Dovolenka 2015 - Basilicata, 1 zájazdov v cene od 455€

Detail destinácie

Basilicata Taliansko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 455 € - 858 €.

Basilicata - popis

Basilicata je krajina na juhu Talianska medzi Jónskym a Tyrhénskym morom s rozlohou 10 000 km2. Žije tu približne 600 000 obyvateľov. Najmä v západnej časti je Basilicata hornatá a prevažne poľnohospodárska krajina. Na severe sa týči aj vyhasnutá sopka Monte Vulture, krajom preteká viacero riek a prírodnú scenériu dotvárajú aj jazerá. 

Rozlohou siedmy najmenší a hustotou obyvateľstva dokonca druhý najmenší región Talianska je ešte stále nepoznanou novinkou na našom trhu. Hlavným mestom regiónu Basilicata je Potenza.

Kraj má dve provincie: Potenza a Matera, každé s časťou pobrežia a osobitým čarom. Potenza na západe je kraj hornatý s 30km dlhým pobrežím. Mesto Maratea, klenot pobrežia má panoramatickú pozíciu v zálive Policastro na úpätí vrchu Mont San Biagio a tiež je nazývaná perlou Tyrhénskeho mora. Dych berie kombinácia zelene, malých pláží a skalnatých zátok, krištáľová voda a k potápaniu lákajú morské jaskyne. Za povšimnutie stojí aj kláštor zo 17.st. venovaný Sv. Františkovi a nezabudnuteľný panoramatický výhľad sa ponúka z vrchu, na ktorom sa týči rozpažená socha Krista, symbol mesta Maratea. Vnútrozemie provincie Potenza tvoria nehostinné kopce so stredomorskou vegetáciou, jazerá Monte Cotugno, Pertusillo, Rendina a Monticchio. Siaha sem aj národný park Pollino, ktorý ďalej pokračuje v susednom regióne Calabria.

 

Provincia Matera je rovnako hornatá, sú tu dôležité archeologické náleziská z gréckeho obdobia a príjemné nepoškvrnené pláže. Rovnomenné hlavné mesto provincie je vytesané z kameňa a patrí do svetového dedičstva Unesco. Sú tu podzemné jaskyne, stavby prepojené schodmi a množstvo kostolov na ťažko dostupných miestach vytesaných do skál alebo v pôvodných jaskyniach. Návštevníka ohromí katedrála z bieleho kameňa postavená v románskom štýle. Celý región Basilicata je ideálny nie len na trávenie dovolenky pri mori, láka aj k pešej a cyklistickej turistike.
Existuje mnoho trás, prepojených aj so susediacimi regiónmi Puglia a Calabria, pre zdatných i menej zdatných cyklistov, ktoré umožnia objaviť skryté zákutia tohto kraja, jeho mestá postavené v neuveriteľných formáciách na nehostinných skalách či uprostred lesnej zelene. Aj peší turisti sa môžu vybrať do srdca basilicaty, tzv. „Malých Dolomitov“. Cestou určite vyskúšate množstvo miestnych špecialít a ochutnáte miestne vína.

Basilicata - pláže

Pláže sú krásne, ešte nie príliš poznačené cestovným ruchom, na tyrhénskom pobreží prevažne skalnaté s malými romantickými plážami a zátokami, na východe piesčité. Práve v tejto oblasti sa nachádzajú ubytovacie zariadenia.

 

 

Výsledky hľadania
TI BLU
starstarstarstar
vlastná -
All inclusive
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 2.9.2018 8 dní All inclusive vlastnávlastná 455 €+príplatky Detail
 26.8.2018 8 dní All inclusive vlastnávlastná 578 €+príplatky Detail
 22.7.2018 8 dní All inclusive vlastnávlastná 665 €+príplatky Detail

ďalšie ponuky >