Detail destinácie

Marina di Varcaturo Taliansko - transparent

za cenu .

Marina di Varcaturo - popis

Marina di Varcaturo sa nachádza v destinácii Taliansko. Leží v centrálnej časti krajiny. Administratívne patrí Marina di Varcaturo pod región Campania.

Obyvatelia Campanie sú koncentrovaní najmä v okolí hlavného mesta tohto regiónu, významného prístavu plného historických pamiatok, Neapola. Ku Campanii okrem pevniny patria taktiež svetoznáme ostrovy Ischia a Capri. Campania je vyhľadávaným miestom s prekrásnym prírodným prostredím, nádherným členitým pobrežím a priezračným morom. Vďaka veľmi priaznivému počasiu bola táto oblasť husto osídlená už odpradávna, a preto sa tu zachovalo obrovské množstvo historických monumentov. Celý región sa pýši veľmi cennými historickými pamiatkami - v oblasti Paestum sa zachovali trosky chrámov, ktoré sú najzachovanejšími monumentami gréckeho staviteľského umenia na talianskej pevnine. Okrem iného je to veľmi úrodná oblasť, k čomu prispieva aj svetoznáma sopka Vezuv. Neapolský záliv má výbornú polohu v rámci celej krajiny i Stredomoria, je jedným z najnavštevovanejších miest. Dovolenku podľa svojich predstáv tu prežijú tí, ktorí sa neuspokoja len s ničnerobením na plážach, ale chcú taktiež poznávať a objavovať stále niečo nové.

Letovisko Marina di Varcaturo nie je veľké, nachádza sa asi 20 km severne od Neapola a jeho pobrežie je lemované dlhou piesočnou plážou. Ubytovacie kapacity v tomto malom mestečku sú veľmi kvalitné a cenovo priaznivé. Majitelia jednotlivých hotelov a komplexov sa snažia budovať ubytovacie zariadenia s vybavenosťou všetkých doplnkových služieb. V Marina di Varcaturo sa nachádza aj najznámejšia luxusná reštaurácia di France. Neďaleké mestečko Cuma ponúka množstvo obchodov, reštaurácií, barov.

Marina di Varcaturo - okolie

V okolí mesta môžeme menovať niekoľko turistických zaujímavostí, ako napríklad Solfatara približne 12 km, Hrad Sant\'Elmo asi 18 km, Certosa di San Martino cca 18 km, Naples Cathedral približne 20 km, Galleria Umberto I. asi 19 km, Neapol cca 19 km, Castel dell\'Ovo približne 20 km, Il Fungo asi 20 km, Ischia cca 20 km, Aragónskej hrad približne 19 km, Museo del mare asi 20 km, pláž Spiaggia di Chiaia cca 23 km, Herculaneum približne 28 km, Monte Epomeo asi 22 km, Ischia cca 22 km a mnohé ďalšie.