Dovolenka 2015 - Gargano, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Gargano Taliansko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Gargano - transparent 17° C Zajtra Počasí v Gargano - transparent 14 - 18° C28.9. Počasí v Gargano - transparent 14 - 17° C
29.9. Počasí v Gargano - transparent 15 - 17° C30.9. Počasí v Gargano - transparent 15 - 17° C1.10. Počasí v Gargano - transparent 13 - 18° C
2.10. Počasí v Gargano - transparent 12 - 18° C3.10. Počasí v Gargano - transparent 15 - 16° C4.10. Počasí v Gargano - transparent 13 - 17° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Gargano - popis

Perlou južného Talianska a turistickým rajom regiónuPuglia je polostrov Gargano. Svojich návštevníkov očarí vôňou olivovníkov a záplavou zelene. Čisté more s priezračnou vodou je tu samozrejmosťou. Pláže s jemným pieskom strieda skalnaté pobrežie, posiate starobylými vežičkami a zbytkami stredovekých hradieb. Spoznáte tu typický „južanský“ spôsob života. Azda najviac navštevovaným miestom polostrova je mestečko Vieste. Spleť úzkych kamenných uličiek s množstvom obchodíkov, maličké námestia, reštaurácie plné lákavých jedál robia z Vieste najmalebnejšie mesto Gargana. Asi 2 km od starobylého centra mesta je situovaný kemping Arcobaleno. Kemping má jedinečnú polohu na hlavnej promenáde „Lungomare“, priamo pri piesočnej, vyše 2 km dlhej pláži.
Vybavenie kempingu
Areál prázdninového komplexu Arcobaleno tvorí novovybudovaná apartmánová časť s bazénom so slanou vodou a kempingová časť s jednoducho vybavenými sociálnymi zariadeniami. Kemping je umiestnený v tieni eukalyptov a nájdete tu recepciu, telefónne automaty, bazén (za poplatok), futbalové ihrisko s umelým trávnikom (za poplatok), ale i obchod so zmiešaným tovarom, reštauráciu s pizzeriou ako i talianske animačné centrum (júl - august). Mladí určite ocenia bohaté možnosti zábavy na diskotékach v blízkom okolí.

Gargano - pláž

Kemping priamo pri mori ponúka výborné kúpanie a slnenie na širokej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Možnosť prenájmu slnečníka a lehátok za poplatok. Na pláži je viacero možností športovania (plážový volejbal, vodné bicykle, skákacie trampolíny). Vzdialenosť na pláž: cca 80 m.

Gargano - výlety

 

Morské jaskyne - poldenný lodný výlet pozdĺž pobrežia, kde máte možnosť obdivovať mnohé jaskynné útvary a skalné útesy. Výlet je spojený s kúpaním na jednej z pláží.

Ostrovy Tremiti - celodenný lodný výlet na čarokrásne ostrovy s krištáľovo čistou vodou (San Nicola, San Domino)

Večerné korzo - prechádzka starými romantickými uličkami mestečka Vieste. Večerná promenáda má jedinečnú a nezabudnuteľnú atmosféru. Navštívite i múzeum s najväčšou zbierkou mušlí na svete.

Talianska večera - slávnu taliansku kuchyňu spoznáte v miestnej reštaurácii. Môžete si vybrať z niekoľkých druhov pizze, lazaní alebo rýb, ochutnáte tiež miestny likér limoncino a večeru zavŕšite chutným dezertom.