Detail destinácie

Ponte di Legno Taliansko - transparent

za cenu .

Popis


Lyžiarska oblasť Tonale/Ponte di Legno je preslávená vďaka ľadovcu Presena, ktorý umožňuje skoro celoročné lyžovanie z nadmorskej výšky 3016 metrov. Areál je rozdelený do troch častí. Dve z nich nájdete v Tonale a jednu v Ponte di Legno. Tonale ponúka lyžovanie buď na širokom južnom svahu skôr so stredne a menej náročnými traťami alebo aj na svahu severnom, ktorý púta veľkú pozornosť svojou vynikajúcou čiernou zjazdovkou doslova padajúcou z Passo Paradiso až do Tonale. Ponte di Legno predkladá ponuku severne orientovaných tratí vyšších obtiažností. Vzájomná prepojenosť Tonale a Ponte di Legna je zaistená minibusom, ale aj jednosmerne na lyžiach. Toto stredisko je vhodné pre všetkých, hlavne však pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú zjazdové trate všetkých obtiažností. Ľadovec Presena s nadmorskou výškou okolo 3000 m, garantujúci kvalitný sneh i v jarnom období, stále sa modernizujúce prepravné zariadenia vrátane novej sedačky v Ponte di Legno a predovšetkým nového „vajíčka“ z Tonale v smere na Presenu, široký výber ubytovacích kapacít takmer vždy v tesnej blízkosti lyžovania, denne úprava zjazdoviek, dokonalý systém umelého zasnežovania.

Nadmorská výška strediska – oblasti je 1255-3015 m.n.m. Celkový počet zjazdoviek v stredisku je 63 km. Celkový počet bežeckých tratí v stredisku je 40 km.

Orientačná vzdialenosť: z Bratislavy cca 800 km. Trasa: Bratislava – Viedeň – Innsbruck – Brenner – Bolzano – výjazd z diaľnice Mezzocorona – Mezzana - Tonale.