotných.
Nepochybne najkrajšou oblasťou Apúlie je polostrov Gargáno, ktorý je geograficky a kultúrne úplne odlišný od zvyšku Apúlie. Rozprávkovo krásne členité pobrežie s množstvom zátok, tyrkysovo-modré more a biele skalné útesy robia z Gargána obľúbený cieľ dovolenkárov. Práve kvôli veľkému prílivu turistov bol v roku 1991 celý polostrov vyhlásený za národný park, aby nedochádzalo k nekontrolovateľnému rozvoju turistického ruchu a zničeniu doposiaľ neporušenej a kľudnej krajiny.

No rovnako sa snaží turistov zaujať aj tzv. podpätok Talianskej čižmy, polostrov Salento. Táto časť často krát nazývaná aj karibik Stredomoria Vás láka bielymi plážami a priezračným morom. Vašu dovolenku v destinácii Apulia si môžete spríjemniť návštevou mnohých historických pamiatok, ktoré tu zostali po pokuse ovládnuť tento strategický kraj Grékmi, Rimanmi, Arabmi či Španielmi.Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >