Detail destinácie

Ischia Taliansko - transparent

Ponúkame 18 ubytovacích kapacít za cenu 199 € - 1 858 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Ischia - transparent 23° C Zajtra Počasí v Ischia - transparent 23 - 26° C17.8. Počasí v Ischia - transparent 25 - 27° C
18.8. Počasí v Ischia - transparent 25 - 26° C19.8. Počasí v Ischia - transparent 25 - 28° C20.8. Počasí v Ischia - transparent 25 - 29° C
21.8. Počasí v Ischia - transparent 25 - 30° C22.8. Počasí v Ischia - transparent 27 - 29° C23.8. Počasí v Ischia - transparent 26 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Ischia - popis

Ostrov Ischia je najväčším ostrovom Neapolského zálivu. Hlavným mestom ostrova je mesto Ischia pozostávajúce z dvoch častí - Ischia Ponte a Ischia Porto.
Ischia Ponte je najstaršia časť mesta, Ischia Porto je najrušnejším centrom ostrova. Vinice, ovocné sady a píniové háje vytvárajú typický obraz krajiny. Krásny termálny ostrov s miernym a stálym podnebím, množstvom zelene, očarujúcimi prírodnými krásami je ideálnym na strávenie dovolenky. Viac ako 100 teplých a studených termálnych prameňov, vybudované liečebné centrá a vysoká kvalita služieb robí z tohto ostrova nielen ideálne miesto na strávenie dovolenky ale aj liečebné centrum.
Pomocou rôznych procedúr - bahenné zábaly, inhalácie, liečivé kúpele a ďalšie procedúry úspešne liečia bolesti chrbtice, reumatizmus, astma, kožné, gynekologické a dýchacie ochorenia. Určite navštívte nádherné termálne parky umiestnené uprostred krásnej zelene s exotickými rastlinami s množstvom bazénov s termálnou a minerálnou vodou a vírivkami.

Ischia Ponte je najstaršou časťou mesta Ischia a dodnes si zachováva svoj starobylý ráz. Najvýznamnejšou stavbou je Aragónsky hrad - pevnosť, ktorá stojí na malom ostrovčeku. Dnes sa možno k hradu dostať po moste, ktorý nechal v 15. st. postaviť Alfonz Aragónsky. Prvé stavby sa tu začali už r. 474 pr. n. l. Za návštevu stojí aj katedrála a kostol Spirito Santo.
Medzi Ischia Porto a Ischia Ponte je niekoľko pieskových pláží. K Ischia Ponte patrí aj pláž Cartaromana so svojimi horúcimi železitými prameňmi, ktoré vyvierajú priamo do mora. Na hlavnej ceste z mesta Ischia stojí rímsky akvadukt, ktorý predtým privádzal pitnú vodu z prameňa Buceto do hlavného mesta.

Mesto Ischia je hlavným mestom celého ostrova a je rozdelené na dve časti Ischia Porto a Ischia Ponte, ktoré rozdeľuje píniový háj. Ischia Porto je najrušnejšie centrum ostrova, kde je život a ruch v každú dennú hodinu a obzvlášť večer a v noci, keď sa reštaurácie pozdĺž prístavu a na hlavných triedach Via Roma a Corso Victoria Colonna naplnia návštevníkmi. Prístav v Ischia Porto je hlavným prístavom ostrova. Predtým tu bolo jazero vulkanického pôvodu, ktorého hrádzu nechal preraziť Ferdinand II. Bourbonský r. 1854 a vytvoril tým tento mimoriadne bezpečný prístav.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >