Detail destinácie

Capo Vaticano Taliansko - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 38 € - 2 537 €.

Popis

Kalábria je oblasťou hustých lesov a má aj viacero národných parkov. Vysoké kopce, lesy a pritom veľmi blízke pobrežie, vytvárajú špecifickú farebnú prírodnú kulisu. Pre Kalábriu sú typické nádherné pláže. Jej pobrežie meria 741 kilometrov a tak nikdy nie sú preplnené. Sú tu pláže piesočnaté, štrkové, ale aj skalnaté, všetky obmývané priezračnou vodou.

Capo Vaticano - nádherná rekreačná oblasť v južnej časti Kalábrie, v okolí mesta Tropea a patrí k najkrajším častiam Kalábrie. Miesto je obklopené rozmanitou zeleňou, poskytuje výhľady na Liparské ostrovy, z niektorých miest je vidieť až na Sicíliu. Unikátom je miestny spôsob života dodnes plný dávnych tradícií. Pobrežie je členité, skaly prudko padajúce do mora sa striedajú so zátočinami s piesočnými plážami s priezračnou vodou. Pláže Capa Vaticana boli vyhlásené za najčistejšie v celej Európe. Obzvlášť Capo Vaticano uchváti každého veľmi členitým pobrežím, kde sa skaly prudko padajúce do mora striedajú so zátokami s piesočnými plážami s kryštálovo priezračnou vodou. Dobré podmienky sú tu tiež pre potápačov. Šport a zábava: na mieste obchod, reštaurácia, tenisové kurty, vodné športy na pláži, potápanie, aquapark v Zambrone (23 km).

Široké piesočnaté pláže občas prerušené skalnými výbežkami, hory s borovicovými a oleandrovými lesmi, romantický výhľad na Liparské ostrovy – to všetko poskytuje oblasť Capo Vaticano. Popri prírode si prezrite i archeologické nálezy v blízkej Tropei a sledujte zachovalý tradičný život domácich. Z vyhliadky na skalnatom pobreží zazriete i úžinu medzi pevninou a Sicíliou. Ak chcete dovolenku v prirodzenom prostredí, navštívte Capo Vaticano!

Tip na výlet: Zambrone - 12 km - veľký aquapark. Liparské ostrovy - krásne historické centrum a múzeum, promenáda lemovaná obchodíkmi ponúkajúcimi vynikajúce miestne víno, likéry (napr. Marsala), kapari a rôzne druhy korenia. Spomenúť všetky atrakcie Kalábrie je nemožné. Krásne je Diamante, mesto typické unikátnymi nástennými maľbami murales na južanských domoch, od umelcov z celého sveta. Maratea je bohatým mestom, nad ktorým sa na vrchu Monte San Bagio týči mramorová socha Ježiša Krista, ktorá má výšku až 22 metrov. Je druhou najväčšou sochou Ježiša Krista na svete. Zaujímavé sú aj mesto Crotone s unikátnym historickým centrom, významný grécky stĺp Capo Colonna z chrámu zasväteného Hére, a letovisko Le castella s impozantným hradom. Blízkosť Sicílie láka na návštevu Taorminy, či legendárnych Syrakúz. Samozrejme, asi najfascinujúcejšia je sopka Etna.

Hory s borovicovými a oleandrovými lesmi a romantický výhľad na Liparské ostrovy – to všetko poskytuje oblasť Capo Vaticano. Ak chcete zažiť dovolenku medzi dobrosrdečnými Talianmi, túžite po netypickej prírodnej scenérii, kde spolu až bizarne ladia vysoké hory, čarovné zálivy, tajomné jaskyne a nekonečne dlhé pláže, tak sa vyberte do Kalábrie. Tu nájdete Taliansko aké nepoznáte, Taliansko s takmer gýčovou krásou.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >