Dovolenka 2015 - Elba, 1 zájazdov v cene od 77€

Detail destinácie

Elba Taliansko - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 77 € - 2 649,36 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Elba - transparent 12° C Zajtra Počasí v Elba - transparent 9 - 12° C21.1. Počasí v Elba - transparent 9 - 14° C
22.1. Počasí v Elba - transparent 7 - 11° C23.1. Počasí v Elba - transparent 8 - 11° C24.1. Počasí v Elba - transparent 8 - 12° C
25.1. Počasí v Elba - transparent 8 - 11° C26.1. Počasí v Elba - transparent 10 - 12° C27.1. Počasí v Elba - transparent 10 - 11° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Elba - popis

Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v Taliansku, prečo nie. Taliansko je Taliansko a stále je tam čo objavovať. Jednou z takýchto alternatív je ostrov Elba.
Ako inak, známy aj ako ostrov cisára Napoleona. Ako to už býva, ostrovy sa vždy od pevniny líšia mentalitou ľudí, zvyklosťami, atmosférou. Z tohto hľadiska Elba stojí za povšimnutie a ako dovolenkové miesto je, podľa našich skúseností, veľmi zaujímavá. Bohatá história, krásne pieskové pláže, pekná príroda, malebné mestečká. To je Elba, ako sme ju spoznali.

Elba je najväčší ostrov Toskánskeho súostrovia, s rozlohou 225 kilometrov štvorcových, dlhá je 27 a široká 18 km. Od talianskeho pobrežia je vzdialená 10 km a z prístavného mesta Piombino sa tam dostanete trajektom za necelú hodinku. Vzhľadom na to, že ostrov meria v najužšom mieste len 3,5 km a dĺžka pobrežia je 147 km, nie je problém ho počas pobytu spoznať aj detailnejšie. Keďže Elba patrí do Toskánska, jej správnym strediskom je Livorno a hlavným mestom jedenásťtisícové prístavné Portoferraio. S rezidenciou cisára Napoleona Bonaparta, starými hradbami, úzkymi uličkami, s množstvom turistov z celého sveta. A keďže obyvatelia ostrova na cisára Napoleona nezabudli, veď napokon pre turistov je stále veľkým lákadlom, slúžia tu, vždy 3. mája, zaňho zádušné omše. Kto chce, môže si pozrieť jeho múzeum vo Ville dei Mulini, na námestí Piazzala Napoleone, ku ktorej vedie 137 schodov.Také je Portoferraio a kto je už raz na Elbe, nemal by ho obísť.
Keď sme pri mestách, za pozornosť stoja i ďalšie. Druhý najdôležitejší prístav Porto Azzuro, s pevnosťou do ktorej z ostrova Pianosa presťahovali najnebezpečnejších talianskych väzňov, prevažne mafiánov. Kto sa rád zabáva, má na to jedinečnú príležitosť v brazílskej diskotéke Morumbi. Uspokojí i najnáročnejších. Kam sa ešte počas dovolenky vybrať? Určite do mesta Capoliveri, ktoré síce nie je prístavom, ale jeho večerná návšteva stojí za to. Kto rád nakupuje, v Capoliveri si príde na svoje. Ale to platí aj o ďalších mestečkách ostrova.
Elba je z minulosti známa ťažbou železnej rudy, čo využívali Etruskovia i Rimania. Definitívny koniec tejto, tisícročia starej činnosti, nastal na "Železnom ostrove" po druhej svetovej vojne. Krásne pláže, obmývané vlnami belasého Tyrrhenského mora, jedinečná príroda, bohatá história a v neposlednom rade aj srdečnosť a bezprostrednosť ostrovanov, opäť začali lákať novodobých "dobyvateľov" turistov. Prevažne z turistického ruchu žije dnes asi 30 tisíc obyvateľov ostrova.
Stále zelený ostrov, to je ďalší prívlastok Elby, ostrova na ktorom teploty len málokedy klesajú pod nulu, a ktorý je porastený macchiou - zdegenerovaným lesom bušového charakteru. Nájdete tu gaštany, biele buky, borovice, duby, oleandre, kaktusy agáve, opuncie. Biela, ružová, žltá, fialová. To sú charakteristické farby jarnej macchie. Jej vôňa? Tá vraj v noci navádzala rybárov domov. Príroda sa tu postarala o prekrásne pláže. Pieskové a miestami aj kamienkové, rozľahlé, s miernym vstupom do mora; aj sto metrov prejdete a voda vám siaha len po bradu. Ak máte deti, čo viac si môžete priať? Takéto pláže sme si vychutnali v strediskách Lacona a Marina di Campo. Turistami síce hojne obsadené, ale nájsť si miesto na ležanie podľa predstáv problém nebol. Zaujímavosťou je najstaršia pínia na ostrove, ktorá má viac ako 550 rokov, a hrdo sa vypína na plaži v Lacone. Miesto oddychu i vďačný objekt pre fotoaparáty turistov. Pobrežie ostrova je členité, vytvára množstvo čarovných zátok a zákutí. Ako sme videli, ani najodľahlejšie, či ťažšie prístupnejšie, neušli záujmu turistov. Jednoducho, romantika. V tomto je teda Elba jedinečná.
 
Výsledky hľadania
Villagio Ortano Mare
starstarstarstar
vlastná -
Bez stravy, Polpenzia, Light all inclusive
Apartmány
Hodnotenie:
5,4 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
od 77 €
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 77 €konečná cena Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 84,25 €konečná cena Detail
 19.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 106,75 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >