Dovolenka 2015 - San Nicola Arcella, 0 zájazdov v cene od 0€

Detail destinácie

San Nicola Arcella Taliansko - transparent

za cenu .

Počasie:

Dnes Počasí v Scalea - transparent 28° C Zajtra Počasí v Scalea - transparent 23 - 28° C21.7. Počasí v Scalea - transparent 23 - 28° C
22.7. Počasí v Scalea - transparent 26 - 28° C23.7. Počasí v Scalea - transparent 24 - 27° C24.7. Počasí v Scalea - transparent 21 - 26° C
25.7. Počasí v Scalea - transparent 23 - 26° C26.7. Počasí v Scalea - transparent 23 - 26° C27.7. Počasí v Scalea - transparent 23 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Popis


Najjužnejšia časť Apeninského polostrova s krásnou prírodou a prevažne hornatou krajinou, s čistým morom a atraktívnymi plážami. Turistami bola objavená až pred niekoľkými desaťročiami, preto sú jej krajina a prírodné scenérie takmer nedotknuté. Špička talianskej čižmy je obmývaná dvoma morami: na východnej časti Iónskym a na západnej Tyrhénskym.

Hoci vzdialenosť zo strednej Európy je väčšia než k Benátskemu zálivu na severe, to, čo na Vás čaká v Calabrii, na severe nenájdete: krajina tisícich prekvapení s krištáľovo čistým morom, príjemnými plážami a romantickým nádychom. Jej povrch je prevažne hornatý a prekypuje krásnymi prírodnými scenériami. Ponorená je do stredomorskej vegetácie, ktorá je zo severu chránená skalami a pobrežie zdobí množstvo útesov, zálivov a jaskýň. V staroveku to bola bohatá a vyspelá grécka kolónia, dnes je vinou vysťahovalectva a málo rozvinutého priemyslu zaostalou, riedko osídlenou poľnohospodárskou oblasťou. Patrí medzi typické chudobné juhotalianske regióny, nazývané Mezzogiorno. Turistov sem však láka dobrosrdečnosť miestnych ľudí, pozostatky antických osád a v neposlednom rade mnohé nádherné miesta, ktoré ešte masová turistika neobjavila.

Táto lokalita sa vyznačuje teplým a príjemným stredomorským podnebím. Ideálne počasie tu vládne od mája do júla, kedy sa teplota vzduchu pohybuje okolo 30 °C. Koncom júla a predovšetkým v auguste už môžete očakávať horúčavy do 40 °C. Nájdete tu nepreľudnené pláže všetkého druhu – piesok, štrk, kamene i skaly a krištáľovo priezračnú vodu sýtomodrej farby. Táto oblasť má najčistejšie úseky mora nielen v oblasti Talianska, ale aj v rámci celej Európy.

SAN NICOLA ARCELLA je malé antické mestečko ležiace nad morom. Ponúka prekrásny pohľad na pobrežie s mnohými zátokami a na ostrov Dino. Mestečko je vhodné pre tých, ktorí chcú stráviť pokojnú dovolenku na malých piesočnatých a kamienkových plážach ohraničených vysokými skalnatými útesmi. V centre San Nicola Arcella nájdete typické talianske obchodíky, reštaurácie, bary a diskotéku. ";i:5;s:372:"Veľa Talianov zo severnej časti krajiny si tu kupuje svoje letné domy, pretože ich sem láka čistá voda, ticho a pokoj. Z rovnakých dôvodov sem prichádzajú i turisti, ktorí dávajú prednosť menším plážam oddeleným vysokými skalami. Neďaleko od pobrežia sa tiež nachádza niekoľko maličkých skalnatých ostrovov, ku ktorým si môžete zaplávať.

San Nicola je tiež známa pre svoje povestné rybie reštaurácie. Miestni rybári ich každý deň zásobujú čestvými rybami. Okrem toho, keďže nejde o žiadne obrovské letovisko, sú tu veľmi prijateľné ceny jedál.

Samotné mestečko má historické centrum s pekným námestím so starobylými domami. V historickej časti mesta nájdete hrad zo 14. storočia, ktorý je však dnes len zrúcaninou. Dlhú históriu mesta dokladá rímska strážna veža. Za návštevu stojí i kostol San Nicola da Tolentino zo 17. storočia. Má nádherne vyzdobený strop a drevené sochy, ktoré pochádzajú snáď až zo 16. storočia.