Dovolenka 2015 - Mattinata, 2 zájazdov v cene od 288€

Detail destinácie

Mattinata Taliansko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 288 € - 988 €.

Mattinata - popis

Mattinata je prímorské letovisko nachádzajúce sa v južnej a zrejme aj najkrajšej časti Gargana. Z troch strán je obklopená horami (Monte Saraceno, Monte Sacro a Monte Sant´ Angelo), z východnej strany sa k moru zvažuje „la piana“ – rovina, pokrytá storočnými olivovníkmi, ktorá končí krásnou okruhliakovou plážou. Za čias starého Ríma bývala Mattinata významným prístavom, dnes je skôr pokojným rybárskym mestečkom so 7000 obyvateľmi.
Má pokojnú pešiu zónu s mnohými obchodíkmi, kaviarňami a pizzériami, nájdeme tu aj úzke krivoľaké uličky typické pre južné Taliansko.
Milovníci kúpania ocenia krásne čisté more s kamienkovými plážami, možnosť zapožičania vodných bicyklov, skútrov či člnov. Mnohých turistov a prírodovedcov láka 61 druhov nádherných orchideí, ktoré je možné na území Mattinaty nájsť. Niektoré z nich rastú výhradne v tejto oblasti. Mattina je okúzľujúca vďaka krajine, ktorá sa na južnom pobreží Talianska nachádza. Malé piesočnaté a kamienkové pláže sú dosiahnuteľné často len z mora a striedajú sa s bielymi vápencovými skalami obrastenými píniami a stredozemnou vegetáciou. Behom storočí tu príroda vytvorila zo skál útesy rozličných tvarov a morské jaskyne, ktoré môžete obdivovať len z mora. Celá táto oblasť je oázou kľudu uprostred záhrad plných exotického rastlinstva. Pobyt v tejto oblasti odporúčame hlavne tým, ktorí chcú využívať vlastnú dopravu.

Mattinata - výlety

Súostrovie Tremiti, ktoré sa skladá z malých ostrovčekov - San Domino, San Nicola a Caprara. Pôvodné meno - Insulae Diomedeae - dal ostrovom grécky hrdina Diomedes, ktorý tu podľa legendy stroskotal a zostal až do svojej smrti, stopy po jeho pobyte vraj na ostrove zostali dodnes. Monte Sant‘ Angelo – historicky významné miesto nachádzajúce sa vo výške cca 850 m n.m. Mesto je známe tým, že je postavené okolo miesta zjavenia, odtiaľ pochádza aj jeho názov - Monte Sant'Angelo (Hora Svätého Anjela). Môžete tu navštíviť svätostánok sv. Archanjela Michala či Jaskyňu sv.Archanjela Michala, neobvyklú jaskyňu s nepravidelnou kamennou klenbou, ktorú behom storočí navštívili milióny pútnikov a mnohým hriešnikom sa tu dostalo odpustenia a našli tu pokoj. San Giovanni Rotondo – dôležité pútnické miesto. Mesto, kde pôsobil a zomrel mních Padre Pio, ktorý tu založil nemocnicu a vykonal mnoho zázrakov. V kláštore je možné vidieť jeho mníšsku celu, fotografie z jeho života a jeho hrobku. V roku 2002 bol pápežom Jánom Pavlom II. svätorečený.

 

Výsledky hľadania
MATTINATELLA
vlastná -
Bez stravy
Rezidencia
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 288 €+príplatky Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 288 €+príplatky Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 288 €+príplatky Detail
Apeneste
starstarstar
vlastná -
Raňajky
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 350 €+príplatky Detail
 29.9.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 350 €+príplatky Detail
 6.10.2018 8 dní Raňajky vlastnávlastná 350 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >