Detail destinácie

Cortina d'Ampezzo Taliansko - transparent

Ponúkame 2 ubytovacích kapacít za cenu 183 € - 446 €.

Cortina d'Ampezzo - popis

Cortina d´Ampezzo je kráľovná talianskych dolomitov. Zimné olympijské stredisko v rozľahlej kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Patrí do rodiny FIS stredísk a s neodmysliteľnou pravideľnosťou poriada podujatia svetových lyžiarskych pretekov. Priamo z mesta vyrážajú lanovky do lyžiarskych kotlín na všetky strany tohto rozsiahleho prírodného kotla. Ďalšie pridružené ski-areály (San Vito di Cadore, Misurina, Auronzo) sú prístupné miestnymi skibusmi. Najvyššie položené zjazdovky pokrýva sneh až do mája. K dispozícii sú upravené trate, alebo voľné svahy všetkých možných obtiažností. Cortina je značka za ktorú sa pripláca, škoda len že svoj vrchol už má za sebou. Stredisko bolo pred niekoľkými desaťročiami najmodernejšie, dnes však jemne zaostáva za ambicióznejšími susedmi, ktorí investujú a modernizujú výraznejšie.

Lyžiarskych terénov je v Cortine a okolí toľko, že týždeň nemusíte použiť tú istú trasu. Spolu 157 km zjazdoviek v niekoľkých areáloch (115km v samotnej Cortine, 16km Auronzo, 14km San Vito, 12km Misurina), sú čiastočne prepojené a každý z nich rozhodne stojí za celodenný zážitok.
San Vito di Cadore leží len 10km od Cortiny v nadmorskej výške 1.011m v údolí Val Cadore. Tri vleky zabezpečujú prepravu lyžiarov na svahoch s výbornými snehovými podmienkami, ktoré sú ešte naviac zabezpečené umelým snehom, takže všetkých 14km prevažne strednenáročných zjazdoviek je dostupných od decembra do marca. Miestna lyžiarska škola so 40-timi inštruktormi ponúka služby pre skupiny, individuálov, deti, výuka carvingu, snowboardu, klasického lyžovania, telemark. Pre bežkárov je k dispozícii 15km stopy. Miestni sa naozaj snažia ponúkať kvalitu, aj keď v menších podmienkach ako susedia z Cortiny, lyžovačka je skvelá, ceny príjemnejšie. Nechajte sa prekvapiť.
Auronzo di Cadore (864m) menšie samostatné stredisko je s okolím spojené skibusom, disponuje 3 sedačkami a jedným vlekom, ktoré prepravujú lyžiarov do najvyššieho miesta v okolí – vrchol Monte Agudo (1.586m) odkiaľ vedú 4 ľahké, dve stredne náročné a jedna čierna zjazdovka – spolu 16km zabezpečené technickým snehom.
Misurina (1.756m) je známa aj ako „Perla Dolomitov“ Nie príliš rozsiahle ski-stredisko leží samostatne, s okolitými oblasťami Cortiny spojené len miestnym skibusom. Priamo pri miestnom jazere, ktorého breh je obstavaný hotelmi sa nachádza údolná stanica lanovky, vedúcej na Col de Varda (2.300m), odkiaľ lyžujete na troch červených a jednej čiernej zjazdovke – spolu 12km.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >