Dovolenka 2015 - Copanello, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

Copanello Taliansko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Copanello - transparent 26° C Zajtra Počasí v Copanello - transparent 22 - 26° C19.7. Počasí v Copanello - transparent 22 - 27° C
20.7. Počasí v Copanello - transparent 23 - 28° C21.7. Počasí v Copanello - transparent 23 - 27° C22.7. Počasí v Copanello - transparent 26 - 29° C
23.7. Počasí v Copanello - transparent 23 - 26° C24.7. Počasí v Copanello - transparent 21 - 26° C25.7. Počasí v Copanello - transparent 22 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Copanello - popis

Najjužnejšia časť Apeninského polostrova s krásnou prírodou a prevažne hornatou krajinou, s čistým morom a atraktívnymi plážami bola turistami objavená až pred niekoľkými desaťročiami, preto je jej krajina a prírodné scenérie takmer nedotknuté.
Výraznejší nárast turistov v oblasti prišiel po tom, čo miestni rybári objavili na pobreží Riace v 80-tych rokoch dve bronzové sochy. Kalábria leží v najjužnejšej časti Talianska, je to prevažne hornatý a nie príliš bohatý kraj.
Priemyselné centrá tu takmer nenájdete, zato prekrásnych prírodných scenérií s nezabudnuteľnými výhliadkami je tu viac než dosť. Nájdete tu nepreľudnené pláže všetkého druhu - piesok, štrk, kamienky aj skaly - vždy v čistom prírodnom prostredí s krištáľovo priezračnou vodou, ideálne pre milovníkov potápania. Zabudnite na Jadran - táto časť Talianska je iná.

Budete uchvátení krásou prírody, prekvapení priezračnosťou tunajšieho mora, potešení pohostinnosťou miestnych obyvateľov a obohatení nezabudnuteľnými dojmami. Letovisko Copanello leží v malebnom zálive Golfo di Squillace na pobreží Jónskeho mora. Doposiaľ málo navštevované pobrežie Copanella sa okrem krásných starobylých mestečiek pýši tiež čistými plážami s bielym drobným štrkom a pieskom.

Jónske more, ktorého pláže v Copanello obmýva, je vychýrené predovšetkým vďaka svojim čistým azurovým vodám a je jedným z najteplejších morí v Európe. Copanello sa nachádza v blízkosti jedného z najnavštevovanejších mestečiek Jónskeho pobrežia - Soverata. Toto kalabrijské mestečko je oblúbené pre svoju monatrickú promenádu. V hornej starej časti mesta Soverato sa nachádza nádherný kostol zo 16. storočia a ruiny bývalej osady Soverata. Toto miesto vám ponúkne nielen ojedinelé historické pamiatky, ale taktiež úchvatný výhľad na celé pobrežie Squillacie. Zaujímavým zážitkom pre vás bude aj neďaleko vzdialené a zemetrasením poškodené mestečko Stila, kde možete obdivovať byzantskú architektúru.

Copanello  - aktivity

Je tu možnosť využiť šport a zábavu, bary, reštaurácie, potápanie a hlavne plávanie v mori a slnenie na pláži. Copanello je neveľké pobrežné letovisko, obľúbené predovšetkým kvôli svojej romantickej promenáde. Toto doposiaľ málo navštevované pobrežie sa okrem krásnych starobylých mestečiek vyznačuje čistými plážami a bielym pieskom.